Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Brak głośników w tylnich drzwiach


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:39, 23.04.2009

Witam


Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Accorda i co mnie odrazu zaniepokoiło to brak dźwięku z tylnich drzwi, po lekkim rozsunięciu tapicerki okazało się że jest tam tylko mata wygłuszająca :k i teraz aby zamontować tam głośniki czy będę musiał sam prowadzić tam kable czy są tam już pociągnięte seryjnie ?

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:44, 23.04.2009

Nie masz możliwości sprawdzenia ??
Trudno tak coś stwierdzić na odległość :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:49, 23.04.2009

Niestety z braku czasu nie mogę sobie na to pozwolić, a może poprostu ktoś miał podobny dylemat... W ostateczności w niedzielę sam rozkręcę tapicerke i sprawdze

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:51, 23.04.2009

Nie ma kabli, poza tym radio tego nie pociagnie, olej temat lub wymien cale naglosnienie bo i tak jest, delikatnie mowiac, takie sobie.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:02, 23.04.2009

Cześć.

A jakie masz radio? Na 1, czy 6 cd?
Przy 6cd jest więcej głośników (w tyl drzwiach m.in.), a przy 1cd nie ma tam głośników, ale ponoć są kable, tyle że zakładanie następnych głośników do radia bez wzmacniacza może pogorszyć odsłuch. Radio 6cd, tzw Premium Sound System ma dodatkowy wzmacniacz, żeby te wszystkie głośniki jakoś grały.

Pozdrawiam,
Michał

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:05, 23.04.2009

Kolega ma wersje sport, radio jest na 1 CD. Zreszta napisal, ze nie ma dzwieku z drzwi.
Ktos pisal, ze mial kable, ktos inny, ze nie mial. W kazdym razie, nawet po podlaczeniu, to nie zadziala.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:31, 23.04.2009

Racja Mikołaju !

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:09, 23.04.2009

Dziękuje za odpowiedzi koledzy, w takim razie będę musiał zamontować dobre głośniki z przodu tj. (Helix Dark blue) oraz jajka na półkę (JBL GTO) myślę że to mi wystarczy :) nie chce mi się znowu bawić w ciągnięcie kabli i podłącznie wzmacniacza,za dużo z tym zabawy, bynajmniej narazie, może w przyszłości :)

#9 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:17, 23.04.2009

Dziękuje za odpowiedzi koledzy, w takim razie będę musiał zamontować dobre głośniki z przodu tj. (Helix Dark blue) oraz jajka na półkę (JBL GTO) myślę że to mi wystarczy :) nie chce mi się znowu bawić w ciągnięcie kabli i podłącznie wzmacniacza,za dużo z tym zabawy, bynajmniej narazie, może w przyszłości :)



nienienienienienie chyba bedziemy musieli zrobic taki post ktory automatycznie komus wyskoczy jak ktos użyje w ogole słów JBL lub jajka na tył...
Sluchaj kolego, po pierwsze ilsc głosników w twoim aucie jest uzeleżniona od wersji wyposażeniowej jaką masz i tak:
1. Comfrot - 4 głośniki Panasonic ( dno )
2. Sport - 6 głośników Panasonic ( dno )
3. Executive - 8 głosników Pioneer ( lipa )
4. Type-S - 6 głosników panasonic ( dno )
Kazdy z tych głosników jest wart od 10-15 zł sztuka !!!! są tanie, gówniane i do dupy.
Ale jeśli juz chcesz wymienic, a nie masz na to czasu, to po pierwsze nie kupuj teraz pół środków w postaci JBL'ów na tył itp. tylko daj auto do profesjonalnego zakladu car audio, lub poprostu poczekaj na moment w ktorym ten czas bedziesz mial i zrobisz cos sensownego !
Moja propozycja to dobry ! ( nie pisze marki bo kazdy ma inny gust ) zestaw przedni, odseparowany za ok 500 - 800zl plus koniecznie wygluszenie drzwi !! i to na ten moment by moim zdaniem tobie wystarczylo, potem mozesz dolozyc do tego suba w bagażnik.
tylko nie rob czegos takiego ze z przodu do takiego auta zalozysz tani zestaw a z tylu jeszcze tanszy, bo to da ci jedynie przestrzen a nie dzwiek. Pewnie teraz jakos tobie gra, a to co zalozysz to albo bedzie grac lepiej, wyraźniej i przyjemniej albo kupisz cos taniego i bedzie grac poporstu glosniej, albo jeszcze gorzej niz to co teraz masz bo taka opcja tez jest proawodpodobna, bo ten tani lipny zestaw ktory jest teraz to gra jako tako tylko dlatego ze jest dobrze dobrany pod radio inne zespoly. itd itp.

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:36, 23.04.2009

Grzehu,ale pojechałeś,wiem,że znasz się na tym,ale ocenę zainstalowanych fabrycznych głośników zostaw właścicielom Hond.Moje fabryczne PSS i 8 głośników jak dla mnie jest ok.

#11 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:29, 23.04.2009

glinus tylko ci sie tak wydaje :mrgreen:
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:17, 23.04.2009

glinus tylko ci sie tak wydaje :mrgreen:

Pewnie,że słyszałem zestawy lepiej grające,ale ten mi wystarcza i nie mam zamiaru z nikim polemizować bo po prostu na tym się nie znam :mrgreen:

#13 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:52, 24.04.2009

ale Glinus, ja nie napisalem ze gra fatalnie, tylko ze gra to nawet jako tako. Mi chodzi o jakoś zastosowanych głosników, zapytaj sie mikolaja jak te glosniki wygladaja. Naprawde sam sie zaskoczylem ze cos co tak wygląda może nawet jakoś zagrać. Ale to nie zmienia faktu ze producent jesli chodzi o glosniki to koszty obniżył jak tylko sie da.
a tak na marginesie mowie ci Glinus jak bys dostał w rękę taki głosnik to sam bys powiedział "co to za dno ? " :-D

#14 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:05, 24.04.2009

A może kolega (podobnie jak Ja ;-) ) chce zapewnić wrażenia odsłuchowe dla pasażerów, jeżeli chodzi o drzwi, głośniki w półce są raczej bezcelowe, ale każdy robi jak lubi.
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:33, 24.04.2009

Zgadzam sie, jestem wlasnie na etapie wypruwania calego samochodu i instalacji c-a.
Myslalem, ze gra mi to wystarczająco, ale wywaliłem z tylnej półki glosniki,
wsadzilem skrzyneczke w bagola, i zapodalem dobry sprzecik w przednie drzwi + tw w słupki.
Wszystko zasiliłem czterokanałowcem i jestem w niebo wzięty.
Fakt 19,5 godziny mi to zajelo, ale wlasnie zeszlej nocy doznalem objawienia jak to k**** może grać w samochodzie :mrgreen:

Pavlos007, skoro nie chcesz ciagnac kabli do bagola i spowrotem to moze jakas aktywna skrzyneczka a reszte zasil z dobrego radia.
Drugie rozwiazanie jest takie, iz niektore wyzsze radyjka maja mozliwosc zmostkowania tylnych glosnikow i ustawienia trybu pracy "subwoofer".
Wiec zamiast "jajek" ktore są najgorszym rozwiązaniem i najbardzoiej zniekształcającym dzwięk ze wzgledu na ich budowę, podepnij na mostku mala skrzyneczke.
Do tego wymień glosniki z przodu, i zasilając samym dobrym radyjkiem masz sprzecik jakosciowo powalający każdego "Kowalskiego".




IPB Skin By Virteq