Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

światła dzienne


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:43, 20.07.2009

Ja mowie o rozsadnej cenie. Z homologacja moge miec za 120pln. A te Helli to nie wiem ile dokladnie kosztuja. Znalazlem w artykule, ze cena sugerowana to ponad 200pln ale na TEJ AUKCJI kosztuja ponad 600pln !! !! !! Dzieki ale to juz bardziej sie oplaca wymienic ksenony.
Oczywiscie pomijam fakt, ze takie swiatla mozna zrobic w domu za kilkadziesiat zlotych (czyli przeszlo polowe taniej niz najtansze ledy z homologacja). Problem w tym, ze polowe ceny placi sie za homologacje, ktora jest kretynskim pomyslem jesli chodzi o swiatla. A ze, zwykly uzytkownik homologacji nie dostanie to jest zmuszony placic zlodziejom za kilka literek na obudowie.

[ Dodano: 2009-07-20, 19:39 ]
Mam jeszcze pytanie odnosnie podlaczenia swiatel dziennych. Schemat znalazlem na elektrodzie:
Dołączona grafika
Swiatla wlaczaja sie po wlaczeniu zaplonu, wylaczaja po wlaczeniu swiatel mijania. Dla mnie mozna natomiast wyrzucic stycznik od swiatel drogowych gdyz nie ma potrzeby automatycznego wylaczania dziennych po wlaczeniu drogowych. Z reguly drogowe wlacza sie przy wlaczonych mijania.
I pytanie: gdzie w Accordzie VII wpiac sie do instalacji? Czyli interesuje mnie masa, plus od zaplonu i plus od swiatel mijania.

[ Dodano: 2009-07-22, 15:21 ]
Czy mozna montowac prostokatne swiatla dzienne pionowo a nie poziomo? Bo pionowo to spokojnie mozna zamontowac obok halogenow.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#17 Dadi

Dadi
  • Forumowicz
  • 23 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:01, 11.05.2010

gdzie w Accordzie VII wpiac sie do instalacji? Czyli interesuje mnie masa, plus od zaplonu i plus od swiatel mijania.

Też męczę ten temat. Ja myślałem w następujący sposób:
1. masa - jest naprawdę wiele punktów by to zrobić;
2. plus do zapłonu - może być zapalniczka (tu masz też masę ;-));
3. plus do świateł mijania - ja mam ksenony więc najlepiej będzie podpiąć to pod bezpiecznik świateł mijania. U mnie bezpiecznik 1 lub 6 pod pokrywą bagażnika.
nie ma to jak jazda czarnym karawanem :-)

#18 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:27, 11.05.2010

Dadi, odkopales bardzo stary temat, cmsydney juz dawno ma swiatla dziennie ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





IPB Skin By Virteq