Skocz do zawartości


RODO w HAKP

moja klima nie chodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:19, 17.03.2012

Witam dzisiaj pomimo cieplej pogody chciałem zalączyć klime a tu zonk wiem ze w momencie wcisniecia guzika powinny obroty spasc jak kompresor sie załączy a tu nic gdzie szukac przełącznik jakis przekaznik a moze kompresor co poradzicie :-(
  • 0

#2 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:49, 17.03.2012

Moim zdaniem nie masz w układzie płynu, a sprężarka się wtedy nie włączy ... ot takie zabezpieczenie.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:54, 17.03.2012

jest jakas opcja zeby to sprawdzic bo tu w dani to troche kosztuje nabicie klimy :cry:
  • 0

#4 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:56, 17.03.2012

Jeśli płyn chłodzący był a teraz go nie ma ... można spodziewać się wycieku czyli nieszczelności układu. Najpierw musiałbyś się udać do jakiegoś garażu w którym sprawdzą ci gdzie jest wyciek. Potem go naprawią i ponownie nabiją płynem. Innej opcji nie ma no chyba że płyn chłodzący masz, a problem tkwi gdzie indziej.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:07, 17.03.2012

ok dzieki w poniedziałek sie okaze
  • 0

#6 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:11, 17.03.2012

Nie ma za co.

Jeśli pojedziesz gdzieś do warsztatu gdzie się tym zajmują to myślę że za samo sprawdzenie szczelności nie policzą ci dużo. Reszta czynności późniejszych jeśli takowe będą musiały być dokonane to już inna sprawa. Powodzenia.
  • 0

#7 RaDul28

RaDul28
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Typ S
  • KM:192
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:40, 30.03.2012

witam. małe sprostowanie tego co napisał kolega Duszek.po pierwsze w układzie klimatyzacji nie ma płynu tylko jest gaz R134a. po drugi aby sprawdzić czy gaz jest w układzie nie trzeba jechać do warsztatu. wystarczy okręcić jeden z korków do napełniania klimatyzacji o wcisnąć na dosłownie 1-2 sekund zawór. tylko nie zaględać do niego bo gazem po oczach można dostać!!!. jeśli z tego zaworu zacznie lecieć pod dużym ciśnieniem gaz to znaczy że jest on w układzie. jeśli nie bedzie zadnej reakcji lub bardzo słabe ciśnienie bedzie to oznacza ze gdzieś w układzie jest nieszczelność. należy ję zlokalizować. ale wtedy trzeba ruszyć do warsztatu chyba że posiadasz przynajmniej lampę ultrafioletową to moze uda ci sie zlokalizowac ten wyciek.
  • 0

#8 Eldorado92

Eldorado92
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Konin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:30, 15.04.2012

Witam. U mnie w Hondzie tez klima nie dziala ale w warsztacie stwierdzili dziurawa chodnice klimatyzacji. Moja Honda to ostatnie wydanie Vgen 98r. Nie wie ktos czy chlodnica od VIgen z 98 bedzie pasowala ? bo mam mozliwosc zakupic taka w dobrej cenie. Pozdrawiam ;-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq