Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Rysa czy warto zgłaszać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 20:47, 17.03.2012

Panowie zostałem przerysowany na parkingu. Wygląda na hak holowniczy. Moje pytanie czy zgłaszać szkodę z AC ? Czy warto ? Mam fula w pzu, ale również drugi samochód w pzu.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na co zwrócić uwagę i na co uważać zgłaszając szkodę ?

Może ktoś miał podobny przypadek ?
  • 0

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:55, 17.03.2012

A jak wygląda sprawa utraty zniżek? Bo jeśli zabiorą Ci 10% z OC+AC na dwa auta to moim zdaniem się nie opłaca zgłaszać. Spawa kosmetyczna i naprawa tego 250-300zł.
  • 0

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:58, 17.03.2012

Tomi,a czy takie uszkodzenie nie kwalifikuje się jako cały element ? No chyba,że taka naprawa w Was w zachodniopomorskim kosztuje 300 zł ?
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:06, 17.03.2012

Przy takim małym uszkodzeniu to kolorem zarzuca się tylko uszkodzone miejsce a cały element bezbarwnym żeby nie było widać różnicy w odcieniu. Jest to prosty element, mało rozbierania, uszkodzenie niewielkie to i naprawa niedroga. Znajomemu załatwiałem ostatnio naprawę podobnego uszkodzenia z tym, ze cały narożnik do lampy był otarty i w komorze bezpyłowej ogarnęli to w 24h i kosztowało go to 250zł.
  • 0

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:12, 17.03.2012

No i teraz Tomi solidnie wytłumaczyłeś (trzeba Cię było trochę zmobilizować :mrgreen: ) Wniosek jest prosty,nie warto zgłaszać tego z AC i tracić zniżkę.
  • 0

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:14, 17.03.2012

Panowie zostałem przerysowany na parkingu.


oczywiście kamer i świadków nie ma :roll:
nic co pozwoliłoby robić to z OC?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 22:32, 17.03.2012

oczywiście kamer i świadków nie ma :roll:
nic co pozwoliłoby robić to z OC?


Niestety nie.
  • 0

#8 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:44, 18.03.2012

Ale czemu kolega ma tracić znizki na dwa auta?? z tego co wiem jak masz nawet 10 samochodów tracirz znizki tylko na ten który został uszkodzony , i zobacz jaka masz polise , bo sa takie które chronia znizki
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#9 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:35, 18.03.2012

Ale czemu kolega ma tracić znizki na dwa auta?? z tego co wiem jak masz nawet 10 samochodów tracirz znizki tylko na ten który został uszkodzony , i zobacz jaka masz polise , bo sa takie które chronia znizki

aby w PZU tak było trzeba wykupic dodatkową opcje za 50 zł rocznie jak nie kupisz tracisz na wszystkie auta. Co do zgloszenia to ci sie nie opłaca nawet jesli wydasz z wlasnej kieszenia 250 zl to i tak bedzie taniej niz 10% znizki na AC na okres bodajże 2 lat! Ogolnie strat poniżej 500 zł niepowinno sie zglaszac bo wieej sie traci niz zyskuje
  • 0

#10 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:44, 18.03.2012

Przy takim małym uszkodzeniu to kolorem zarzuca się tylko uszkodzone miejsce a cały element bezbarwnym żeby nie było widać różnicy w odcieniu. Jest to prosty element, mało rozbierania, uszkodzenie niewielkie to i naprawa niedroga. Znajomemu załatwiałem ostatnio naprawę podobnego uszkodzenia z tym, ze cały narożnik do lampy był otarty i w komorze bezpyłowej ogarnęli to w 24h i kosztowało go to 250zł.


Szczerze to pierwsze słysze zeby ktos tak robil zarzucjac kolor tylko w uszkodzone miejsce a calosc bezbarwynm, no chyba ze robisz to u Pana Henia. wg. mnie robienie w ten sposob jest nieprofesjonalne i w gre wchodzi tylko malowanie calego elementu - oczywiscie jezeli ktos chce miec to porzadnie zrobione.
  • 0

#11 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 09:52, 18.03.2012

Szczerze to pierwsze słysze zeby ktos tak robil zarzucjac kolor tylko w uszkodzone miejsce a calosc bezbarwynm, no chyba ze robisz to u Pana Henia. wg. mnie robienie w ten sposob jest nieprofesjonalne i w gre wchodzi tylko malowanie calego elementu - oczywiscie jezeli ktos chce miec to porzadnie zrobione.

a ja sie nie zgodze z ta wypowiedzia zawsze kolor idzi etam gdzie jest uszkodzenie a pozniej podkład a reszta bezbarwnym aby sie wycieniować , jak malujesz np nowe drzwi tylne to ida całe w kolor , ale sasiednie elementy sa lakierowane bez barwnym i delikatnie przypruszane baza w tych miejscach które sa najblizej nowego elementu aby nie było roznicy w kolorze tak zwane cieniowanie
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#12 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:09, 18.03.2012

Szczerze to pierwsze słysze zeby ktos tak robil zarzucjac kolor tylko w uszkodzone miejsce a calosc bezbarwynm, no chyba ze robisz to u Pana Henia.

Słyszeć a znać z praktyki to dwie różne rzeczy.
Jaki jest cel kłaść kolor na całym elemencie? Robiąc miejsce tylko uszkodzone raz unikasz widocznych różnic kolorystycznych dwa oszczędzasz. CAŁY element jest pokrywany klarem no chyba, że jest obity, porysowany itp. Możesz pomalować cały zderzak i jeśli odcień nie wyjdzie pchasz się w dalsze koszta cieniując błotniki.
To właśnie Pan Henio jak go nazywasz obecnie maluje całe elementy na krechę i stąd kolorowe auta bo cieniowanie jest zbyt trudne dla niego.
  • 0

#13 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:55, 18.03.2012

Słyszeć a znać z praktyki to dwie różne rzeczy.
Jaki jest cel kłaść kolor na całym elemencie? Robiąc miejsce tylko uszkodzone raz unikasz widocznych różnic kolorystycznych dwa oszczędzasz. CAŁY element jest pokrywany klarem no chyba, że jest obity, porysowany itp. Możesz pomalować cały zderzak i jeśli odcień nie wyjdzie pchasz się w dalsze koszta cieniując błotniki.
To właśnie Pan Henio jak go nazywasz obecnie maluje całe elementy na krechę i stąd kolorowe auta bo cieniowanie jest zbyt trudne dla niego.

zgadzam sie :mrgreen:
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#14 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:28, 18.03.2012

Wlasnie chodzilo mi pomalowanie calego elementu i jezeli odcien sie bedzie roznil znacznie , przycieniowac sasiednie elementy, fakt moze to rzeczywiscie wyszlo by drozej ale jakos zwyczajnie bardziej mnie to przekonuje niz malowanie miejscowe ale fakt z praktyki tego nie znam. Wg mnie zeby robic malowanie ta technika to lakiernik musi byc naprawde dobrym fachowcem zeby tego nie spieprzyc.
  • 0

#15 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:38, 18.03.2012

Wlasnie chodzilo mi pomalowanie calego elementu i jezeli odcien sie bedzie roznil znacznie , przycieniowac sasiednie elementy, fakt moze to rzeczywiscie wyszlo by drozej ale jakos zwyczajnie bardziej mnie to przekonuje niz malowanie miejscowe ale fakt z praktyki tego nie znam. Wg mnie zeby robic malowanie ta technika to lakiernik musi byc naprawde dobrym fachowcem zeby tego nie spieprzyc.

acha czyli wolisz miec pomalowane jeszcze tylne blotniki ?? wiesz co ci powiedza przy sprzedazy ze auto mialo dupe walnieta dosc mocno ze s apomalowane blotniki , nikt nie maluje calego elemntu baza jezeli niejest to konieczne
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq