Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Poduszka pasażera VII wyłącznik


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:15, 26.04.2009

Aha, oto Ci chodzilo. Tak czy inaczej, to nic nie da, bo poduszka jest domyslnie "OFF".
Musi ktos usiasc i zobaczyc czy zrobi sie"ON", powinno.

Masz chyba rację (coś podobnego wyczytałem w instrukcji obsługi z sedana)
- jak jadę sam to OFF gaśnie znaczy że poduszka jest aktywna
- jak mam pasażera jest tak samo
- może jak usiądzie dziecko z małą wagą lub na fotelu się zgarbi i nie będzie siedzieć prawidłowo to poduszka się wył.
sprawdzę to za niedługo


Kolego zle to zrozumieles. Jest na bank tak jak napisalem wyzej. "OFF" oznacza, ze poduszka jest wylaczona. Gdy czujnik wykryje osobe, pojawi sie na pewno "ON", co oznacza, ze poduszka jest aktywna.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#17 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:20, 26.04.2009

"OFF" oznacza, ze poduszka jest wylaczona. Gdy czujnik wykryje osobe, pojawi sie na pewno "ON", co oznacza, ze poduszka jest aktywna.


A widzisz, czyli mój opis nic nie da - myślałem że poducha cały czas jest ON tylko przełącza się na OFF gdy jest wykryta mała waga lub ktoś nie jest oparty na fotelu jak opisywano wyżej.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#18 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:49, 26.04.2009

No to Ci przetłumaczę/zreferuje:
Nie ma fizycznego wyłącznik/włącznika poduszki. W siedzeniu jest czujnik wagi.
Czujniki są dwa, w siedzisku i oparciu. Jeśli system wykryje, ze ktoś siedzi na fotelu, to poduszka zostaje włączona. Jeśli osoba wazy mniej niż 60 (funtow?) lub nie siedzi prosto poduszka będzie wyłączona.

wiec jesli stawiasz tam fotelik (ten do stosowania tyłem do kierunku jazdy), to poduszka jest wylaczona.

Usiać ma miejscu pasażera i zobacz czy pojawi się "ON"

Dokładnie tak jest wsadzam dziecko waga jest mniejsza niż u dorosłego chopa i poduszka się sama automatycznie wył. i zaświeca się kontrolka OFF, ale gdy jest osoba dorosła na fotelu lub nikogo nie ma na fotelu to kontrolka po prostu gaśnie i oznacza że poducha jest aktywna (nie ma żadnej kontrolki ON) zagadka rozwiązana ;)




IPB Skin By Virteq