Skocz do zawartości


RODO w HAKP

zamek centralny accord VII generacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#76 kosmo

kosmo
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 17.02.2016

Otóż mam problem taki sam jak użytkownik :

 

od świerze trochę temacik jak mam tak że wszystko się zamyka z pilota a otwierana działa we wszystkich drzwiach oprócz tylnich lewych nie odblokowują się trzeba od środka podnosić blokadę bedzie to silniczek jak tutaj piszecie

Który częściowo nawet opisał rozwiązanie:

 

Problem rozwiązany panowie okazało się że te drzwi są od innej wersji ponieważ w przeciwnych drzwiach siłownik już jest inny na dwie wtyczki a w tych uszkodzonych jest jedna wtyczka różnica między wersją europejską a azjatycką ??

 

Okazało się że mam pewnie wiązkę z tym zamkiem od innej wersji i dlatego nie chodziło mechanik rozebrał zamek i usunął przełącznik na te otwieranie zalutował przełączenie na 2 piny i teraz wszystko chodzi bezpieczników nie wybija więc powinno być dobrze

Czy może ktoś jeszcze przerabiał temat, mógłby napisać coś więcej co dokładnie należy przerobić i w jaki sposób ?


  • 0

#77 depeche_civic

depeche_civic
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:38, 18.02.2016

 Zamiennik na allegro po 50 zł też działają .. Kolega zapomniał napisać, że padły  mu baterie w kluczyku i dlatego nie działał pilot :D

​Panowie to nie do końca tak bo padły w dwóch pilotach na raz co mnie zmyliło jednak macie rację nie skupiłem się na początku na drobnostce którą było sprawdzenie baterii - mój błąd.


  • 0

#78 tosiek

tosiek
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:16, 01.04.2016

Witam,

jestem (stosunkowo) nowym na tym forum, jak i nowym posiadaczem Accorda - tu już nie stosunkowo :)

 

Powiem jeszcze, że zanim napisałem tego posta przewertowałem forum dość dogłębnie, postanowiłem podpiąć się pod ten temat.

 

Do rzeczy :)

 

Generalnie mam problem z otwieraniem drzwi z pilota. Już podczas oględzin samochodu w pewnym momencie na chwilę przestało działać, by po chwili znów zadziałało normalnie (właściciel zapalił samochód, zgasił, zamknął).

Po powrocie do domu nie mogłem zamknąć auta, by tego samego dnia, wieczorem podczas oblewania Accorda wyjść z kumplami sprawdzić jeszcze raz - było OK :)

 

Ale od 3 dni nie działa w ogóle, wykluczyłem wspomniane bezpieczniki (8 i 21), siłowniki chyba też nie (generalnie jak działało, to wszystko, łącznie z tylną klapą - jak nie działa, to już nic :( .

 

Oczywiście centralny z kluczyka działa prawidłowo. Już straciłem koncepcję.

 

Miał ktoś podobny problem i zechciał by się nim podzielić zanim wybiorę się do elektryka?

 

pzdr.

 

EDIT:

i jeszcze tak BTW - czy zawsze po otwarciu drzwi miga kontrolka IGNITION KEY?


Użytkownik tosiek edytował ten post 16:21, 01.04.2016

  • 0

#79 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:45, 01.04.2016

A nic nie napisałeś o baterii w pilocie i o drugim kluczyku
  • 0

#80 tosiek

tosiek
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:00, 01.04.2016

Pisząc posta miałem to w głowie, ale zapomniałem przełożyć  na tekst :)

 

Baterie OK, dziś wymieniłem w obu pilotach i dalej to samo.


  • 0

#81 Hubert6259

Hubert6259
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 01.04.2016

Witam. Ostatnio pojawił mi się zbliżony problem w acco. Pali mi bezpiecznik 60A (ten różowy) pod maską po użyciu centralnego zamka. Po naciśnięciu guzika na pilocie otwierają się wszystkie drzwi poza prawymi przednimi i wtedy wywala bezpiecznik (nie chodzi radio, centralka, lampka w środku). Dodam że nie dalej jak tydzień temu spaliło mi bezpiecznik 20A w skrzynce w środku od centralnego zamka. Wadliwy siłownik może robić takie rzeczy?


  • 0

#82 tosiek

tosiek
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:08, 09.04.2016

Ja swój problem już rozwiązałem, a raczej sam się rozwiązał, raczej z natury tych śmiesznych :)

Generalnie u mnie była mocno wyrobiona stacyjka i dało się wyciągnąć kluczyk w pozycji I. W tej pozycji da się zamknąć kluczykiem, ale nie da pilotem. Do tego w tej pozycji komputer nie przechodził w stan uśpienia i rozładywało mi akumulator :). Kuriozum, ale było minęło :).
Pzdr.
  • 0

#83 Dawid123mx

Dawid123mx
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Nowy Sącz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 13.05.2016

podepne sie pod temat ma ktos moze zdjecia wtyczki do centralnego zamka dzwi kierowcy i pasazera bo u mnie jest cos nie halo z kablami


  • 0

#84 Canni

Canni
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2,2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:32, 04.03.2017

wymieniłem centralke przednią prawą jednak mam taki problem, że działa na odwrót niż pozostałe tzn te drzwi się otwierają a pozostałe zamykają i odwrotnie,gdziel jest problem?


  • 0

#85 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 21:21, 05.03.2017

zamienione przewody sygnałowe do zamka.


  • 0

#86 sloma84

sloma84
  • Forumowicz
  • 116 postów
  • Skąd:Poznań/Dęblin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:41, 11.08.2017

Lewe tylne drzwi nie banglają. Silnik sprawny
  • 0

#87 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:57, 18.01.2018

Szybkie pytanko - czy ktoś wie, gdzie znajdę w Acco VII kombi polift sterownik centralnego zamka, który odpowiada za otwieranie tylnej klapy z pilota/guzika?


  • 0

#88 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:43, 27.02.2018

koledzy a jak u mnie się jedne drzwi tylne nie otwierają i nie zamykają ani tak ani tak, gdzie np żylakach auto od środka na każdych drzwiach czuję dotykając ręką że coś się dzieje tylko na tych jednych nie tzn że u mnie też siłownik kaput??
  • 0

#89 cpu

cpu
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 28.04.2018

Od siebie dodam, że nie warto wstawiać dodatkowego siłownika zamka. U mnie nowy wytrzymał ok 6 miesięcy. Pewno miał ciężej bo musiał ciągnąć dodatkowo stary, niesprawny silniczek ten przy zamku. W każdym razie roboty z wymianą modułu z silniczkiem jest mniej niż dokładanie i kombinowanie z dodatkowym. W silniczku wyrabiają się szczotki i czyszczenie, podginanie sobie darujcie. Ze szczotkami na wykończeniu ile może to podziałać ? Na pewno nie długo. Szukanie samego silniczka również nieopłacalne i strata czasu. Jak już znajdziecie podobny, oszlifujecie trzpień w nowym, rozłupiecie obudowę i ponownie ją skleicie to zoszczędzicie 5-10 zł bo niecałe 30 zł kosztuje klon modułu idealnie pasującego. Właśnie taki zamontowałem i wszystko hula jak trzeba.

 

Mam jednak pytanko dla wtajemniczonych w temacie. Czy moduły podnośnika zamka są identyczne po dwa na każdą stronę ? Czyli prawy przód pasuje do prawego tyłu ?


  • 0

#90 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:41, 29.04.2018

Cześć :)
Numery części w EPC są inne, EPC Honda -> BODY PARTS -> B-54-10 - REAR DOOR LOCK/OUTER HAND LE, więc raczej nie będzie pasować...

Zresztą to w sumie logiczne, bo muszą być lustrzanym odbiciem...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq