Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pęknięta szyba Accord 96


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 17:21, 11.03.2012

Witam. Posiadam Accorda z 96r i ostatnio prawdopodobnie na postoju pękła mi przednia szyba. Wcześniej myłem samochód i zauważyłbym to, po jakimś czasie zostałem zawołany na podwórko, żeby zobaczyć pęknięcie. Na razie poszło od rogu z naklejką przez jakies 15 cm, ale zdaje sobie sprawe z tego, że nie moge tak jeździć. Tak więc mam pytanie do Was - co bardziej mi się opłaca: jechać, żeby wstawili mi gdzieś zamiennik, czy kupić oryginalną używkę i dać ją znajomemu mechanikowi do wklejenia?
Jak na razie jestem bardziej przekonany do ory używki, więc mam też pytania, czy szyba sprzed liftu (93-96) pasuje do mojego samochodu - po lifcie (96-98)? Z tego co widzę na allegro łatwiej znaleźć szybę do Rovera 600, i również mam pytanie jak wygląda sprawa z kompatybilnością tych szyb z Rovera względem Hondy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
  • 0

#2 mexta

mexta
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:wagon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:21, 11.03.2012

siema,
jesli pekniecie wychodzi spod uszczelki to na 99% na ramie jest rdza i naciska na szybe co spowodowalo pekniecie.
w tej sytuacji szyba do wymiany, jesli pekniecie idzie od miejsca uderzenia np. kamieniem to 15cm pekniecie smialo mozna naprawic.
poszukaj w rejonie kogos kto profesjonalnie naprawia szyby.
  • 0

#3 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:31, 11.03.2012

Raczej stawialbym na rdze, chociaz nie widze zadnej pod uszczelka. A to na pewno takie pekniecie z boku da sie naprawic? i czy to sie w ogole oplaca? i jak z kompatybilnoscia, ktore szyby pasuja do mojej accordki?

[ Dodano: 2012-03-16, 15:26 ]
Temat do zamknięcia, szyba wymieniona, przyczyną był syf pod uszczelką, tzn błoto i igły z drzew, które trzymały wilgoć i spowodowały korozję.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq