Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak ustawic wskazowki zegarow zeby pokazywaly wlasciwie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 cartel1975

cartel1975
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:biskupiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:33, 04.03.2012

Witam.Pomozcie prosze bo juz mnie trafia niepowiem co...
Wyciagnelem wskazowki zegarow w accordzie coupe cg4 i teraz nie wiem w jakim polozeniu wlozyc zeby wlasciwie pokazywaly.
Wszsytkie wskazowki mile widziane.
  • 0

#2 łotwock

łotwock
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:pruszków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:30, 04.03.2012

obrotomierz - odpal auto i wstaw w odpowiednie miejsce gdy wylaczy sie ssanie :mrgreen:
Paliwo - zatankuj do pelna :mrgreen:
Temp - nagrzej silnik i wsadz :-)
  • 0

#3 dargo

dargo
  • Forumowicz
  • 545 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:40, 04.03.2012

na wyłączonym włóż tak aby sie opierały o te wystajace preciki :)
pozdr
  • 0

#4 kbl100

kbl100
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:ok. Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exe
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:cu3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:43, 04.03.2012

podłącz licznik, przękręć kluczyk w pozycje zapłonu i wtedy włóż wskazówke od obrotów i predkości tak aby były w pozycji zero. Rozgrzej silnik i ustaw wskazówke temperatury mniej wiecej na połowie. Wskazówka od paliwa hmmmm albo zatankuj cały zbiornik i ustaw ją na full albo czekaj aż Ci się skończy paliwo i na minimum, no chyba, że pamietasz w jakiej pozycji była..
Mniej na uwadze, że predkościomierz i obrotomierz nie są wyskalowane od zera. Pierwsza kreska licznika to prawdopodobnie 10 a obrotomierza 250 wiec musisz włożyć je tak aby były poniżej pierwszej kreski (ok 1cm). Możesz wyciągnąc słupki ograniczające ruch wskazówki na czas całej operacji (bedzie Ci łatwiej)
  • 0

ED7-->EG4-->EG4-->EK3-->CG4-->? ? ?


#5 cartel1975

cartel1975
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:biskupiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 04.03.2012

Zrobilem jak piszecie ale chyba wczoraj po ciemku przerwalem uzwojenie cewki w obrotomierzu,czy od sedana obrotomierz podejdzie ??
  • 0

#6 kbl100

kbl100
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:ok. Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exe
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:cu3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:35, 04.03.2012

od 3.0 jest całkiem inny a co dopiero od sedana :) naprawde wątpie. A co Cię skusiło aby wyciągać wskazówki ? wiesz jak ciężko dorwać używany licznik z manuala 2.0 i to jeszcze wersje eu ? ja polowałem na taki 1,5 roku już nie powiem lepiej ile kosztował :D
  • 0

ED7-->EG4-->EG4-->EK3-->CG4-->? ? ?


#7 cartel1975

cartel1975
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:biskupiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:36, 04.03.2012

Uszodzilem tylko cewke w obrotomierzu, takze wystarczy ze kupie od angola i ja przeloze , takze jesli tarcza bylaby wielkosci takiej samej w coupe i sedanie to i cewka bedzie taka sama,takze problem do rozwiazania niegrogo raczej. no chyba ze sie myle

[ Dodano: 2012-03-11, 19:14 ]
Dla zainteresowanych, licznik od sedana czy autoamta czy od angola to zaden problem , zeb y wsadzic do accorda coupe 2.0. Jesli sa uszkodzone cewki to wyciagasz i przekldasz do swoich zegarow,jesli chodzi o licznik od angola to jest toczka w toczke jesli chodzi o elektronike,wystarczy pzelozyc tarcze predkosci od swojego zegara w km i po sparwie.Przetestowane wlasnie u mnie na zegarze od angola.
Jesli chodzi o zakaldanie wskazowek to jest banalnie proste po dwoch popoludniach spedzonych w garazu :-/.Dziekuje wsyzstkim za podpowiedzi pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq