Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

końcówki wydechu

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:27, 15.04.2009

ponieważ oryginalne rurki końcowe tłumika niezbyt estetycznie wyglądają, chcę je zamaskować. chcę założyć najzwyklejsze chromowane końcówki ale nie mam doświadczenia czy to się będzie dobrze trzymać i czy nie szkoda kasy.

czy warto wydać te pieniądze?

http://moto.allegro....ka_okragla.html

może coś innego polecicie jak tego nie warto kupować.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:31, 15.04.2009

Ja mam obawy czy za taką cene ktoś oferuje cos porządnego. Zresztą niewiadomo jak to tam się mocuje, tzn czy potem nie odpadnie, czy prosto będzie i czy nie zacznie za jakis czas rdzewieć.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:38, 15.04.2009

Jeżeli już chcesz zakładać końcówki to szukaj np.takich:
http://moto.allegro....om_30_48mm.html
chodzi tu przede wszystkim o śruby mocujące na klucz.Końcówkę na opasce zakręcisz i tyle,a na dwie lub trzy śruby możesz ją dopasować tak jak będziesz chciał.

#4 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:47, 15.04.2009

ale te co zapodałeś Glinuś to jakieś tonowe chyba trochę, już je oglądałem.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:49, 15.04.2009

i te sruby mocujace by masakrycznie wygladaly u nas

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:51, 15.04.2009

Podałem przykład bo tak naprawdę jakość materiału jest najważniejsza-aby nie korodowały i te mocowania.Przerabiałem takie końcówki z tymi śrubami i mogłem końcówki sobie ustawić jak chciałem.Wiadomo,że kupisz sobie takie jakie Tobie się podobają :ok

[ Dodano: 2009-04-15, 21:54 ]

i te sruby mocujace by masakrycznie wygladaly u nas

Nie wiem co masz na myśli.Śruby te się wkręca,a w środku są specjalne blaszki które dopasowują się do rury.Tych śrub praktycznie nie widać.O to chodziło :?:

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:02, 15.04.2009

Nie wiem co masz na myśli.Śruby te się wkręca,a w środku są specjalne blaszki które dopasowują się do rury.Tych śrub praktycznie nie widać.O to chodziło :?:

Dokłanie o to, ale jak mówisz ze miałeś i się sprawdzało to może i fajna sprawa ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:02, 15.04.2009

VI gen ma przecież troche zaoblone końcówki wychodzące z wydechu. Proponuje pojechać do jakiejś firmy, która montuje tłumiki i tam u nich dobrac coś, bez płacenia za paczkę, a przy okazji zrobisz u nich to fachowo, tzn ładnie i równo, bo pewnie trzeba bedzie ponacinac kątówką te rurki zagięte.

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:16, 15.04.2009

bo pewnie trzeba bedzie ponacinac kątówką te rurki zagięte.

No właśnie nie trzeba bo od tego są te śruby mocujące(w niektórych modelach są 2 i 3).Jak tuningowałem swoje Suzuki Baleno to końcówka wydechu była wygięta lekko w dół,a ja dopasowałem nową lśniącą rureczkę lekko do góry-dało radę.W firmie gdzie montują takie końcówki nie kupisz tańszych niż na allegro.Zresztą to jest decyzja Marco i jak chce niech się decyduje.

#10 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:22, 15.04.2009

cieszę się ze wątek się rozwija i czekam na inne wypowiedzi. póki co szukam na śruby tylko że zwykłe końcówki, takie połączenie mojej propozycji jeżeli chodzi o rurkę a Glinusia jeżeli chodzi o mocowanie. na allegro raczej nie widzę czegoś podobnego.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:27, 15.04.2009

Poszukaj w sklepie pt.hipermarket może to śmieszne,ale moja do Suzuki nie była z allegro tylko z TESCO (obecnie też są takie jakie Cię interesują) i z tymi mocowaniami(chyba widziałem jeszcze w Auchan)

#12 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 15.04.2009

marco, wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale przykręcanie chromowanych czy niklowanych końcówek na śrubki jest raczej mało gustowne...
Jedynym słusznym rozwiązaniem , które nie pachnie "calibrowym" tuningiem, jest odcięcie oryginalnych zagiętych i wspawanie nowych z "kwasówki".
Te które pokazałeś na linku i pozostałe zaproponowane zardzewieją lub odpadną po dwóch miesiącach.
Tłumik w VI gen. jest mocno wyeksponowany i wszelkie przeróbki muszą być zrobione profesjonalnie.
Podobny tłumik miałem w Mitsubishi Eclipse z 92, tam jednak końcówki były prostopadłe do ścianki tłumika i oryginalnie były z "kwasówki", gdybym kiedyś gdzieś dorwał taki tłumiczek na szrocie ,to właśnie takie końcówki zaaplikowałbym do acco.

#13 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:54, 15.04.2009

16v, dobrze gada.Podjedź do jakiegoś Norauto,FeuVert tam też jest jakiś wybór.Nic nie przykręcaj :->

#14 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:13, 15.04.2009

Te które pokazałeś na linku i pozostałe zaproponowane zardzewieją lub odpadną po dwóch miesiącach.

Zdarzają się przypadki z taką końcówką jeździłem pół roku i nic się nie działo(tym bardziej korozji).Wiadomo każdy opisuje własne przypadki,a Marco musi coś wybrać,albo niech sobie da spokój :mrgreen:

#15 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 15.04.2009

rozumiem, że koncowy tłumik cię w ogole nie interesuje ?
przykładowo: http://www.ulter.com...f=11&m=52&s=117
bo ja czegos takiego szukam...




IPB Skin By Virteq