Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy- gdzie się znajduje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:02, 20.02.2012

Jak w temacie. Gdzie znajduje się ten filtr w VIII? Coś mi śmierdzi w aucie, jak się nawiew włączy... Chcę wymienić ten filtr. Polecacie oryginał, czy zamiennik? Dostęp jest dobry, czy taki sobie?

[ Dodano: 2012-02-20, 23:10 ]
znalazłem do VII, ale czy w VIII jest tak samo?


  • 0

#2 mg650

mg650
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Bruxela
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:40, 22.02.2012

W schowku . Dostep zajefajny
  • 0

#3 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 28.02.2012

w 8 gen to wygląda trochę inaczej: trzeba otworzyć schowek, z wyczuciem pociągnąć tą półkę, która znajduje się w górnej części schowka, tak aby wyskoczyła z zatrzasków i wyjąć ją. Następnie wyciągnąć plastikową płytkę znajdującą się na tylnej ściance schowka . A potem już tylko nacisnąć dwa boki plastikowej ramki filtra i wyjdzie bez problemu. Przy wkładaniu ramki z nowym filtrem będzie słychać "pyknięcie", które oznaczać będzie, że filtr jest na swoim miejscu. Mając 2 lewe ręce, zajęło mi to w sumie jakieś 3-5 minut za pierwszym razem. Filtr kupiłem zamiennik z węglem aktywnym za 50 zł łącznie z przesyłką. W ASO zaproponowali mi bez węgla za....uwaga...200 PLN + VAT:D:D:D Pozdrawiam
  • 0

#4 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:27, 29.02.2012

Dodam jesli pozwolicie że jeśli coś czuć w kabinie jak opisał kolega powyżej to warto myślę że własnie nalezy zacząć od filtra kabinowego. Mi też lekko zaraz po włączeniu klimy było czuć tak samo czymś w rodzaju spalenizny. Auto kupiłem 1.5 miesiąca temu i nie zaglądałem do filtra. Gdy zajrzałem to jakby ptak uplótł tam sobie gniazdo tyle było śmieci , cały kokon . Wczoraj kupiłem filtr zwykły ale po dobrych radach na forum tamten wyjąłem a dziś już włożyłem ten z węglem. Dziwny zapach natychmiast zniknął.mmoj też kosztował 50 zł łacznie z kosztem przesyłki
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#5 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:16, 02.03.2012

w 8 gen to wygląda trochę inaczej: trzeba otworzyć schowek, z wyczuciem pociągnąć tą półkę, która znajduje się w górnej części schowka, tak aby wyskoczyła z zatrzasków i wyjąć ją. Następnie wyciągnąć plastikową płytkę znajdującą się na tylnej ściance schowka . A potem już tylko nacisnąć dwa boki plastikowej ramki filtra i wyjdzie bez problemu. Przy wkładaniu ramki z nowym filtrem będzie słychać "pyknięcie", które oznaczać będzie, że filtr jest na swoim miejscu. Mając 2 lewe ręce, zajęło mi to w sumie jakieś 3-5 minut za pierwszym razem. Filtr kupiłem zamiennik z węglem aktywnym za 50 zł łącznie z przesyłką. W ASO zaproponowali mi bez węgla za....uwaga...200 PLN + VAT:D:D:D Pozdrawiam


hejka, a możesz podać namiar na zamiennik. ten hondowski filtr jest do bani. mam focusa, i jak ładuję do niego filtr z węglem (fordowski), to nie czuć tak spalin, dymu i innych śmierdzideł. a w hondzie czuję wszystko :/
  • 0

#6 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:21, 02.03.2012

jak wejdziesz na tą stronkę Sklep Inter Cars to w wyszukiwarce wklej ten kod B44007CPR i pojawi się filtr, który ja mam i sobie chwalę (używam go od listopada 2011).
  • 0

#7 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:06, 02.03.2012

No właśnie ja kupiłem ten sam o tym właśnie kodzie w tej firmie . Przesyłka 10 zł , dostawa w 24 h. Tak jak mi tu doradzono. Po wymianie zero niemiłych zapachów.
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#8 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:12, 08.03.2012

extra. dzieki
  • 0

--------------------------------------
Modyfikacje:
Przyciemnienie szyb - 12%
Światła dzienne/DRL - moduł QUASAR CLM02-CAN
Trzeci stop LED (HONDA part. no. 34270-SNC-A02)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq