Skocz do zawartości


RODO w HAKP

automatyczna antena - nie działa


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
69 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:54, 15.06.2009

A moze ta manualna to sam maszt?? jak sadzicie?

#32 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:23, 15.06.2009

manualna>daj sobie z nia i przerobkami spokuj bo nic z tego nie wyjdzie albo efekt bedzie marny :-( a za 70PLN dostaniesz elektryczna(z allegro)ale wybrac mozna

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:55, 17.06.2009

Ok, dopytalem sie ile w Hondzie kosztuja same baty i sie okazalo ze 105zł:-)
wiec teraz powiedzcie mi jak zabrac sie za wymaine? co jak gdzie rozebrac? :mrgreen:

#34 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:03, 17.06.2009

Bieżesz kombinerki ze spiczastymi cienkimi końcami i odkręcasz tą srebrną metalową nakrętkę przy maszcie na zewnątrz. Potem odpinasz boczek tapicerki w bagażniku i odkręcasz antenę i odpinasz zasilanie. Wyciągasz ją i na dole masztu przy silniczku masz śrubkę trzymającą maszt, kora odkręcasz i wyciągasz maszt.
Potem zakładasz i juz :)
105 zł?!! To potaniały może sam sobie wymienie.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:23, 17.06.2009

Eee to banał :) dzieki!
A taka cena w Honda Plaza, choć teraz odpisali mi z Honda Auto West i u nich juz 119zł ale ze z niby jakąś tulejką... no i jesli bym chciał 150zł wymiana ;-)

#36 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:25, 17.06.2009

Seth, a czy w środku masztu nie ma jakiejś linki zwijającej i rozwijającej maszt ?? I ją też trzeba odkręcić od silniczka ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#37 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:28, 17.06.2009

Seth, a czy w środku masztu nie ma jakiejś linki zwijającej i rozwijającej maszt ?? I ją też trzeba odkręcić od silniczka ??


Jest ta linka i ją się po prostu razem z masztem wyjmuje, jest przttwierdzona do masztu.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#38 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:16, 12.03.2010

Do dzisiaj też nie miałem problemu z anteną. Wysuwała się i chowała bez zająknięcia. Ale niestety odmówiła posłuszeństwa. Wysunęła się, ale nie bardzo chciała się schować po wyłączeniu radia. Wyczyściłem bacik szmatką, ale nie bardzo miałem czym ją przesmarować, a akurat tak się złożyło, że w bagażniku leżał Shell Helix Plus 10W40. Użyłem go jako smarowacza i po naniesieniu na ściereczkę "naoleiłem" :-/ antenę. Efekt - silniczek pracuje intensywnie, a antena ani drgnie. Jakieś rady?

edit:
Wymontowałem dzisiaj cały mechanizm, wieczorkiem będę go rozbierał. Zobaczę w czym rzecz.

edit2:
Po rozebraniu całego mechanizmu okazało się, że pękła plastikowa linka wysuwająca i wsuwająca antenę. Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym zrobić?

#39 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:18, 15.03.2010

Wymienić.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#40 szo

szo
  • Forumowicz
  • 71 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:53, 15.03.2010

doalcze sie do tematu ..jak odkrecic gorna srube od gory by zdemontowac antenke .probowalem wiele sposobow a nie chce na sile aby nie uszkodzic lakieru czy anteny..

#41 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 15.03.2010

Jak się dobrze przyjrzysz, zauważysz w tej śrubie 2 zagłębienia. Wkładasz w nie szczypce okrągłe (przynajmniej ja takich użyłem) i wykręcasz.

[ Dodano: 2010-03-15, 12:33 ]

Wymienić.


Ale co wymienić, antenę czy linkę samą. Może da się gdzieś dokupić samą linkę? Orientuje się ktoś?

#42 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:08, 19.03.2010

Ale co wymienić, antenę czy linkę samą. Może da się gdzieś dokupić samą linkę? Orientuje się ktoś?


Tam nie ma linki tylko taka jakby plastikowa tasiemka z zabkami. Jest to czesc niewymienialna z tego co wiem.
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#43 Łagot

Łagot
  • Forumowicz
  • 428 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 19.03.2010

Linkę zębatą można wymienić, ale z całym batem.
Moja antenka po wysunięciu już tak została. Nie było słychać nawet silniczka, myślałem że już po nim. Lecz po rozebraniu okazało się, że były brudne styki. Przeczyściłem je, przy okazji dobrałem się do mechanizmu i też wyczyściłem. Następnie przesmarowałem, poskręcałem i jest ok.

#44 bacanahali

bacanahali
  • Forumowicz
  • 70 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:06, 07.04.2010

Moja antena natomiast jak chce to wyjdzie. Słychac brzęczenie silniczka, zarówno podczas włączania jak i wyłączania radia, ale antena nie wyłazi. Czasem jej sie od niechcenia zdarzy wysunąć może 1 raz na 100. Z oględzin wynika, ze juz było przy niej cos majstrowane. Jak kupilem auto dzialala za kazdym razem, padla po 3 miesiacach. Macie pomysł gdzie leżeć może przyczyna?

#45 abuachmed

abuachmed
  • Nowy
  • 6 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 23.04.2010

Właśnie tego mi trzeba było,u mnie silniczek mieli a antena drgnie góra 3cm. do góry. To pewnie ta plastikowa linka z ząbkami,jutro biore się za rozbieranie tego mechanizmu..jak sie uda przywrócić linke do życia to podzielę się doświadczeniami,a jeśli nie to też sie podziele :mrgreen:
Raz HONDA, zawsze HONDA :D




IPB Skin By Virteq