Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

zmiana głośników accord 2008

VIII głośniki audio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#76 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:59, 22.12.2020

Driver82 jeśli ori wzmak który ma po 30w na kanał zagra pod jakimkolwiek głośnikiem to życzę szczęścia. To ty kolego nie nakręcaj gościa że te pseudo chinole mu będą lepiej grały niż ori  głośniki z odpowiednia impedancją i pasmem przenoszenia a także dopasowaną mocą do wzmacniacza. Morek regeneracja tych głośników kosztuje 5pln. tyle kosztuje tubka butakolu. A regeneracja polega na posmarowaniu klejem stelaż a głośnika odczekania minuty i dociśnięcia membrany,  nie trzeba centrować cewki głośnika wszystko po sklejeniu zagra.


  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#77 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 23:09, 22.12.2020

Wzmacniacz nie jest w tylnej półce. Jest schowany za poszyciem bagażnika po prawej stronie. Trzeba zdjąć boczek bagażnika i wtedy ujrzy się zawieszony tam "wzmaczniaczyk" :)
(tak jest w sedanie, nie wiem jak w kombi)
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#78 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:26, 23.12.2020

Kolego magol nie wygląd ma znaczenie przy projektowaniu głośnika tylko jego parametry, przecież głośnik i tak jest za maskownicą, porównywanie fabrycznych głośników do dwuzłotówki to dobry żart, inżynierowie konstruując nagłośnienia do samochodów nie koncentrują się na wyglądzie tylko na sprawności danego audio, było już na forum wielu, którzy podejmowali próby zmian głośników przy fabrycznych wzmacniaczach i kończyło się to zwykle powrotem do fabrycznego głośnika. Nie wiem jak gra PSS w VIII genie, ale w VII naprawdę przyzwoicie, natomiast PAS w VIII jeśli jest zrobione porządne wygłuszenie brzmi całkiem akceptowalnie, przede wszystkim jest w odsłuch coś takiego jak scena, i porównywanie tego do budzika ma się nijak. Dziękuję za miłą konwersację.


  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#79 morek900

morek900
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:20
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:28, 23.12.2020

Panowie,

Jestem po montazu glosnikow Hertz i opisze krok po kroku moje wrazenia.

Wczoraj niestety przyszedl do mnie dystans z jednym ułamanym uchwytem, takze czym predzej go zwrocilem.
Dzisiaj zdjalem boczki i zamontowalem na krotko (bez dystansu) glosnik Hertza pod fabryczna instalacje, dzieki specjalnej kostce.
Wlozylem na sztywno glosnik do drzwi i wlaczylem radio. Glosnik byl lekko wsadzony, ale pozwolilo to sprawdzic jak on gra.

Moje wrazenia sa takie, ze glosnik gra mega płasko, bez bassu i jest nijaki.
Wydaje mi sie, że seria z tylu gra znacznie znacznie lepiej. Takze nasuwa sie pytanie.

Czy glosnik ma za malo mocy, aby pokazac bass? Czy moze ten typ tak ma i tak gra nijako?

Pisalem do goscia odnosnie regeneracji serii i krzyknal 80zl per sztuka. Mam do zrobienia 4 glosniki to daje 240zl.

Pytanie teraz, czy warto?
  • 0

#80 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 12:20, 23.12.2020

Ja mam podobne odczucia po wygłuszeniu drzwi na szczelno na oryginalnych glosnikach (VII z PSS). Bas jest dudniący i całkowicie zniknęło jego najniższe pasmo.
  • 0

#81 morek900

morek900
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:20
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:21, 23.12.2020

Wyciagnalem glosnik z tylu.
Zdjecie wyraza wiecej niz tysiac słów :D

da302882322ef68dmed.jpg
  • 0

#82 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 12:56, 23.12.2020

Czy glosnik ma za malo mocy, aby pokazac bass? Czy moze ten typ tak ma i tak gra nijako?
 

w elektroakustyce nie ma czegoś takiego że głośnik zagra tak samo w każdych warunkach, nie ma i nigdy nie bedzie, każdy głośnik zaprojektowany został do pracy w określonych warunkach, a więc w określonym typie obudowy (zamknięta, bass-reflex, bandpass itd.), określonej pojemności obudowy, określonej mocy itd. a więc to, że ten hertz który kupiłeś, gra dobrze w drzwiach jakiegoś jednego samochodu, wcale nie oznacza że będzie dobrze grał w innych drzwiach, bo np. bedzie inna pojemność drzwi, a wiec dla głośnika obudowy

druga sprawa - ten głośnik miał szczelnie odseparowany przód od tyłu? jeżeli nie, to tworzyło ci się zwarcie akustyczne i w takim wypadku można zapomnieć o poprawnym generowaniu fali dźwiękowej

 

ogólnie na temat akustyki i elektroakustyki można długo dyskutować, a i tak temat się raczej nie wyczerpie

 

a ten oryginalny sam podklej, nałóż warstwę kleju dookoła, dociśnij, następnie, równo na środku wciśnij membranę "w dół" do oporu ale z czuciem tak żeby nie uszkodzic cewki- wówczas ci się ładnie wycentruje, powinien ci się odkleić resor od kosza, dociskasz ponownie żeby klej złapał i jeszcze raz naciskasz membranę żeby sprawdzić czy jest równo i nic nie ociera, jeżeli ociera to powtarzasz procedurę, ja już kilka głośników tak kleiłem


Użytkownik rafisz edytował ten post 12:58, 23.12.2020

  • 0

#83 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:28, 23.12.2020

Do kolegi morek i innych którzy muszą najpierw wydać niepotrzebnie pieniążki na super głośniki "anie mówiłem",  rafisz mówi dokładnie to co ja pisałem wyżej, ten pajac który chce 80pln za podklejenie membrany jest niepoważny, naprawa tych głośników to pestka, nie trzeba odklejać kopułek. wymieniać cewki czy resor, posłuchaj dobrych rad kolegów i ciesz się z dobrego brzmienia.


  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#84 morek900

morek900
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:20
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:01, 23.12.2020

Moluj zrobisz jak uważasz.ja,wywaliłem ten fabryczny szajs i jestem zadowolony.audio zaprojektowane to jest w klasach samochodów typu Lexus i audio Mark Levinson.i to robi robotę a nasze accordy to taka tania masówka niestety.


Magol, a co wsadziłeś w miejsce fabrycznych glosnikow?
  • 0

#85 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:14, 23.12.2020

Morek co by nie wsadził to nie zagra, jak powinno gdyż ori wzmak ma na poszczególnych kanałach różne pasma i tak dla przykładu w drzwiach jest tylko niski ton, więc żaden dwu czy trójdrożny głosnik nie będzie współpracował. Posłuchaj to co mówi rafisz, bo to najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji, a te hertze sprzedaj.


  • 1

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#86 morek900

morek900
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:20
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 23.12.2020

Bylem dzis u Speca i jasno stwierdzil, ze te glosniki ori od acco sa lepsze niz nie jedne hertze za 250zl.
Mowil cos o inpendacji ohmow, ze jest znacznie lepsza niz w hertzach.
  • 0

#87 Driver82

Driver82
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:00, 23.12.2020

Panowie,

Jestem po montazu glosnikow Hertz i opisze krok po kroku moje wrazenia.

Wczoraj niestety przyszedl do mnie dystans z jednym ułamanym uchwytem, takze czym predzej go zwrocilem.
Dzisiaj zdjalem boczki i zamontowalem na krotko (bez dystansu) glosnik Hertza pod fabryczna instalacje, dzieki specjalnej kostce.
Wlozylem na sztywno glosnik do drzwi i wlaczylem radio. Glosnik byl lekko wsadzony, ale pozwolilo to sprawdzic jak on gra.

Moje wrazenia sa takie, ze glosnik gra mega płasko, bez bassu i jest nijaki.
Wydaje mi sie, że seria z tylu gra znacznie znacznie lepiej. Takze nasuwa sie pytanie.

Czy glosnik ma za malo mocy, aby pokazac bass? Czy moze ten typ tak ma i tak gra nijako?

Pisalem do goscia odnosnie regeneracji serii i krzyknal 80zl per sztuka. Mam do zrobienia 4 glosniki to daje 240zl.

Pytanie teraz, czy warto?

Morek czy wymieniłeś wszystkie głośniki ? Czy zrobiłeś wygłuszenie ? Każdy głośnik potrzebuje czasu aby się wygrzać. U mnie na początku też nie było szału, bo głośniki grały dość wysoko i dopiero po ok 3 tygodniach pojawił się lepszy bas i zagrały bardziej przestrzennie, spójnie.


  • 0

#88 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:54, 23.12.2020

Driver  kolego przestań się kompromitować,  jeśli nie masz konkretnej wiedzy na temat nagłośnienia to daj sobie spokój, argumenty które podałem we wcześniejszych postach są nie do podważenia, zresztą sam kolega morek wyciągnął już wnioski, więc nie poprawiamy fabryki w tym przypadku bo to tylko pogorszy sprawę.


  • -1

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#89 morek900

morek900
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:20
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 24.12.2020

Hej, zwrocilem zakupione glosniki hertza i poszedlem z fabryka do naprawy.
Gosc w sklepie mowil, ze to ze jedne glosniki hertza dobrze zagraja np w yarisie, moga za dobrze nie zagrac w Accordzie.
Polecal cos z Morele, ale to polka kosztujca ponad 600zl.

Naprawie serie, potem wyglusze i jak bedzie wciaz malo to zastanowie sie nad upgradami
  • 0

#90 Driver82

Driver82
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:47, 24.12.2020

Do kolegi morka

c2621c46ebb25c82.jpg


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, głośniki, audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq