Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Problem z hamulcami....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:11, 08.02.2012

Na jesieni wstawilem z przodu nowe klocki i tarcze. Hamulce działają średnio na jeża łapią trochę za nisko pedał nie jest taki lekki i twardy jak dla porównania w pasacie z 96 r. Pedał jest dość miękki trzeba porządnie wcisnąć żeby zablokować koła jednak te ułamki sekund na to się traci co jest czasem ważne na drodze. Zdarza się czasem że pedal podczas hamowania zapada się głębiej. Czy mogą mieć na to wpływ tylne tarcze których prawie nie ma? Klocki są nowe ale tarczy już końcówka do tego ręczny bierze na jedno koło. Uprzedzając pytanie: jak silnik nie jest uruchomiony i depczę się pedał to mocno i szybko twardnieje, to chyba wyklucza koniec pompy? Czekam na sensowne rady...;)

pozdrawiam
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:29, 08.02.2012

kolego moze masz zapowietrzony układ , a po drugie piszesz o bezpieczeństwie na którym ci zalerzy to moze trzeba zrobic tez porzadek z tyłem
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:36, 08.02.2012

Owszem pora właśnie się do tego przybieram... Zapowietrzyć chyba się nie mógł bo nigdy nie wyjmowałem zacisku (mam na myśli zdejmowanie wężyka z zacisków) żadnych wycieków i nie szczelności nigdy nie było... Może warto przy okazji tarcz wymienić tez płyn w obiegu?
  • 0

#4 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:38, 08.02.2012

napewno warto , myśle że może dlatego tak sie dzieje że pedał idzie w dól bo w płyn nie spełnia swoich właściwości
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#5 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:40, 08.02.2012

Owszem pora właśnie się do tego przybieram... Zapowietrzyć chyba się nie mógł bo nigdy nie wyjmowałem zacisku (mam na myśli zdejmowanie wężyka z zacisków) żadnych wycieków i nie szczelności nigdy nie było... Może warto przy okazji tarcz wymienić tez płyn w obiegu?

Jeżeli nie był nigdy wymieniany to warto zmienić
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:57, 08.02.2012

Jeżdżę nim już prawie dwa lata ja tego nie robiłem, wątpię żeby poprzedni włąścicoel to robił... przy okazji tylnych hebli chyba to zrobię
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq