Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

[VI] auto zjeżdża z górki kiedy jest zostawione na biegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 chrisss25

chrisss25
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Wojnicz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:51, 01.02.2012

Kolega accord034 dobrze napisał że od czegoś ten ręczny jest.nie doszukiwałbym się problemów tam gdzie ich nie ma...
  • 0

#17 michal_gol

michal_gol
  • Forumowicz
  • 173 postów
  • Skąd:LOP
  • Silnik:1,6
  • Wersja:Fake Type-R
  • KM:110
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:EP2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:18, 01.02.2012

u mnie kompresja BDB zawory regulowane, sprzęgło (exedy) rozrząd wymieniony i auto ma podobne objawy, kolega mi mówił że silnik się ustawia w takim momencie że żaden tłok nie trzyma auta i przeskakuje do momentu aż któryś złapie
  • 0

#18 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 01.02.2012

Jezeli nie ma zadnych niepokojacych objawow ze strony silnika to ja bym sobie dal spokoj, po prostu uzywaj recznego - tak jak ktos wyzej napisal, od tego on jest. Jest w wiekszosci przypadkow do dupy, ale jest :mrgreen:

Ew. mozesz skrecac kola tak, by blokowaly sie o kraweznik.
  • 0

#19 rider143

rider143
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:lubartów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:27, 02.02.2012

Ew. mozesz skrecac kola tak, by blokowaly sie o kraweznik.

wtedy osłony przegubów zewnętrznych są napięte i szybciej pękają-w zimie lepiej tego unikać, chociaż zawsze tak bezpieczniej.
  • 0

#20 Rafał_87

Rafał_87
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Świętoszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 02.02.2012

u mnie kompresja BDB zawory regulowane, sprzęgło (exedy) rozrząd wymieniony i auto ma podobne objawy, kolega mi mówił że silnik się ustawia w takim momencie że żaden tłok nie trzyma auta i przeskakuje do momentu aż któryś złapie


ja tak miałem pod biedronką że auto mi się staczać zaczęło i nie wiedziałem co jest grane więc odpaliłem je i podjechałem ten kawałek i znowu wrzuciłem bieg i auto już stało i nie drgnęło :-P więc sądzę że coś jest w tym co napisał michal_gol :-) a co do ręcznego to mojemu bratu w bmw przymarzł ręczny i nie puszcza od tygodnia :!: Dlatego wolę nie ryzykować i zawsze go opuszczam jak się zapomnę :-P
  • 0

#21 Rech

Rech
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Wrocław
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:02, 04.02.2012

ok, dzieki za pomoc. mimo wszystko podjade w przyszłym tyg do mechanika zeby sprawdził to, bo kiedyś tak nie miałem...

pozdro
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq