Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwne dźwięki po ostrzejszym potraktowaniu autka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tronik

Tronik
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Somonino
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:17, 13.01.2012

Przedstawię od raz sytuację. Gdy sprzęgło jest zimne albo nawet gdy jeżdżę 'normalnie' to jest cisza. Natomiast podczas gdy kilka razy ruszę ostrzej podciągnę obroty szybka zmiana biegów itp to po jakimś czasie gdy się zatrzymam i puszczę sprzęgło to wydobywa się dźwięk jakby jakiś świerszczyk popiskiwał. W momencie wciśnięcia sprzęgła jest cisza. W czym może tkwić problem? Czy jest się czym martwić?
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 19:25, 13.01.2012

Łożysko tylko sprawdź skąd dokładniej wydobywa się ten dźwięk ? Będzie wiadomo które.
  • 0

#3 Tronik

Tronik
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Somonino
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:24, 14.01.2012

Hm a czy można dalej spokojnie jeździć? Czy jak tego szybko nie wymienię to może się coś posypać?
  • 0

#4 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:warmińsko-mazurskie\Kentaki ;-)
  • Silnik:1,8
  • Wersja:s
  • KM:134
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 14.01.2012

Podjedź do fachowca niech sprawdzi. Jeśli leci Ci oporowe to mając szczęście przejeździsz jeszcze 10000 km, a pecha to rozsypie Ci się za parę kilometrów, a wtedy koniec jazdy. Sam zdecyduj ;-)
  • 0

#5 Tronik

Tronik
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Somonino
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:13, 16.01.2012

A czy aby wymienić ten elementu są jakieś cyrki typu wyciąganie skrzyni itp. ?
  • 0

#6 Tronik

Tronik
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Somonino
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:15, 17.01.2012

Aao dzięki za informacje! Na razie problemu wielkiego chyba nie ma bo w sumie rzadko kiedy słyszę owe 'ćwierkanie'. A jeśli już jest to bardzo cichutko. Tym czasem nie będę kupował sprzęgła a jeśli zacznie się coś konkretnego dziać to tak zrobię.

Pozdrawiam ;-)
  • 0

#7 soul87

soul87
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Lublin/Łęczna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:34, 17.01.2012

chyba temperatura na dworze ma wplyw na to bo mi pare dni temu tez sie odezwal swierszczyk z okolic skrzyni biegow, aczkolwiek dzisiaj caly dzien byla cisza naprzyklad. dziwne .
  • 0

#8 rider143

rider143
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:lubartów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 17.01.2012

Spróbujcie jeszcze przesmarować widełki wyciskowe uruchamiające sprzęgło-często pomaga na różne hałasy. Zarówno miejsce podparcia widełek jak i na styku z siłownikiem sprzęgła.
  • 0

#9 Tronik

Tronik
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Somonino
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:41, 17.01.2012

U mnie dzisiaj również była cisza a jeździłem sporo, momentami kręcąc do wysokich obrotów. Znajomi mówią że jestem trochę przewrażliwiony na punkcie tego autka ;-) Dzięki kolego rider za radę, być może będzie bardzo przydatna.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq