Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

kierunkowskazy LED


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 07.04.2009

:B
Czy ktoś ma doświadczenia z kieunkowskazami LED? Czy instalacja w VII nadaje się do zastosowania tych diod?
dzięki za doświadczenia?

http://sklep.ledy.pl...roducts_id=1147

pozdrawiam AndyK

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:32, 26.07.2009

nie wiem czy już rozwiązałeś ten problem, ale to raczej nie będzie działało, tak naprawde to dziwne jeśli to gdziekolwiek zadziała bez przeróbek przerywacza. Bo praktycznie w każdym samochodzie stan żarówek kierunkowskazów sprawdzany jest na podstawie obciążenia, jeśli obciążenie za małe (spalona żarówka) to przerywacz podwaja częstotliwość pracy i odrazu widać że coś jest nie tak. Z takimi żarówkami które biora prądu mniej niż założone konstrukcyjnie zawsze będzie błąd. Pomijam już kwestie że taka żarówka w kierunkowskazach to pomyłka, sposób świecenia i co za tym idzie widzialności jest w wiekszości samochodów bez porównania gorsza od zwykłej żarówki 21W. Ile jest modeli samochodów z fabrycznymi kierunkowskazami led ? Najpopularniejsze to VW maja po kilkadziesiąt diodek w każdej lampie a ludzie i tak narzekają że czasem jest to słabo widoczne

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:55, 26.07.2009

bawiłem się w podmianke i powiem, że żadna ledowa żarówka nie będzie tak świecić jak zwykła, sprawdzaliśmy w dzień i nie było nic widać, dobrze że nie kupiłem ich na allegro tylko na miejscu mogłem sprawdzić :)
pozdrawiam

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 07:37, 27.07.2009

Ledy można jeszcze wybaczyć kiedy kierunki są dodatkowo w lusterach (np. mercedesie tak jest), a i to mają rozpraszacze.
Ludzie co wy macie takie parcie na te LEDy? Do kuchni sobie można dać żarówkę ledową albo w kiblu, ale nie w aucie! Tutaj chodzi o bezpieczeństwo.

Do zobaczenia na trasie.


#5 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 27.07.2009

Kupiłem 2 szt na ledy.pl.

Istotnie świeci słabo.
Są jeszcze o wiele mocniejsze ale sobie odpuszczam.

A




IPB Skin By Virteq