Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z alarmem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 macmik

macmik
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Moszczenica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:38, 05.01.2012

Witam. Kupilem Accorda niecaly rok temu i do tej pory nie mialem z nim wiekszych problemow, az do wczoraj, gdy chcac go odpalic zaczely mi migac swiatla awaryjne, a rozrusznik nawet nie zakrecil. Wyglada na to ze to alarm bo migaja tez czerwone diodki umieszczone przy rygielkach drzwi. Niestety poprzedni wlasciciel nie wspomial nic o alarmie i nie dorzucil do kluczykow zadnego pilota. Do tego przestal mi dzialac centralny zamek. :-/ Wiecie moze jak obejsc ten alarm? Z gory dzieki za pomoc ;)
  • 0

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:14, 06.01.2012

wymień akumulator na 100% naładowany i wtedy sprawdź, czy centralny działa

jeśli masz fabryczny alarm (diodki przy rygielkach i odbiornik na podczerwień (taki okrągły wypukły) obok suwaka od lampki oświetlenia wnętrza) to powinieneś też dostać pilota na podczerwień
możliwe że było tak, że alarm został kiedyś wyłączony pilotem i potem auto było zamykane kluczykiem, a gdy padł akumulator wszystko się zresetowało
  • 0
AK

#3 macmik

macmik
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Moszczenica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:50, 06.01.2012

Wymienilem i nic to nie dalo. bezpieczniki tez posprawdzalem i tylko jeden 10A byl spalony. Wiesz co mozna zrobic zeby go rozbroic? Dlugi weekend , a ja bez samochodu :k

[ Dodano: 2012-01-06, 17:10 ]
centralke odlacza alarm bo po przecieciu kabelkow i zlaczeniu centralny non stop chodz ;) macie moze jakis schemat alarmu Valeo?
  • 0

#4 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:40, 06.01.2012

nie wiem czy valeo to fabryczny alarm (prawdopodobnie tak) - w manualu opisują 2 sposoby rozbrojenia alarmu:
naciśnięcie na pilocie przycisku OTWIERANIE
lub
otwarcie drzwi kluczykiem

z tego wynika, że do rozbrojenia alarmu nie jest potrzebny pilot

prawdopodobnie coś ci nie łączy (lub zwiera) w zamku (bębenku) lub padła centralka
fabryczny moduł powinien być w bagażniku za prawym boczkiem

schemat:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0
AK

#5 macmik

macmik
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Moszczenica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:04, 07.01.2012

Dzieki kolego za schemat. jutro pogrzebe. prawy tylny boczek juz wymontowalem ;) Najwiekszy problem jest w tym ze alarm sie sam uzbroil. Najchetniej bym go calkowicie wymontowal, bo jak to mowia "tego rocznika nie kradna" ;)

[ Dodano: 2012-01-07, 12:56 ]
Ale jak otwieram drzwi kluczykiem to wtedy zalacza mi sie alarm.

[ Dodano: 2012-01-07, 13:28 ]
da sie to jakos obejsc zeby normalnie dzialal mi centralny zamek z zaplonem ale juz bez alarmu?
Czy ewentualnie musze kupic pilota z alarmem i sie pod to podpiac?
  • 0

#6 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:12, 08.01.2012

jeśli naprawa bębenków nie pomogła, to pewnie musisz wywalić alarm - wydaje mi się, że wystarczy wywalić moduł i połączyć kabelek BLK/GRN1 idący od przekaźnika odcinania rozrusznika z masą - i silnik powinien odpalić

da sie to jakos obejsc zeby normalnie dzialal mi centralny zamek z zaplonem ale juz bez alarmu?


jak jest dwa w jednym (dwa układy - centralny i alarm - w jednym module) to raczej nie da się tego rozdzielić - zresztą też nie wiesz czy to moduł padł czy jednak coś nie łączy

fabryczny moduł centralnego bez alarmu/pilota znajduje się w drzwiach kierowcy i nie steruje siłownikiem w drzwiach kierowcy, bo takiego wtedy tam nie ma - więc taki też do niczego ci się nie przyda

najlepiej kupić uniwersalny moduł centralnego, ale czy da się go podłączyć do istniejącego okablowania (w bagażniku) i czy będzie chciał działać z fabrycznymi siłownikami, to nie wiem
potem do centralnego można dokupić moduł na pilota (lub moduł z alarmem na pilota, ale chyba alarmu już masz dość...)
  • 0
AK

#7 macmik

macmik
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Moszczenica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 09.01.2012

Kolego sprawdze to z tym polaczeniem kabli, a jesli nie pomoze to podjade do kogos kto sie na tym zna. Na szczescie udalo mi sie uruchomic samochod poprzez wyjecie przekaznika rozrusznika i zmostkowanie ;)
Sam alarm nie przeszkadzalby mi gdybym mial do niego pilota i mogl go w kazdej chwili wylaczyc ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq