Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jaki w końcu jest model mojego Accorda?...


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:35, 06.04.2009

Witam.Irytuje mnie jedna rzecz.Mam Accorda z 1997r. 2,0i LS (96kW 131kM) o numerze poczatkowym: SHHCE856....mam go niedługo ale wg. modelu wyczaiłem już że jest to V generacja po lifcie (według VINu CE8).Zamawiam uszczelkę pod pokrywe zaworów, twierdzą ,że to VI generacja.Oglądam cokolwiek na allegro wychodzi na to samo.Oto przykład:
http://moto.allegro...._rover_600.html

Tylko,że jak się szuka Accorda na allegro to są one podzielone modelami tak:
Accord IV (09-93r)
Accord V (93-98r) czyli mój!
Accord VI (98-2002r)
Accord VII (2002-

Więc ja już naprawdę zgłupiałem i sam nie wiem jaki model mam podawać przy kupnie czegokolwiek :/ Prosze o informację dłużej siedzących w accordach bo nie daje mi to spokoju.Oto moje auto dla formalności:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 06.04.2009

Bo mają jakieś pomyłki we wpisach
W niektórych serwisach moja też jest jako VII, a tak naprawde jest to VI gen
Twoja to V gen

Nie mam pojęcia z czego te błędy wynikają

#3 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:38, 06.04.2009

kaczmar52, w 100% masz śliczną V gen. :ok kupując części musisz szukać w katalogach jako VI gen. np ja mając VI wybieram w katalogach lub w sklepach internetowych VII gen. Najlepiej szukaj po roczniku i numerze silnika.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:38, 06.04.2009

Jak w morde strzelil jest to V gen po lifcie na 100%.
Czesto w firmach sprzedajacych czesci robi takie babole.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:45, 06.04.2009

kaczmar52, w 100% masz śliczną V gen. :ok kupując części musisz szukać w katalogach jako VI gen. np ja mając VI wybieram w katalogach lub w sklepach internetowych VII gen. Najlepiej szukaj po roczniku i numerze silnika.

tak tak dokładnie jak zawsze szef ma rację, w kilku miejscach spotkałem się z rozbieżnością jeżeli chodzi o tzw generację posługuj się rocznikiem i numerem silnika lub vin

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:12, 06.04.2009

No przecież wiadomo że allegro, sklepy i handlarze to żadne źródło wiedzy
na temat NASZEGO auta.
Tak to V gen i jak mogą być wątplowści u właściciela to nie rozumiem :?:

Zakupy zawsze po numerze budy i silnika lub VIN.

Uszczelkę pod pokrywę to kup w ASO i tylko w ASO.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:17, 06.04.2009

Tak to V gen i jak mogą być wątplowści u właściciela to nie rozumiem :?:


Zamawiam u znajomego.Dzwoni przy mnie do hurtowni.W miedzy ich rozmowie sie wtracam i mówię "V generacja".On kończy rozmowe i mówi "pomyliłeś się,to VI generacja" :k - jak tu nie zwątpić ???!!!

Uszczelkę pod pokrywę to kup w ASO i tylko w ASO.

No trochę późno się dowiaduję,bo już kupiona...Ciekawe ile w ASO kosztuje,ja dałem 40zł...ale parę złoty nie robi,byle dobra była....

DZiękuje wszystkim za wypowiedzi i utrzymanie mnie w słusznym zdaniu.Juz nawet nie bede teraz mówił o generacji tylko faktycznie numer VIN lub silnika :)

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:31, 06.04.2009

I nr budy też czasem.

Uszczelka pod pokrywę w aso około 50pln.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:25, 07.04.2009

Dobre źródła się nie mylą:
http://oceny.autofir...rd__9__257.html




IPB Skin By Virteq