Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#16 elemenateur

elemenateur
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:56, 23.01.2012

jeśli szum to łożysko, dwumasa trzęsie silnikiem i naprawdę mocno hałasuje. Zanim zdecydujesz się na robotę dwumasy, odwiedź jeszcze ze 2 warsztaty żeby nie okazało się że ktoś chce Cię na robotę naciągnąć.

Wysoki bieg, niskie obroty np 5 bieg i od 50 próbuj przyspieszać od najniższych obrotów, jeśli będzie cisza i nie ma hałasu to pewnie dwumasa jeszcze zdrowa.

Pozdrowionka
marcin

niekoniecznie u mnie nie bylo zadnych objawow sypiacej sie dwumasy a byla do wymiany


problemy z dwumasą najczęściej sygnalizują
tłuczenie i walenie przy szybkiej redukcji,
wibracja na luzie
wibracje przy niskich obrotach w klekocie łatwe do sprawdzenia - test jak wyżej
hałas przy włączaniu i wyłączaniu silnika.

[ Dodano: 2012-01-23, 18:57 ]

u mnie tez nie bylo takich objawow jak halas czy wibracje ale po zrzuceniu sprzegla i zmierzeniu luzu okazalo sie ze juz jest do wymiany, pewnie jak bym jezdzil dalej bez wymiany to by sie pojawily halasy i wibracje :lol:


Brodziu, widocznie mechanik okazał się na tyle kumaty że nie pasował nowego sprzęgła do zmęczonej ale jeszcze nieco żywej dwumasy. Dzięki niemu oszczędziłeś na robocie i płaceniu za kolejne zrzucanie skrzyni.
  • 0

#17 danieltc

danieltc
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:30, 25.01.2012

:B Witaj
Takie dziwne dźwięki przy lekkim wciśnięciu sprzęgła to prawdopodobnie dwumas. U mnie zaczęło się niewinnie lekkie drgania na kierownicy na wolnych obrotach, dziwne podrygi silnika przy gaszeniu następnie szuranie i metaliczny dźwięk przy lekkim wciśnięciu sprzęgła. Wczoraj wywaliłem skrzynię dwumasa miała luz ok 3 cm w każdą ze stron pełno opiłków metalu ogólnie masakra. A wystarczył przebieg 171 tyś. Dziś zamówiłem graty znalazłem dwumas za 1000 zł. sprzedawca na allegro regeneruje dwumasy ( firma z Poznania) stwierdził że tego nie musieli regenerować ma ok 10 tyś przebiegu. Sprzęgło komplet do wyboru Blu print 1750 zł lub Luk 1250 zł zamówiłem Luk bo taki był w oryginale. Jak jutro złożę dam znać jak wyszło.
Powodzenia w dumasem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq