Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brak podświetlania przycisków radia i klimy TSX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bertj

bertj
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Acura TSX Executive
  • KM:205
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:01, 01.01.2012

Witam
W moim TSX przyciski od radia, sterowania klimy oraz podgrzewania foteli nie świecą.
Podejrzewam, że powinny świecić i stąd moje pytanie.

Czy w Accordzie VII te przyciski są podświetlane?

Czy jest możliwość sterowania intensywnością oświetlenia?

Czy jest może jakaś kombinacja klawiszy, która steruje podświetlaniem?

Może jest użytkownik Acury na forum i napisze jak to u niego wygląda?

Strasznie mnie to wnerwia, więc zacząłem czytać manual: acura_tsx_owners_manual_2004.pdf.
Tam jest napisane(mam angielską wersje), że pokrętło w liczniku tym steruje, ale u mnie to nie działa na radio.
Bo jak kręcę pokrętłem w liczniku po prawej stronie to ściemniam zegary i podświetlanie przycisku awaryjnych oraz oświetlenie konsoli centralnej (niebieska żaróweczka pod schowkiem na okulary).
A przyciski radia i klimy oraz podświetlanie ogrzewania siedzeń nie świecą się. To pokrętło nie ma wpływu też na zegarek - zawsze świeci tak samo.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Nie sądzę żeby to były przepalone żaróweczki, bo coś powinno działać, a tak to wszystkie przyciski nie świecą.

Chciałem przeprowadzić "self-diagnostic mode" wg instrukcji, ale to nie działa u mnie:
1. Trzymam przycisk Reset Trip.
2. Zapalam światła dzienne.
3. Włączam zapłon, gaszę światła, zapalam i znów gaszę.
4. Trzy razy przyciskam przysisk Reset Trip
.... i NIC się nie dzieje.

Macie jakieś pomysły?
Dzięki za podpowiedź.
  • 0

#2 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:58, 01.01.2012

bertj, sprawdzałeś również bezpieczniki pod maską? Wygląda to na walnięty bezpiecznik, ewentualnie może jakiś przekaźnik. Wszystkie te przyciski powinny świecić.
  • 0

#3 bertj

bertj
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Acura TSX Executive
  • KM:205
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:37, 02.01.2012

Dzięki za odp.
Bezpieczniki sprawdzałem 3 razy i wyglądają ok, może jakiś przekaźnik.
Czy próbowałeś odpalić kiedyś ten test "self-diagnostik mode", bo ja od 3 dni próbuje go wywołać i nic.
W instrukcji wyczytałem, że po przytrzymaniu 10s. przycisku Reset Trip można wyskalować zewnętrzny termometr +/- 3 stopnie i to działa u mnie, więc na ten przycisk komputer reaguje.
A w ASO samo podpięcie pod HDS to 250zl myślałem, że samemu będę mógł jakieś błędy odczytać.
  • 0

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:46, 02.01.2012

bertj, przytrzymaj dłużej przycisk cd/aux to włącza i wyłącza podświetlenie radia. Może po prostu masz wyłączone.
Ten tryb diagnostyki dokładnie wygląda tak:
1. Nacisnąć i trzymać przycisk ustawiania/zerowania.
2. Włączyć światła.
3. Włączyć zapłon (II).
4. W czasie 5 sekund wyłączyć światła, następnie włączyć i wyłączyć je ponownie.
5. W czasie 5 sekund zwolnić przycisk ustawiania/zerowania, a następnie nacisnąć i zwolnić przycisk trzy razy.

U mnie to działa.

Sprawdź jeszcze raz. Jak nie działa zobacz bezpieczniki 7 i 21 pod deską.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:29, 03.01.2012

bertj, przytrzymaj dłużej przycisk cd/aux to włącza i wyłącza podświetlenie radia


Jeśli dobrze pamiętam to przycisk ten wyłącza podświetlenie samego ekranu, ale nie przycisków. Spróbuj zrobić ten test, a jak coś to będziemy myśleć dalej. Dla mnie to wygląda na bezpiecznik, przekaźnik świateł (chyba tylnych), przerwa w przewodzie, lub coś w tym stylu, bo wątpię aby jednocześnie spaliły się żarówki od podgrzewania siedzeń i ledy od przycisków.
bertj, a może brakuje Ci jakiegoś bezpiecznika? Był już taki przypadek, że po prostu kolega nie miał bezpiecznika jednego i chyba podobna była sytuacja. Napisz jeszcze czy świeci Ci włącznik awaryjnych, przycisk od VSA, szyberdachu(jeśli masz), oczywiście przy włączonych światłach.

Pozdrawiam
  • 0

#6 bertj

bertj
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Acura TSX Executive
  • KM:205
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:28, 06.01.2012

Sprawdzalem jeszcze raz ten tryb diagnostyki i nie udalo mi sie do wywolac.
Dziwne to bo trzymajac Reset Trip moge kalibrowac termometr.
Przycisk cd/aux brak efektu.
Bezpieczniki 7 i 21 pod deska sprawne (sprawdzalem miernikiem), tak samo nr 4 pod maska, ktory odpowiada za podswietlanie.
Przycisk awaryjnych świeci i reaguje na pokretło dimmera.
Nie świecą przyciski radia, klimy, podswietlania foteli i podswietlania szyberdachu i VSA.
Wyjąłem żaróweczke od awaryjnych i włożyłem do przycisku szyberdachu i świeci, wiec wygląda na to, że mi wsyztskie żaróweczki poleciały.
Ktoś się orientuje jakie diody są do podświetlania przycisków radia, bo w service manualu nic o tym nie piszą?
Gdzie szukać tych żaróweczek do przycisków?

Pozdro
  • 0

#7 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:17, 06.01.2012

Ktoś się orientuje jakie diody są do podświetlania przycisków radia, bo w service manualu nic o tym nie piszą?
Gdzie szukać tych żaróweczek do przycisków?



bertj, podejrzewam, że tam to już będą diody smd wlutowane w płytkę. Z wymianą bez odpowiedniego sprzętu będzie ciężko. Co do reszty to do podświetlania ogrzewania foteli, szyberdachu i VSA kup żarówki o oznaczeniu T3 (czasami jest oznaczona jako R3), taka z długimi wąsami. Choć osobiście poleciłbym kupienie ledów zamiast zwykłej żarówki, o wiele dłużej wytrzymają. A co do radia i klimy myślę, że najlepiej będzie rozkręcić tunel i część deski i sprawdzić czy prąd dochodzi do odpowiednich kabelków od podświetlania. Poszukam manuala jak dostać się do radia i jak znajdę to go tu wkleję.

Pozdrawiam
Adam

[ Dodano: 2012-01-06, 10:27 ]
http://www.accordklu...opic.php?t=3013

Proszę już jest.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq