Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

glosniki accord 6gen


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:33, 05.04.2009

witam,
dla potwierdzenia bo nie rozbieralem i srednio mi sie chce a chcialem rozeznanie zrobic cenowe..
- glosniki drzwi przednich 16,5cm
- glosniki drzwi tylnych 6x9"
- tylna polka 20cm basowy
plus do tego naturalnie calutki zestaw kabli i zwrotnice bo z innym niz fabryczne radio nie zagra, zgadza sie? :)
pozdro

#2 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:59, 05.04.2009

zacznij od tego co chcesz uzyskac
ile jestes na to w stanie przeznaczyc
i jakie sa twoje preferencje muzyczne
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:42, 05.04.2009

ja w zasadzie wiem co to będzie , bardziej chodzilo mi o wymiary glosnikow bo ocenilem nie ukrywam - na oko i nie za bardzo chce mi się rozbierac drzwi bo wole przy rozbieraniu od razu zmienic glosniki - to raz. Dwa to to ze zlyszalem ze to co jest tam wsadzone (mam na mysli oryginalne accordeonowe bose) po wymianie radia bez wymiany instalacji gra tylko przednimi glosnikami.. W zasadzie chodzi mi o potwierdzenie tych dwoch rzeczy - pierwsza to rozmiary glosnikow

w civicu mialem caly zestaw hertza czyli drzwi lusterka i polka plus co nieco w bagazniku i wlasnie ze wzgledu na preferencje muzyczne (rock, metal itepe) nie chce juz tuby a dobre glosniki byc moze ze wzmacniaczem na calosc, zobaczymy, radia ponoc juz w standardzie maja filtry na kazdy kanal do wzmacniacza wiec zwrotnice mozna w zasadzie odpuscic no i brak standardowo cykaczy poszerzajacych scene.. 20cm na tyle po wycieciu tej smiesznej blaszki mocujacej w wykonaniu hertza i raczej wymienionym tym wzmacniaczyku pod polka tez mi raczej wystarczy a glowne postanowienie do accordeona to wszystko w seryjnych miejscach poza gwizdkami oczywiscie i jak najmniej inwazyjnie dla auta, naturalnie poza pierscieniami mdf lekkim przycieciem gniazd w drzwiach i prawdopodobnie wypruciem instalacji..

drugie glowne postanowienie - to jest tylko samochod - sprzet mam w domu, wiec nawet nie planuje wzmacniaczy poza tym tylnym glosnikiem w polce, bez udziwnien, chodzi o to, ze seryjne bose po prostu nie gra :|

zasadniczo zastanawiam sie nad zestawem hertza, slyszalem tez ze dosc podobnie z tendencja na lepsze gra Tec

z gory dzieki za opinie :)

pozdro

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:47, 06.04.2009

no te rozmiary spokojnie Ci wejda, odpowiedni pierscien z mdf'u i jechana
a co do drugiej rzeczy o ktora pytasz to nie mam pojecia jak to jest
hertze slyszalem a tec'a nie takze nie podpowiem Ci co lepiej gra
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:01, 06.04.2009

Ja proponuje Ci wstaw z przodu Helix DB 62.1 i wygłusz drzwi. Pojeździj trochę z tym zestawem, jeżeli będzie Ci za mało, to będziesz dalej rozbudowywał. Wstawianie głośników w tylną półkę to pomyłka. W tylnych drzwiach nie opłaca się wymieniać głośników, bo muzyki chcesz chcesz słuchać Ty, i ty robisz sobie dobrze :mrgreen:

#6 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:22, 06.04.2009

glosniki jednak preferuje komplet, cala sztuka wlasni epolega na tym zeby wszystko gralo rowno .. zeby nei mozna bylo uslyszec jednego glosnika bardziej niz innych na tym polega dobre zestrojenie i tak wlasnie mam w civicu.. drzwi to proponuje wytlumic zawsze bo koszt w sumie niewielki drzwi robia sie pancerniejsze i swiat ciszy.. podjade posluchac te tec'i i ocenic ale cos mi sie wydaje ze temat poczeka do wakacji... zeby zrobic wszystko za jednym zamachem

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#7 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:32, 06.04.2009

Jak chcesz zeby wszystko równo grało, to zacznij od kupienia radia z procesorem lub oddzielnego procesora do radia, w którym bedziesz mógł ustawic opóźniania kazdego kanału. Najtaniej chyba wychodzi kupic cda9812rb. A potem już cda9884r lub ida-x200 + procesor + zestaw do imprintu.

#8 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:31, 07.04.2009

witam,
dla potwierdzenia bo nie rozbieralem i srednio mi sie chce a chcialem rozeznanie zrobic cenowe..
- glosniki drzwi przednich 16,5cm
- glosniki drzwi tylnych 6x9"
- tylna polka 20cm basowy
plus do tego naturalnie calutki zestaw kabli i zwrotnice bo z innym niz fabryczne radio nie zagra, zgadza sie? :)
pozdro


w tylne drzwi nie wstawisz głosników 6x9 ;-) a druga sprawa po co ci w tylna półke 20cm głosnik basowy ? prosze kup suba w bagaznik a nie wkladaj głosnika basowego w tylna połke :k chyba ze zle zrozumiałem to przepraszam.
Pytanie ile na to chcesz wydać ?

#9 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:50, 07.04.2009

OK, czy ktos w takim razie moze mi powiedziec jakie sa rozmiary domyslnych glosnikow w przednich i tylnych drzwiach? :)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





IPB Skin By Virteq