Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problem a abs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mistrztoldi

mistrztoldi
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Józefów n.Wisłą
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 17.12.2011

Witam! Jak w temacie mam problem z abs. Juz od jakiegos czasu zapalala mi sie kontrolka od abs-u i wiadomo odrazu go nie bylo, jednak przy ponownym zapalaniu gasla i wszystko chodzilo choc czasem przy lekkim hamowaniu pedal "szalal" znaczy wyczowalem stukanie w podeszwe. Dzialo sie to przy suchym asfalcie i podkreslam naprawde delikatnym hamowaniu. Dzisiaj zdjąłem prawe przednie kolo i zauwazylem ze koncowka czujnika praktycznie "siedzi" na kole zebatym,przerwa pomiedzy nimi jest znikoma. Cofnalem delikatnie czujnik i od tej pory lampka swieci sie ciagle. Samodiagnostyka nie wiem czego nie chodzi. Po zwarciu stykow w 2-pinowej niebieskiej kostce i przekreceniu zapłonu zapala mi sie check i abs jednak swieca swiatłem ciagłym.Domyslam sie ze padl ktorys czujnik ale Moze ktos odpowiedziec mi na pytanie czego samodiagnostyka nie chodzi oraz czy mozliwe ze ten znimomy odstep zniszczyl czujnik?????? Dodam jeszcze ze w ciagu ostatniego miesiąca zmienilem prawy tylny oraz prawy przedni czujnik abs . Pozdrawiam
  • 0

#2 robertas33

robertas33
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Chelm
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:14, 17.12.2011

mialem tez problem tego typu umnie pomoglo czyszczenie kola zebatego i usuniecie zanieczyszczen z czujnikow
  • 0
Robertas

#3 mistrztoldi

mistrztoldi
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Józefów n.Wisłą
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:36, 18.12.2011

"Przedmuchalem " czujniki wraz z kolami i nie ma reakcji.... Jutro bede mial omomierz to sprawdze w ktorym jest problem . Teraz mi sie przypomnialo ze jak zakladalem ten prawy z przodu ostatnio to nie chcial za bardzo wejsc i uzylem smaru .... Moze to go boli ale jak pisalem wczejniej trzeba zobaczyc w ktorym kole widzi blad

[ Dodano: 2011-12-22, 15:47 ]
I omomierz prawde powiedzial: prawy przedni czujnik.... Jutro go wymontuje moze gdzies jest przetarty a jak nie to trzeba bedzie szukac uzywki......

[ Dodano: 2011-12-22, 15:47 ]
I omomierz prawde powiedzial: prawy przedni czujnik.... Jutro go wymontuje moze gdzies jest przetarty a jak nie to trzeba bedzie szukac uzywki......
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq