Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wentylacja/ parowanie szyb zimą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 czekoladka

czekoladka
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:WE
  • Silnik:2,4
  • Wersja:typeS
  • KM:190 Pb+Lpg
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:00, 16.12.2011

Zima jest teraz bardziej jak jesień i pojawił sie problem parowania szyb.

Czy jest jakiś sposób aby przy temperaturach około od 0 do +5 poradzic sobie z tym bez właczania klimatyzacji , co jak mi się wydaje jest ryzykowne ze względu na smarowanie układu .
Niestety jeżdzę głównie w miescie gdzie smród i spaliny wdychane w korkach nakazują mi włączyć zamknięty obieg i tutaj po chwili mam duży problem, bez obiegu zamkniętego też, ale trochę pózniej.
Czy włączenie klimy po rozgrzaniu sie silnka (w czasie gdy na dworze temp ok 0st albo mrozy) jest bezpieczne
Uchylanie okien nie wchodzi w grę przy tej temperaturze na zewnątrz .
Pozdrawiam
  • 0

#2 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2935 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 14:05, 16.12.2011

filtr kabinowy do sprawdzenia/wymiany
używaj klimy na auto
sprężarka się nie włączy jeżeli będzie za zimno i jeżeli układ jest sprawny
  • 0

#3 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:06, 16.12.2011

Po pierwsze to wyczyść dokładnie szyby od środka i poodkurzaj w samochodzie (mi to znacznie pomoglo!)
Druga kwestia to wymiana filtra kabinowego.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#4 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 14:40, 16.12.2011

W pierwszej kolejności to tak jak chłopaki mówią - wymień filtr kabinowy i posprzątaj w aucie
Jeżeli to nie pomoże to:

-Są środki przeciw parowaniu szyb do kupienia w sklepach motoryzacyjnych i na stacjach benzynowych.

Domowe sposoby:

- szyby przetrzeć szamponem do włosów (rumiankowy) - ponoć pomaga
- pod siedzenie włożyć kilogram soli w szmacianym worku (sól pochłania wilgoć)
- przetrzeć szyby octem
  • 0

#5 czekoladka

czekoladka
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:WE
  • Silnik:2,4
  • Wersja:typeS
  • KM:190 Pb+Lpg
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:33, 16.12.2011

Dzieki za podpowiedzi
Filtr powietrza raczej w porządku tzn lipiec sierpień założony i potem oczyszczany z liści jesienią , ale zajrzę ponownie
Odkurzanie i sprzątanie no tu sie przyznaję zaniedbałem samochodzik ,ale strasznie mi przeszkadza to parowanie więc wezmę się za odkurzacz

Soli wozić nie będę , mogłaby sie rozsypać. Inne sposoby zamierzam przetestować kolejno do ich wyczerpania.

Może ktoś fachowo powie czy to ograniczenie co do temperatury pracy sprężarki dotyczy temperatury zewnętrznej czy temperatury pracy sinlika- wówczas po nagrzaniu go mógłbym spokojnie włączyć klime nawet poniżej zera na dworze.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:19, 16.12.2011

Sprezarka nie wlaczy sie po przekroczeniu temperatury ZEWNETRZNEJ.
  • 0

#7 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 16.12.2011

Problem z parowaniem szyby w okresie późna jesień, cała zima mam od zawsze. Po przejechaniu 2-3km zaczynają parować w błyskawicznym tempie. Jak się zapomnę i nie włączę odpowiednio wcześniej szybkiego odparowywania to zdarza się, że muszę się zatrzymać i poczekać 2-3min aż odparują. Ja próbowałem już chyba wszystkiego aż w końcu wmówiłem sobie, że tak ma być. Przyzwyczaiłem się ale nadal mnie trochę to irytuje.
  • 0

#8 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 23:37, 16.12.2011

Czy jest jakiś sposób aby przy temperaturach około od 0 do +5 poradzic sobie z tym bez właczania klimatyzacji , co jak mi się wydaje jest ryzykowne ze względu na smarowanie układu .


nic bardziej mylnego - auto z klima jexdzi na klimie cały rok na okragło - układ jest tak pomyslany, aby nic sie nie zataro, urwał i zatkało.
Większe orawdopodobieństwo uszkodzeń w układzie klimy jest wtedy kiedy załaczasz raz na rok niz kazdego dnia czy powiedzmy raz na tydzień.
I to własnie klima jest jedynym i najlepszym sposobem na pozbycie się wilgoci z auta.

Poza tym filtr kabinowy, bezwzglednie dbanie o jego czystosc. Mozna dodatkowo wrzucić pod siedzenia gazety - tylko zwykły papier.
Kilka razy dyskutowano na forum włąsnie w temacie parowania szyb - poszukaj. Jest taz taka mozliwośc ze masz gdzies wode w samochodzie i nawet o tym nie wiesz - pod dywanikami, w bagażniku - w dni wilgotne to wszystko sie kumuluje no i mamy zaparowane szyby.
  • 0

#9 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:04, 19.12.2011

Przede wszystkim pod podloga bagaznika, trzeba sie pozbyc bajora pod kolem zapasowym. W sumie sam juz tam dawno nie zagladalem od ostatniego usuwania kilku litrow wody gabka, czas najwyzszy to ogarnac, zanim nie zamarzlo :mrgreen:
  • 0

#10 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:26, 22.12.2011

ja juz gazety przerobilem nie byly jakos wilgotne, wody w bagazniku tez nie mam, filtr kabinowy wymieniony, tylko ze u nie parowanie wyglada tak ze jak wsiade do auta to jest ok do czasu wlaczenia klimy od razu szyba zachodzi para i trzeba chwile poczekac az odparuje i pozniej juz spokoj nic nie paruje.
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#11 michaael_l

michaael_l
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:inąd
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:35, 22.12.2011

Kurde u mnie jest dokładnie tak samo - włączam klimę (a dokładnie ogrzewanie ale w dieslu oznacza to włączenie klimy przy obecnych temperaturach) i od razu mi szyby parują i to dość mocno. Dość wolno to schodzi niestety i też się zastanawiam co z tym zrobić.
  • 0

#12 Poczes

Poczes
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Southampton
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:Za mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Jest
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:20, 23.12.2011

mialem takie same objawy, dywaniki wysuszone, filrt przeciwpylkowy wymienioni i jest ok
  • 0
Tuning to jak całowanie lwa w dupę - niebezpieczeństwo duże, a przyjemność niewielka

#13 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 01:10, 23.12.2011

mialem takie same objawy, dywaniki wysuszone, filrt przeciwpylkowy wymienioni i jest ok

same dywaniki sa ok zreszta cala wykladzina w aucie jest sucha :roll:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#14 andrzej166

andrzej166
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Poznań
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:04, 30.12.2011

klima, filtr kabinowy, suche czyste wnętrze. samochód trzeba porządnie wygrzać i przewentylować tzn. np. pojechać w dłuższą trasę. poza tym zakładam, że klima jest sprawna.

prawdą jest, że łatwo można wnieść wilgoć do auta, wsiadając zmokniętym np. i wtedy zwyczajnie musi wyschnąć. nigdy nie miałem z tym problemów. tzn. "namoczone" wnętrze musi wyschnąć i szyby przestają parować.
  • 0

Andrzej

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe.


#15 Bażant

Bażant
  • Klubowicz
  • 460 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:56, 30.12.2011

Pytanie do użytkowników accorda 2.2 i-ctdi. Na jakich ustawieniach jeździjcie przy takich temperaturach? Ja jako że wcześniej nie miałem auta z klimą, standardowo ustawiam tylko temperaturę strzałkami i moc nadmuchów. Kilme mam cały czas na off (pss z navi) raz na tydzień ją uruchamiam. Proszę o wskazówki jak poprawnie to wszystko użytkować, żeby wszystko było dobrze;] aaaa no i oczywiście szyby parują (w samochodzie czyściutko, nowa kabinówka i szyby czyściutkie). Jak jadę sam to nie ma problemu, ale jak wsiądą jeszcze ze dwie osoby to moment, zaczynając od tylnich ;]
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq