Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wymiana rozrządu regulacja zaworów wymiana świec ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:31, 16.12.2011

Panowie mam jakiś user manual do acc coupe i czy ja dobrze tam widzę że rozrząd, zawory, swiece wymienia i reguluje się co 168tyś km ? tyle ma jeździć na oryginalnym pasku rozrządu ?? sporo coś chyba że ja coś źle patrze :)

czy pasek rozrządu to drive belts?

pytam bo mam teraz niby prawdziwe 160tyś km i zastanawiałem się co robić z rozrządem czy teraz wymieniać czy jeszcze trochę pojeździć.

a powiedzcie mi jeszcze jeździ ktoś z was z zalanym do skrzyni biegów olejem silnikowym pół syntetycznym 10w40 lub 10w30 bo widzę że w acco jest tak samo jak w civach i preludach wcześniej do tych aut do skrzyni lałem castrola polecacie coś zamiast MTF'u ??

a tu wrzutka z user manual: i powiedzcie mi co to jest "timing belt" jest tylko w 4 cylindrach jest to pasek czego ??
Dołączona grafika
  • 0

#2 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2935 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 13:47, 16.12.2011

drive belt - pasek osprzętu
timming belt - rozrządu
balancer belt- balansowy -> wg wrzuty tylko do 4 garów stosowany

'dziwna' ta instrukcja

płyn hamulcowy co 3 lata, podobnie chłodzący, filr klimy co 2 lata a świece i luz zaworowy co 168tyś to już bez komentarza.

Instrukcja do hamerykanskich poganiaczy bydła :ok
  • 0

#3 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 16.12.2011

czyli dobrze myślałem i zrozumiałem engleski trochę :) rozrząd co 168 tyś od nowości pasek masakra. a ten pasek balansowy to od czego gdzie to ??
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:06, 16.12.2011

pasek balansowy jest bezporednio na rozrzadzie ;)

Dodatkowe 2 walki wyrownowazajace silnik ;)

Kolego jak autko zostaje do Siebie a nie wiesz kiedy byl robiony rozrzad wymien go.

Ja u siebie teraz robiłem kompletny rozrzad i wyszlo całkowicie 600zl na markowych czesciach z wymiana.

W sumie dobrze ze zajrzalem bo pasek mial juz dosc :D
A niby tylko 55 tys mial nalatane od wymiany ;) ale prawie 5 lat.


Masz teraz gaz wiec zawory i swiece czesciej ;)

Ja osobiscie mam w planach zawory co ok 15 tys km.Swiece 20-25 tys km ;)
  • 0

#5 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:13, 16.12.2011

nie no i tak zrobie i i tak :) znając życię nie będę ryzykował, miałem wycenę komplet z pompą wody wszystkimi paskami i uszczelniaczem na wał bo się chyba ciutkę poci jakieś 550zł części ale jak pompa wody będzie ok to nie będę wymieniał chyba że mnie szwagier namówi :) hehe


bez jaj 15 tyś (według serwisówki 168tyś km )i regulować zawory heheh nawet w motocyklu jest regulacja co 24 tyś a tam się silnik kręci troche inaczej i inaczej użytkowany jest :mrgreen: jasne sprawdzic nie zaszkodzi ale nie bez przesady co 15 tys km :) hehe jak już to można skrócić o połowę i robić co paredziesiąt tyś km ale nie co 15 :k tzn jasne im czesciej tym lepiej jak ci się chce rób :) tak samo świece nie ma co przesadzać jasne że lepiej częściej ale skoro producent każe wymieniać co 168tyś km to nie będe wymieniał co 15 tyś km :) jak autko będzie smigać ok nie popadajmy w skrajności że niby co tam się stanie od tego gazu ?? zawory będą się szybciej rozregulowywać ??


znalazłem w manualu ten pasek balansujący to to co zaznaczyłem?
Dołączona grafika
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:35, 16.12.2011

Kolego na mechanice juz nie raz sie zaskoczylem :)

na benzynie zwykle swiece wytrzymuja ok 50-60 tys km
na gazie z doswiadczenia wiem ze koncza sie po 20-30 tys km. (auto dalej pracuje na nich ale juz nie tak jak powinno)

co do zaworow,poczytaj forum.15 tys to masz raz gora 2 razy w roku??tak czesto ?? :) Chyba nie :)

tak swoja droga to ta serwisowka jakas popie.....

to swiece platynowe wytrzymuja do 100 tys km :lol:

tak samo z tymi zaworami,nie chce mi sie wierzyc w takie przebiegi miedzy przegladami. 80 tys to jeszcze bym sie zgodzil dla silnika eksploatowanego na benzynie aczkolwiek na moj gust tez za rzadko.

[ Dodano: 2011-12-16, 17:36 ]
balansowy to to co zaznaczyles :)
  • 0

#7 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:59, 16.12.2011

bez przesady tyle powiem, kupiłem civica miał 200tyś przy 208 założyłem gaz przy około 250 tyś zmieniłem świece bo po prostu nie wiedziałem ile tamte juz mialy i kiedy zmienione zmienilem profilaktycznie nie dlatego ze cos auto zle chodzilo itd,

moj wujaszek w tico zmienil pierwszy raz swiece po ponad 100tys km :)

nie mowie ze wszystkie swiece tyle wytrzymują czasami po paru tyś potrafią się skiepścić po wymianie,

nie żebym nie popierał tego co mowisz jak najbardziej najlepiej to by było robić wszystko olej co 6 tyś max do tego swieczki filtry zawory, ale z życia wiadomo że nie ma zawsze takiej konieczności a auta śmigają :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq