Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Pedał sprzęgła się zapadł.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:13, 14.12.2011

Witam mam taki problem ,iż ubyło mi płynu od sprzęgła pedał się zapadł wogóle nie wysprzęgla a biegu nie idzie wyrzucić nawet na luz już któryś tydzień hania stoi pod blokiem bo nie miałem czasu zajrzeć. Wysprzęglik napewno nie puścił więc chyba pozostaje jedynie pompa sprzęgła i tutaj moje pytanie ponieważ musze pożyczać narzędzia i mam ograniczony dostęp ponieważ nie mam garażu żadnego więc jakbyście mogli gdzie dokładnie pompa się znajduje i jak odpowiednio odpowietrzyć układ ?? Kupiłem płyn dot4 myśle ,że jedna butelka 400stka wystarczy i czy może narazie tylko odpowietrzyć i nie czepiać się pompy?
  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 17:11, 14.12.2011

Przede wszystkim znajdź ewentualny wyciek
  • 0

#3 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:08, 14.12.2011

Jeżeli masz wyciek to i tak nie pojeździsz. Chyba, że chcesz dolać i odpowietrzyć na tyle żeby wybić bieg na luz i odpalić dla podładowania aku i żeby motor za bardzo się nie rozleniwił. Wszystko jednak zależy od tego jak duży masz ten wyciek. Może na tyle, że uda się dojechać na jakiś zaprzyjaźniony garażyk. Tak czy owak trzeba robić.
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#4 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:37, 14.12.2011

gdzie dokładnie pompa się znajduje i jak odpowiednio odpowietrzyć układ ??


pompa jest tam, gdzie wetknięta jest rurka ze zbiorniczkiem płynu

odpowietrznik jest na wysprzęgliku i teoretycznie ten układ odpowietrza się podobnie jak hamulcowy, ale w praktyce to różnie z tym jest - nie zawsze pompka tak od razu chce zassać płyn i przepchnąć do wysprzęglika - najlepiej w 2 osoby - jedna macha pedałem, a druga kombinuje z odpowietrznikiem
  • 0
AK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq