Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Stukanie w przednim kole podczas jazdy po nierównościach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:47, 05.12.2011

Witam


Ostatnio podczas jazdy po nierównościach, szczególnie dołkach słyszę stukanie w przednim kole od strony pasażera, taka jakby jakaś metalowa część odbijała. W momencie kiedy amortyzatory uginają się na dołkach słychać wyraźne stukniecie w prawym kole. Co może być przyczyną. Przy zakupie auta był wymieniany łącznik stabilizatora właśnie od strony pasażera z przodu, czy to możliwe, żeby to on się tłukł?
  • 0

#2 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:56, 06.12.2011

Moze byc lacznik stabilizatora, sworzen dolny lub gorny. W drugiej kolejnosci gorne mocowanie amortyzatora, sam amortyzator lub luzny klocek w zacisku. Przynajmniej ja bym w takiej kolejnosci sprawdzal.
  • 0

#3 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:56, 06.12.2011

a jak nie to co kolega wyzej napisal to jeszcze bym sprawdzil koncowki drazka i gumy stabilizatora
  • 0

#4 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:23, 08.12.2011

jeśli jest to metaliczne stukanie przy małych dołkach i pojawiające się w niższych temp. to wymień amorki. u mnie to było przyczyną.
  • 0

#5 elemenateur

elemenateur
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:33, 08.12.2011

Ja bym stawiał na końcówki drążków, łączniki stabilizatorów lub tuleje stabilizatora. Pojedź na jakąś dobrą stacje diagnostyczną, niech Ci sprawdzą co i jak bo nikt nie jest wróżką i na odległość diagnozy nie postawi, za dużo rzeczy to może być ;-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq