Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Różnica w odcieniu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:00, 29.11.2011

Witam niedawno odebrałem Accorda z ASO Kemag w Bielsku był tam wymieniany zderzak przedni stary w wyniku małej stłuczki delikatnie popękał więc zaproponowali mi nowy, który przychodzi już polakierowany w oryginalnym odcieniu. Do czego zmierzam, gdy odbierałem samochód była pochmurna pogoda i wszystko wyglądało na tip top, dziś postanowiłem pooglądać auto w słońcu i co? zauważyłem inny odcień mianowicie zderzak zalatuje bardziej na niebiesko niż pozostała część auta :k dodam że jest to kolor czarny z perłą i auto nigdy wcześniej nie było malowane!!!W ASO powiedzieli że zderzak jest nowy i musi sie troche zestarzeć żeby różnicy nie było widać jest to możliwe?Bo ja już nie wiem co mam o tym myśleć
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#2 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:11, 29.11.2011

A miałeś robioną polerkę ostatnio? Może bezbarwny na reszcie elementów jest trochę matowy i stąd ta różnica?
  • 0

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:19, 29.11.2011

Może wyszła jakaś pomyłka kolorystyczna, jeśli numer koloru się zgadza to obecnie producenci dopuszczają różnice właśnie na takich elementach jak lusterka, zderzaki, listwy bo tak jak napisałeś przychodzą w kolorze i są malowane w zupełnie odrębnym miejscu niż auto.
  • 0

#4 bryll

bryll
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:58, 29.11.2011

heh miałem tak samo, tylni nowy zderzak w aso i pod słońce delikatnie się różni. myślałem że będą lakierować a oni poszli na łatwiznę i dali nowy (poszło z oc sprawcy :mrgreen: ) następnie jakaś k..... :evil: zarysowała mi klapę bagażnika (mała rysa ale do żywego) oddałem do poleconego lakiernika, uprzedzał że odcień może się delikatnie różnić. odebrałem i nie ma sie do czego przyczepić lakier dobrany idealnie :mrgreen: tak wiec odpuszczam aso pod względem napraw blacharsko-lakierniczych
  • 0

#5 Darog

Darog
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:30, 29.11.2011

Chyba kazdy lakier z czasem troche "zmatowieje" stad moze byc ta roznica a lakiernik kolor dobiera juz do twojego lakieru i dodatkowo ci go zcieniuje w miejscach gdzie stykaja sie nowo lakierowana czesc z innymi elementami
  • 0

#6 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:23, 30.11.2011

Chyba kazdy lakier z czasem troche "zmatowieje" stad moze byc ta roznica a lakiernik kolor dobiera juz do twojego lakieru i dodatkowo ci go zcieniuje w miejscach gdzie stykaja sie nowo lakierowana czesc z innymi elementami


No tak bo błotniki w okolicach świateł też były delikatnie cieniowane a różnice i tak widać miedzy nimi a nowym zderzakiem tylko kurde co tu teraz zrobić ja rozumiem że lakier możę delikatnie zmatowieć ale żeby nowy oryginalny zderzak rzucał się w oczy w pełnym słońcu to coś tu chyba jest nie tak :cry: w rozmowie z ASO perzez tel powiedzieli że z czasem kolory się zejdą ale to jest chyba jakaś kkpina bo co mam czekać 5lat aż wszystko zagra??? :k Masakra Panowie macie jakiś pomysł co z tym teraz zrobić :-(
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:53, 30.11.2011

Prędzej Hondzia zejdzie :-P niż kolory się zejdą. Kolory kryte lakierem bezbarwnym po to są nim kryte aby właśnie nie zmieniać koloru nawet z czasem. Przyjeżdżają do mnie auta mające kilka- kilkanaście lat do których przykładasz fiszkę i pasuje. To z nowszymi autami właśnie są problemy bo lakierują je na odpier.... Teoretycznie po przepolerowaniu kolor nawet po kilku latach powinien mieć taką samą barwę (nie dotyczy czerwonego, żółtego, złotego i koloru kardasa). Sprawa ma się nieco inaczej jeśli chodzi o zderzaki. Ogólnie elementy plastikowe malowane nawet tym samym kolorem mogą wykazywać niewielką różnicę w odcieniu. Tworzą się na nich inne napięcia powierzchniowe niż na blachach i może się inaczej ziarno ułożyć. Różnica może wystąpić, ale raczej niewielka i raczej byś się tego nie czepiał. Jeśli piszesz, że kolor ma całkiem inne ziarno to coś jest nie tak, choć tak jak wspomniałem producenci lakierują je w innych miejscach niż auto i mogą mieć różnice. ASO otrzymuje takie elementy w kolorze i poprostu je zakładają, ale z Twojego postu wynika, że miałeś zacieniowane okolice świateł? Zatem teoretycznie kolor nie powinien się różnić.
Podjedź do mnie na mieszalnię sprawdzimy wszytko :-P heh
  • 0

#8 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:39, 30.11.2011

No właśnie teoretycznie nie powinien się różnić a niestety w słońcu zalatuję na taką jaśniejszą perłe bardziej błękitną.Aso powiedziało żę sprawdzali lampami i nic nie zauwarzyli(chyba kolejna kpina skoro w głupim słońcu widać różnice)w przyszłym tyg jade do nich bo mam wymienić olej,ustawić zawory itp.więć każe zwrucićna to uwagę.Masakra człowiek oddaje auto do serwisu żeby mieć spokojną głowę a tu teraz trzeba sie wkur.... :-/
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:54, 30.11.2011

Tak jest z tym B92P (bo zakładam, że właśnie o ten chodzi - Nighthawk black). Mam Jazza w tym kolorze i ma zdecydowanie więcej tego brokatu niż w Acco, które oglądałem.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#10 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:01, 30.11.2011

Tak jest z tym B92P (bo zakładam, że właśnie o ten chodzi - Nighthawk black). Mam Jazza w tym kolorze i ma zdecydowanie więcej tego brokatu niż w Acco, które oglądałem.


czyli jazz jest bardziej błękitny?skoro tak to znaczy że kolor jest z jazz-a nie z accorda
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#11 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:08, 30.11.2011

Tak jest z tym B92P

u mnie jest 7 odcini tego koloru. Z dwa razy zdarzyło się, że nie pasował do auta wogóle.
  • 0

#12 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:27, 30.11.2011

Tak jest z tym B92P

u mnie jest 7 odcini tego koloru. Z dwa razy zdarzyło się, że nie pasował do auta wogóle.


To skoro jest tyle odcieni tego koloru i Honda o tym wie to dlaczego np.nie zdemontują klapki wlewu paliwa i wyślą aby kolor zderzaka był taki jak kolor klapki
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#13 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 30.11.2011

Tak jest z tym B92P

u mnie jest 7 odcini tego koloru. Z dwa razy zdarzyło się, że nie pasował do auta wogóle.


To skoro jest tyle odcieni tego koloru i Honda o tym wie to dlaczego np.nie zdemontują klapki wlewu paliwa i wyślą aby kolor zderzaka był taki jak kolor klapki


pewnie dlatego że nie dobierzesz nigdy idealnie lakieru.
choćbyś nie wiem jak się starał... zawsze w różnych oświetleniach nowy lakier będzie wyglądał inaczej...
  • 0

#14 gebek

gebek
  • Forumowicz
  • 313 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ELEGANCE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:45, 30.11.2011

pewnie dlatego że nie dobierzesz nigdy idealnie lakieru.
choćbyś nie wiem jak się starał... zawsze w różnych oświetleniach nowy lakier będzie wyglądał inaczej...
_________________

Nareszcie sensowna wypowiedz.
  • 0
Jest Accord...oraz Shadow VT750 Black Spirit

#15 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:20, 01.12.2011

Nareszcie sensowna wypowiedz.[/quote]

czyli z tego wynika że nic już się nie da zrobić tylko poprostu jeździć z tym co jest(a szkoda bo wierzyłem że jeśli robi naprawe ASO to będzię igła) :-/
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq