Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

uszkodzone felgi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rech

Rech
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Wrocław
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:58, 22.11.2011

Witam,
ostatnio pisałem o biciu kół tylko przy hamowaniu. Teraz problem trochę zmienił postać, więc załozyłem jeszcze jeden temat. Zmieniłem koła na zimówki i bicie ustało. poprzednie felgi wyważałem 2 razy specjalnie żeby sprawdzić czy to o nie chodzi... i teraz pytanie - czy felga może być prosta, wyważona a koło i tak przez nią bije?
pozdro
  • 0

#2 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:03, 22.11.2011

Rech, bicie na kierownicy to nie tylko przednie kola. wiec rownie dobrze mozesz miec problem z tylnymi. w kazdym razie jak felga prosta i kolo dobrze wywazone to pozostaje uszkodzona opona - czesto spotykane szczegolnie jak masz starsza opone albo wpadles w jakas dziure i zrobil sie garb gdzies na oponie. czasami tez sie zdarzaja wady fabryczne i opona nowa a bije:)
  • 0

#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:17, 22.11.2011

wywazone koło nie oznacza ze bedzie OK - moze byc krzywa felga i bedzie odczuwalne bicie na kierownicy, ale powinno byc odczuwalne cały czas - przy hamowaniu moze byc bardziej odczuwalne.
Bicie felg można sprawdzic na maszynie do wywazania i wulkanizator podczas wywazania całego koła powinien to zauwazyć.
  • 0

#4 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:22, 22.11.2011

Jarek, z jego wypowiedzi wnioskuje ze zwracali uwage na to czy felga jest prosta: "czy felga może być prosta, wyważona a koło i tak przez nią bije? "
  • 0

#5 Rech

Rech
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Wrocław
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:18, 22.11.2011

no właśnie - na wyważarce nie było bicia, a po zmianie kół na zimówki, bicie ustało momentalnie...
  • 0

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:19, 22.11.2011

Zmieniłem koła na zimówki i bicie ustało. poprzednie felgi wyważałem 2 razy specjalnie żeby sprawdzić czy to o nie chodzi...

Parę dni temu wymieniłem felgi i opony na zimowe i co się okazało.Maszyna do wyważania miała parę dni temu zrobioną kalibrację (oczywiście ucieszyłem się,gdyż mogło by to dać gwarancję jakości usługi).Podczas całego procesu byłem obecny w warsztacie.Koła jako tako proste,ładnie doważone,a na wyświetlaczu widniały cyfry "0" "0". Wiedziałem,że jest to dobry zakład,a szef od kółek to spoko gość za niewielką (nie powiem jaką powiedzmy symboliczną dopłatą) poprosiłem o "doważenie kół na samochodzie" (maszynka na kółkach z rolką wprowadzającą koło w ruch do optymalnej najgorszej i najczulszej prędkości 120 km/h). Jakie było moje ździwienie kiedy prawa strona pokazała niedoważenie w granicy 0,08 g,natomiast lewa strona pokazała 0,15 g.W tej chwili kierownica nie drży i śpię spokojniej :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq