Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problem z przepustnicą


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kbl100

kbl100
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:48, 29.03.2009

Witam
Ostatnio zaobserwowałem dziwną usterke w moim accordzie, otóż gdy wsiadam do zimnego samochodu i próbuje nacisnąć gaz czuje jakby pedał był zablokowany.. przy mocniejszym naciśnięciu jakby puszcza i dalej jest normalnie. Sytuacja powtarza sie za każdym razem jak silnik jest unieruchomniony przez jakiś czas. Tak jakby przepustnica sie blokowała na zimym silniku.. dodam że chyba sie to nasila bo coraz częściej sie to zdaża.. do tej pory blokowała sie tylko raz teraz musze nacisnąc gaz kilka razy zeby nie blokowała sie na samym początku:/ jakieś sugestie? miał ktoś kiedyś tak ?

ED7-->EG4-->EG4-->EK3-->CG4-->? ? ?


#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:45, 30.03.2009

Pierwsze słyszę o takim czymś, ale powiedz nam lepiej co sam sprawdziłeś.

Pod pedałem nic nie ma? :lol:

A tak serio, to najłatwiej sprawdzić linkę od gazu czy się gdzieś nie blokuje.

No i przyda się pewnie czyszczenie przepustnicy, co i jak masz w tym temacie
przygotowanym przez Seth:
http://www.accordklubpolska.pl/viewtopic.php?t=883&start=0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:50, 30.03.2009

No ja bym najpierw sprawdził czy linka gazu się nigdzie nie blokuje w pancerzu, albo przy pedale gazu.
A najlepiej jak bedziesz rano odpalał to najpierw podnieś maske i naciśnij przepustnice. Jak gładko pójdzie to winna jest linka gazu, a jak napotkasz opór to przepustnica się blokuje, może jest tak od cholery sadzy na sciankach.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:26, 30.03.2009

kbl100, jesli linka gazu jest OK to trzeba przyjrzec sie samej przepustnicy.
Mozliwe, ze klapa przepustnicy zakleszcza sie w obudowie. Moze byc tak jak pisze Seth, ze klapa blokuje sie na syfie zebranym na sciankach obudowy. Moze byc tez tak (jaki masz silnik?), ze byla kiedys ruszona tzw. sruba krancowa przepustnicy i klapa moze sie kleszczyc nawet gdy przepustnica jest czysta. Najlepiej zdjac gumowa rure dolotu i popatrzec na wlasne oczy co tam sie dzieje.

#5 kbl100

kbl100
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 30.03.2009

Linka od gazu dawno wykluczona Problem tkwi w przepustnicy. Silnik F20B5, raczej brak dostepu aby ściągnąć rure i coś zobaczyć. Musze chyba zakupić uszczelke.. rozebrać i przeczyścić

ED7-->EG4-->EG4-->EK3-->CG4-->? ? ?


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:29, 30.03.2009

ja nie miałem problemu z przepustnicą ale dowiedziałem się że były jakieś wadliwe w co niektórych egzemplarzach wykonałem telefon do ASO czy mój wóz podlega jakiejś kampani serwisowej , wyszło ze podlega i wymienili właśnie przepustnice oraz drążek stabilizatora z przodu za free oczywiście więc może i u ciebie coś takiego jest

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:51, 30.03.2009

ja nie miałem problemu z przepustnicą ale dowiedziałem się że były jakieś wadliwe w co niektórych egzemplarzach wykonałem telefon do ASO czy mój wóz podlega jakiejś kampani serwisowej , wyszło ze podlega i wymienili właśnie przepustnice oraz drążek stabilizatora z przodu za free oczywiście więc może i u ciebie coś takiego jest


Ja dzwonilem z pytaniem o wymiane przepustnicy i powiedzieli ze żadnych akcji serwisowych nie ma :-/

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:55, 30.03.2009

to ci kita wciskają , nie chcą za darmo wymieniać to się wypierają , sprawdzają to po numerze VIN czy podlega jakiejś wymianie czy nie dodatkowo jeszcze wymieniali stacyjki ale u mnie niby nie trzeba było

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:58, 30.03.2009

Stabilizator wymienili, stacyjki nie bo tak jak u Ciebie nie trzeba było ale o przepstnicy cisza, dopiero potem dowiedzaiłem się o takiej akcji z przepustnicą.
Zadzwonie jeszcze w inne miejsca w takim razie

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq