Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana poduszki amortyzatorow i tulejek


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:56, 13.11.2011

Witam kolegow jak w temacie.Chcialbym wymienic poduszki w amortyzatorach i tulejkie amortyzatora z przodu i z tylu i odnosnie tego mam jedno pytanko czy moge to zrobic na zalozonym amorku w autku i tylko odkrecic gorna srube na amortyzatorze wyciagnac gume i tulejkie czy musze wymontowywac caly amortyzator sciagac sprezyne i dopiero wtedy go rozkrecic.
  • 0

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:09, 14.11.2011

w ten sposób (na aucie) nie wymienisz poduszki pod górnym mocowaniem, tylko tą nad nim, jeśli wogóle uda ci się odkręcić tę śrubkę i wydłubać poduszkę i tulejkę. Poza tym musisz mieć jakiś plan na wypadek, gdyby tłok amortyzatora się wciągnął.
  • 0
AK

#3 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • SkÄ…d:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:17, 14.11.2011

koliberek-ak, co znaczy tlok amortyzatora sie wciagnal? raz ze poduszka jest z obu stron ta mala a duza jest na sprezynie wiec trzeba rozebrac. dwa ze tuleje gumowo metalowe tez trzeba jakos wprasowac a to zbyt proste nie bedzie jesli masz amortyzator na samochodzie. wymontuj i zrob to profi.
  • 0

#4 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:43, 14.11.2011

blackfly, zakładam, że prezes777 wie, co pisze, czyli że chodzi o tulejkę między poduszkami:

Dołączona grafika
  • 1
AK

#5 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • SkÄ…d:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:47, 14.11.2011

no ja Cie rozumiem ale tulejke wyciagnie, jesli o ta mu chodzi ale dolnej poduszki za cholere juz nie. zreszta to co tu sie nazywa podkladka gumowa tez jest nazywane poduszka i to wlasnie to czesto powoduje stukanie.
  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:09, 15.11.2011

Górną gumę bez problemu da się wymienić. Co do tulejki - będzie ciężej, ale po zdjęciu górnej gumy powinno się dać złapać i wyciągnąć. Co do założenia to powinno się dać bez większego problemu.

A o wymianie dolne gumy to można zapomnieć bez ściągania amorka.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:27, 15.11.2011

Dzieki chlopaki za pomoc ale ja myslalem o wymianie tylko gornej gumy a z tego co piszecie da sie to zrobic na autku ale teraz mysle czy to ma sens poniewaz problem jest tego typu ze jak jest temperatura dodatnia na dworze to autko chodzi cacy nic nie stuka ani puka a jak tylko spadnie do minusowej to slychac w srodku w aucie takie gluche stuki puki jak by ktos pukal palecm w drewniane drzwi wjade autkiem na garaz postoje 5 minut i juz tego niema dzieje sie to tylko jak auto stoi dlugo na zimnym dworze .Bylem na stacji diagnostycznej i wszystko ok zero luzow na zawieszeniu sprawnosc amorow po 80 procent tyl i przod,wiec pomyslelem ze moze to gumy na amorach bija.Sam juz niewiem i rece mi opadaja a niemam na tyle kasy zeby kupic nowe amorki bo sam niejestem pewien czy to jest odnich wina i tak szukam i szukam.Ale dzieki za pomoc
  • 0

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • SkÄ…d:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:39, 15.11.2011

prezes777, to rownie dorbze moze byc stabilizator i jego gumy. co do amortyzatorow to jak masz olejowe to takie zjawisko moze byc jak najbardizej normalne. olej na mrozie zmienia swoje wlasciwosci.
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:14, 15.11.2011

blackfly ja cie rozumie ale wczesniej tego niemialem fakt ze mam popekane gumki na lacznikach stabilizatorow ale jezeli bylo by to od stabilizatora to walilo by to caly czas a nie tylko na minusowej tem.wedlug mnie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq