Skocz do zawartości


RODO w HAKP

03- Dziwne dzwięki z przodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:55, 06.11.2011

Witam, Dzisiaj wjezdżając na parking piętrowy zauważylem dziwne stukanie z przedniego zawieszenia. NApewno wiecie jak taki podjazd na piąte piętro wygląda. Koła praktycznie cały czas skręcone i wspinaczka w jedną stronę przy prędkości 10-20kmh. Nawierzchnia betonowa praktycznie karbowana więc przenoszone wstrząsy dosyć twarde i większej częstotliwosci. Z wlasnych doświadczeń wiem że nie jest to przegub :) To tak jak by jakaś deska sie tam tłukła
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 18:25, 07.11.2011

Przegub wewnętrzny
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:17, 07.11.2011

Nie to nie przegub, ale dzięki za wskazówkę.

Ten dźwięk jest również słyszalny jadąc na wprost na takiej samej nawierzchni jak opisana powyżej czyli drobne nierówności przy małej prędkości :D

Zastanawiam się czy może to stabilizator poprzeczny a konkretnie gumy stabilizatora.

Czy jeśli to stabilizator będzie go bardziej słychać jak bije przy skręconych kołach ?

Jadąc szybciej na poprzecznych nierównościach słychać takie uderzanie na całej długości przedniej osi.
  • 0

#4 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 19:32, 07.11.2011

Nie chcę się kłócić ale wszystko wskazuje na przegub wewnętrzny od skrzyni a nie od koła.
Miałem tak kiedyś po wyjeździe w góry. Jeżeli uszkodzony jest przegub wewnętrzny to ośka w nim lata ( według Ciebie jakaś deska sie tam tłukła )

Gumy stabilizatora tłumią drgania i nic nie maja wspólnego z biciem przy skręconych kołach
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:26, 07.11.2011

No to ładnie. A w sobote wyjazd do PL :(

Nie bédziemy sié klucic. Nie o to przeciez chodzi :D Poprostu zastanawia mnie to ze dzwieki glownie sa slyszalne kiedy samochod jest na wzniesieniu. Oczywiscie pod wplywem sily ciezkosci tylnia czesc samochodu opada bardziej a przod delikatnie sie unosi, czyli amory maja wiekszy skok. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z amortyzatorami ale cos sie tam telepie :) Z ogledzin wynika ze wachacze sa ok !

Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia tego przegubu domowym sposobem ? :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq