Skocz do zawartości


RODO w HAKP

rdza. mówią, że to normalne. czy na pewo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:40, 31.10.2011

Witam,
od pewnego czasu nie daje mi spokoju rdza na elementach podwozia i zawieszenia. kiedy 2 tyg. temu kupowałem ooondę obejrzałem ją pod spodem razem z panami na stacji diagnostycznej. zaniepokoiła mnie wtedy rdza na elemetach podwozia, szczególnie na ich łączeniu, (chociaż np. podłużnice pod kufrem to zdrowo zajęte są po całości) oraz na elementach zawieszenia, wahacze itp. panowie na stacji powiedzieli, że jest spoko, że to normalne u japończyków i nie ma niczego czego by wcześniej nie widzieli. ok, myślę, znają się. ale... aktualnie staram się sprzedać moją 13 letnią mazdę xedos 6, w związku z czym zrobiłem przegląd i co? ani śladu rdzy, no najmniejszego, a japończyk. może to polskie warunki? mazda jeździ po polsce od 4 lat (przed tem szwajcaria, gdzie była garażowana) a oooonda od nowości z polską solą ma styczność i niegarażowana była, a może to coś innego, ale co. dodam, że ooonda na 99,99 bita nie była, dość przyzwoicie serwisowana, wszystko co trza wymieniane itp. ale mnie to gryzie, i co chwilę pod spód zaglądam i innym ondom też i porównuję.. i tu pytanie: 1. wszystko jest w normie, czy raczej rdzy być nie powinno, i co złego się musiało stać, że jest? 2. czy znacie miejsce w wawie gdzie się tym porządnie zajmą, znaczy uczciwie wyczyszczą i dokładnie zakonserwują? chciałbym parę lat tym cudakiem pojeździć. z góry dziekuję za pomoc i przepraszam za przydługi post.
  • 0

#2 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:47, 31.10.2011

Może dłuugo stała i dlatego tak ją zlapało :roll:
  • 0

#3 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:50, 31.10.2011

Normalne dla Japonczykow, a np. dla Opla lub Citroena juz nie? Takie glupie gadanie moim zdaniem. U mnie jest troche powierzchownej rdzy na wahaczach, drazku stabilizatora, przewody paliwowe zardzewiale, ale na samym podwoziu nie ma. Najbardziej rdze lapie, przynajmniej u mnie w VI gen., chociaz z tego co wiem, to zawiecha w VI i VII gen. jest bardzo podobna, jezeli nie identyczna, poprzeczna blaszka z tylu, do ktorej przymocowane sa wahacze - chyba z golej blachy jest zrobiona :k
  • 0

#4 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 04:53, 01.11.2011

xavery, ja tez mam dosc mocno pordzewiale elementy zawieszenia poniewaz auto czesciej stalo jak jezdzilo,
nie masz sie czym przejmowac bo to przeciez jest zrobione z grubej stali i nic nie powinno sie stac, ewentualnie dla wlasnego spokoju mozesz to wyczyscic druciakiem/papierem sciernym, spryskac wd40 (uwazaj tylko na elementy gumowe) i zakonserwowac jakims bitexem,
jedyne co ci to da to wlasna satysfakcja, a nie bedzie to mialo absolutnie zadnego wplywu na jazde i predzej wymienisz niektore elementy z powodu zuzycia niz z powodu korozji,
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq