Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czujnik spalania stukowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31 wojaczek84

wojaczek84
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Długoszyn
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:05, 06.04.2012

http://allegro.pl/cz...html#tabsAnchor

No ilipa! Po ostygnięciu silnika i ponownym rozgrzaniu znów wywaliło błąd. Zamówilem od tej samej osoby używke i zobaczymy
  • 0

#32 soul87

soul87
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Lublin/Łęczna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:55, 06.04.2012

u mnie tak samo przy rozgrzewaniu wywalalo, daj sobie spokój z tymi zamienikami, mi kiedys jeden od tego goscia zadziałal, teraz mialem dwa i nie dzialaly, bede je odsylac i zarzadam zwrotu pieniedzy.
  • 0

#33 wojaczek84

wojaczek84
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Długoszyn
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 10.04.2012

No i sukces Panowie! Przysłał mi czujnik używany oryginalny naprawde w bardzo dobrym stanie i działa. Błedu nie pokazuje nawet przy rozgrzewaniu. Auto poprawiło osiągi. Tak jak mówili że tylko oryginał. Polecam tego pana z allegro.
  • 0

#34 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 19:26, 10.04.2012

No i sukces Panowie! Przysłał mi czujnik używany oryginalny naprawde w bardzo dobrym stanie i działa. Błedu nie pokazuje nawet przy rozgrzewaniu. Auto poprawiło osiągi. Tak jak mówili że tylko oryginał. Polecam tego pana z allegro.


I co ? Nie miałem racji - 3 post, że tylko Oryginał .
  • 0

#35 wojaczek84

wojaczek84
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Długoszyn
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 10.04.2012

Miałeś miałeś Wilu. SZACUN
  • 0

#36 MonicaG

MonicaG
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Katowice
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:52, 12.06.2013

Po wymianie silnika w ACC mechanicy rozwalil iczujnik spalania stukowego i po poszukiwaniach używek (nieudolnych poszukiwaniach) chyba jednak warto kupić ori - cena mało się różni, a na pewno dłużej posłuży. U mnie stało się to co pisał Accord_034 - plastik się pokruszył...
  • 0

był Civic VII EP 2001 i 2003
->jest Prelude IV gen, Civic V gen i Accord VI gen :) (niebawem VII)


#37 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:55, 25.08.2013

http://img102.imageshack.us/img102/4636/obraz5531ul8.jpg

Link poprawiony.


To nie jest czujnik spalania stukowego

[ Dodano: 2013-08-26, 10:05 ]
ASO w Wieliczce 830zł
ASO Honda Plaza 705 (z rabatem dla Klubowiczy)
  • 0

#38 buamazur

buamazur
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Skąd:Lublin i okolice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:42, 29.08.2013

Ja kupiłem ORI Honda nówkę od któregoś kolegi z forum, za coś ok 200~250PLN, działa już rok bez problemów, a osiągi rzeczywiście są lepsze, bo bez czujnika ponoć komputer przestawia zapłon
  • 0

#39 grzesvtec

grzesvtec
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:1.8
  • Wersja:is
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:17, 29.08.2013

polutować jak ktoś u mnie, ja miałem pourywane kabelki bo sie rozpadł, polutowałem pokleiłem silikonem i smigam dalej.
  • 0
VTEC

#40 DamianSiła

DamianSiła
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:ldz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Accord VI
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 02.03.2014

Witajcie Sorki za podpiecie ale nie mam dostepu do czesci sprzedam/kupie ma ktos moze do sprzedania w miare za rosadna cene jakas dobra uzywke(zamienniki to lipa)  na sprzedanie? na alledrogo niestety nic nie znalazle a moj niestetety sie rozpadł kleilem go ale dalej wywala blad. Chodzi o czujnik spalania stukowego do 1.8 vtec honda accord 1999r. 


  • 0

#41 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:34, 11.01.2016

Cześć

Padł u mnie czujnik stukowego. Wymieniłem na jakiś nowy z allegro za nie całe 30zł, ale nic nie pomogło. Następny kupiłem za ok 70zł i też nic. Za każdym razem reset kompa. Kilku z Was udało się zreanimować oryginalny czujnik. Czy możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić? Wygląda to tak https://www.dropbox....172453.jpg?dl=0. Z lutowaniem chyba będzie ciężko chyba, że te wąsy trzeba jakoś przedłużyć. A może dać w miejscach, gdzie były przytwierdzone te wąsy dać po kropli jakiegoś kleju przewodzącego prąd i złączyć obydwie części czujnika? Chyba, że przez te wąsy nie płynie żaden prąd :)

Z góry dzięki za wskazówki i podpowiedzi :)

Pozdrawiam


  • 0
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#42 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:41, 30.06.2016

Witam. Podczas remontu silnika miałem wymieniony czujnik spalania stukowego (stary się rozleciał przy próbie odpięcia wtyczki). Włożony jest nowy zamiennik dostępny na allegro za około 70 zł - działa jak na razie bez zarzutu. Także u mnie na razie zamiennik się sprawdza.


  • 0

#43 Vanca

Vanca
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:50, 11.03.2021

Witam. Podczas remontu silnika miałem wymieniony czujnik spalania stukowego (stary się rozleciał przy próbie odpięcia wtyczki). Włożony jest nowy zamiennik dostępny na allegro za około 70 zł - działa jak na razie bez zarzutu. Także u mnie na razie zamiennik się sprawdza.

Cześć, chciałbym zapytać ile przetrwał ten zamiennik. Czy działa nadal? Dzięki


  • 0

#44 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:00, 11.03.2021

I ja też zdam relację za jakiś czas, jak działa u mnie zamiennik. Jako że oryginalny czujnik w moim kombi po 300 tys. kilometrów zaczął już coraz częściej wywalać checkiem, to pierwsza myśl przyszła mi taka, żeby rozeznać się w tej kwestii najpierw w ASO. OEM w ASO od ręki był jednak niedostępny (obecny koszt tego czujnika to już 625 złotych), na jego dostawę i założenie trzeba było poczekać trochę czasu, więc kupiłem zamiennik Engitech i wczoraj sam go zmieniłem na podstawie podpowiedzi po przeczytaniu forumowych postów oraz dzięki naszemu koledze Krzysztofowi, który udzielił mi również bardzo cennych porad, za co Wam serdecznie dziękuję.

Czujnik dokręciłem ręką na wyczucie. Na razie za dużo nie mogę o nim się wypowiedzieć, bo zrobiłem na nim dopiero niecałe 30 kilometrów wczoraj, a dzisiaj około 70 kilometrów już podczas szybszej jazdy po autostradzie. Na obecną chwilę Check się nie pojawił i odnoszę wrażenie, że zaraz po uruchomieniu zimnego silnika, nie słychać takiego intensywnego klekotania zaworów/popychaczy, jak to miało miejsce na starym czujniku. Wydaje mi się też, że teraz kombi zbiera się również lepiej szczególnie przy większych prędkościach. Być może jest również trochę mniejsze spalanie, bo wydaje mi się, że po zatankowaniu LPG do pełna, weszło go trochę mniej, ale to ocenię bardziej wiarygodnie podczas następnych tankowań auta.
Engitech jest zamiennikiem dedykowanym tylko do Acorda VII, Civica VII, FRV i Stream.
Kosztował niecałe 18 euro po rabacie w DE, w Intercarsie jego cena to 83.5 złotego.
Coś mi ta nazwa tego producenta więcej mówi, bo ktoś z forum miał czy też ma chyba przewody tej firmy w oplocie i jeszcze coś, sygnowane logiem tej firmy.

Wiadomo, idealnie byłoby założyć nowy czujnik OEM ale, przy takiej cenie nowego plus robocizna w ASO, jak ktoś jako alternatywę znajdzie pewną używkę albo lubi sam coś zrobić w swoim aucie lub ma kogoś do pomocy w tej kwestii, można pokusić się o kupno jakiegoś nowego zamiennika, który będzie kosztował dużo mniej, w moim przypadku ponad sześć razy mniej względem nowego OEM.
Nawet jakby udałoby mi się zrobić na nim tylko 20 albo i więcej tysięcy kilometrów, to nie będzie źle, najwyżej znowu się poeksperymentuje i kupi jakiś inny zamiennik lub pewną używkę OEM.
Tym bardziej, że auto ma już 17 lat i głos rozsądku mówi, że tam gdzie można, nie ma co stosować przerostu formy nad treścią.
Czas pokaże, czy był to dobry wybór, czy też zły. Pierwsze wrażenia są jednak pozytywne i ma się świadomość tego, że mimo wszystko warto jest próbować niekonwencjonalnych rozwiązań tym bardziej, że w razie czego, można będzie sobie znowu poeksperymentować z wymianą, bo człowiek ogarnie to sobie sam.
  • 0

#45 Andrzej LC

Andrzej LC
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Chelm
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Es
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:36, 10.10.2023

Odkopie temat dla potomnych.Po zakupie 4go zamiennika czujnika stukowego tym razem od jarusnet.pl ,Pelen sukces check zgasl auto dostalo wigoru. Dokrecone na cieplym silniku 20nm. Pozdrawiam
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq