Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Światła kokpit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:47, 29.10.2011

Mam taki pytanie jak wymienić, a raczej dostać się do żarówek od nawiewu. Używałem szukajki ale bez efektu. A mam spalone i nie wiem jak się do tego zabrać. Prosił bym o pomoc i ewentualnie jakieś może zdjęcia lub jakiś schemat jak postępować... :roll:
  • 0

#2 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:32, 29.10.2011

1. Ściągasz obudowę licznika i konsoli (nad licznikiem trzeba odkręcić 3 śróbki, później trzeba złapać i pociągnąć do siebie i podczepiać zatrzepy dookoła obudowy - tylko delikatnie coby nic nie urwać ;-) ).
2. Odkręcasz 4 sróbki trzymające panel z nawiewami.
3. Odczepiasz linkę od kierunku nawiewu, która znajduje się przy prawej nodze kierowcy (najlepiej połóż się na dywaniku i poruszaj pokrętłem żebyś wiedział o którą chodzi).
4. Odczepiasz linkę od temperatury nawiewu, która znajduje sie przy lewej nadze pasażera (żeby ją znaleźć, zrób jak w pkt. 3).
5. Wyciągasz panel ciągnąc do siebie.
6. Są tam 4 żarówki T5/R5, żeby je wyciągnąć poodczepiaj 3 kostki, a same żarówki trzeba przekręcić i same wychodzą (możesz też odczepić linki, ale nie jest konieczne).

Same żarówki kupisz w sklepie elektrycznym lub poszukaj na allegro. Kup same żarówki i włóż w te oprawki co masz. Możesz też kupić w ASO, ale cena pewnie będzie kosmos...
  • 0

#3 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:23, 30.10.2011

Ok jak znajdę coś wolnego czasu to się do tego zabiorę:) bo teraz znowu noc nam wcześnie zapada a wolę coś robić jak mam światło dzienne i grzebać przy normalnym świetle dziennym przy zimnym piwku :lol: Zakładałem już alu ramki na zegary do swojej hani tkże mniej wiecej wiem o co chodzi jak rozebrać... Trochę się obawiam tych linek od nawiewu żeby czegoś nie popsuć ale mam nadzieję żet to tylko wewnętrzny strach :-/
  • 0

#4 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 01.11.2011

Trochę się obawiam tych linek od nawiewu żeby czegoś nie popsuć ale mam nadzieję żet to tylko wewnętrzny strach :-/


Nie ma czego się bać. Linki pod nogami łatwo się odczepia a przy samym panelu nie musisz. Tylko pamiętaj żeby nie wyciągać panelu za bardzo bo później będziesz się musiał gimnasstykować żeby je spowrotem przełożyć... Ale ogólnie nie jest to trudne tak że na pewno sobie poradzisz.
  • 0

#5 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:51, 01.11.2011

A jak wykonać tę naprawę w V :?:
  • 0
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq