Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pompa absu demontaz pojemnika cisnieniowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurgan

kurgan
  • Forumowicz
  • 108 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:03, 26.10.2011

Bylo milion razy o bledach i ogolnie o pompach i innych modulatorach.

Moje pytanie dotyczy pojemnika zaznaczonego na zdjeciu na czerwono (zdjecie zapozyczone), czy moge go odkrecic? Sa jakies zalecenia? wiem, ze jest pod cisnieniem?

W manualu jest o demontazu, ale nic o ponownym montazu...

Pod nim jest uszczelka, za ktora chce sie zabrac, zanim ew. bede musial kupic caly modul. Czytalem o takich pojemnikach i niby w nich pomiedzy gazem, a plynem hamulcowym, ktory tam wplywa jest membrana oddzielajaca i przy napelnianiu plyn robi sie pod cisnieniem i wtedy gaz usuwa sie w gorna czesc tego ustrojstwa.


Zapalajaca sie kontrolka spedza mi sen z powiek.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Sa jakies zalecenia? Ktos cos robil z w/w elementem? Nie urwie mi rak? ;)

Odpowietrzalem, ale cos to niewiele daje.


----------------------------------------
dla potomnosci

znalazlem nr partsa hondy


1) 57072-st5-003 oring p5

2) 57315-st5-003 19.6mmx2.5

dwa oringi:
znalazlem podobny schemat ale na nim mam juz partsa nr 22 i 23 czyli te dwa oringi...
http://parts.sonsacu...product=1577964


na tym jest narysowany ale niby nie istnieje (nasze aso posluguja sie chyba tymi schematami)

http://www.japancars...&nplblk=B__2410


w Polsce w aso nikt nie mial, nikt nie wykazywal checi, zeby ew. cos ustalic (wymiar, cokolwiek).
mechanicy najchetniej wymieniliby cala pompe bez doktoryzacji, wzieli kupe siana i zapomnieli, podobnie spece w aso. wiec zanim wymienie cala pompe powalcze z oringami. z hondy tech wywnioskowalem, ze akumulator membranowy mozna smialo odkrecic, ale przed zlomowaniem trzeba spuscic z niego azot. to wszystko. wkrecany jest od dolu na srube 10mm. jak ogarne dam znac. chyba, ze ktos wczesniej co pomoze, napisze.

oringi plyna z japonii beda za miesiac.
  • 0

#2 gruby340

gruby340
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Dobczyce/Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:34, 06.11.2011

Tez dreczy moja pompe wyciek,to sa tylko te oringi? jak je wymienic,bo strasznie mnie wkurza dolewanie plynu..
  • 0

#3 kurgan

kurgan
  • Forumowicz
  • 108 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:17, 07.11.2011

jak przyjda mi oringi i zdejme modul to sie dowiem jak wymienic i pewnie sie podziele spostrzezeniami... u mnie z kolei wyciekow nie ma, plynu nie ubywa, ale czasem cos gdzies nie dopompuje i wszystkie znaki na niebie i ziemi i na hodatechu wskazuja na oringi
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq