Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wentylator chłodnicy w VII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:01, 18.10.2011

Szanowni Koledzy,czy wiecie jaki jest zakres temperaturowy -włączania się wentylatora chłodnicy w Hance VII gen.Mam takie wrażenie-odczucie,że czujnik wentylatora w moim aucie coś szwankuje.Objawia się to tym,że po nagrzaniu w korku wskazówka obrotościomierza potrafi "zabujać się,zafalować".Nie ma tego objawu jak temperatura jest niższa od 98 stopni.Niby to mi nie przeszkadza,bo jeździ się super,nic nie przerywa i ładnie się wkręca,ale jest ten niedosyt,że mogło być lepiej.
  • 0

#2 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:50, 30.10.2011

dlaczego myslisz ze to temp ma zwiazek z falujacymi obrotami? moze czasem ci sie straci iskra albo czas przeczyscic silniczek krokowy, przepustice etc. albo cos z gazem.
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:00, 30.10.2011

czas przeczyscic silniczek krokowy, przepustice etc. albo cos z gazem.

W VII gen 2.4 nie ma silniczka krokowego,przepustnica dwa tygodnie temu czyszczona,podzespoły nowe (wszystkie) na próbę zostały podmienione i nic
  • 0

#4 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:04, 30.10.2011

no to poleglem :-| takie same objawy obojetnie czy gaz ze wacha ?
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:41, 30.10.2011

Podobne bo gaz jest rzadszy :-/
  • 0

#6 marc2.2

marc2.2
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:TARNÓW
  • Silnik:K20
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:39, 01.11.2011

Dolacze sie do tematu, mianowicie chodzi o to ze jak klimatyzacje mam wylaczona to wentylator zadko albo nawet wogle przynajmniaj jeszcse nie zaopserwowalem zeby sie wlaczyl niby wskaznik temperatury normalnie sie zachowuje, a jak klima jest wlaczona wentylator pracuje jakby sie wsciekl co chwila go slychac; czy to normalne; :?:
  • 0
HONDA ACCORD 2.0 CL7

#7 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:21, 02.11.2011

Dolacze sie do tematu, mianowicie chodzi o to ze jak klimatyzacje mam wylaczona to wentylator zadko albo nawet wogle przynajmniaj jeszcse nie zaopserwowalem zeby sie wlaczyl niby wskaznik temperatury normalnie sie zachowuje, a jak klima jest wlaczona wentylator pracuje jakby sie wsciekl co chwila go slychac; czy to normalne; :?:


Mam identycznie, wiec normalne
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#8 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:32, 02.11.2011

Normalne. Jak klima nie jest włączona (OFF) to wentylator załącza się (o ile pamiętam tylko jeden, drugi tylko jak płyn jeszcze bardziej się nagrzeje pomimo włączenia pierwszego) tylko jak płyn chłodzący robi się za gorący. Na biegu jałowym może się włączać stosunkowo rzadko, szczególnie gdy jest chłodno.

Gdy jest włączona klima (ON/AUTO) to zawsze jak załącza się sprężarka włączają się oba wentylatory, żeby chłodzić skraplacz (jest przed chłodnicą) i podnieść wydajność działania klimatyzacji. W stosunku do tego pierwszego przypadku włączają się wtedy znacznie, znacznie częściej. Niezależnie od tego wentylatory mogą się załączyć się gdy silnik się zagrzeje ale zwykle nie dochodzi do tego gdyż co chwila włączające się wentylatory (z powodu działania klimatyzacji) i tak do tego nie dopuszczą, no chyba, żeby stać na postoju na wysokich obrotach.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#9 marc2.2

marc2.2
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:TARNÓW
  • Silnik:K20
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 03.11.2011

Dziękuje teraz mam zupełną jasność co do wentylatorów mojego acco. pozdrawiam
  • 0
HONDA ACCORD 2.0 CL7

#10 yarecc

yarecc
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Okolice Radomia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:ES USA
  • KM:166
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 06.12.2011

Witam

Mam takie pytanie odnośnie wentylatora w Accordzie VII gen. Mam wersję benzynową 2.4 z USA. Według porównania z moimi poprzednimi samochodami dziwi mnie częstość załączania się wentylatora. Teraz kiedy nie jest zbyt ciepło na zewnątrz i klima nie chodzi według mnie nie powinien się silnik grzać. W mojej Hondzie bardzo często się załącza wentylator i co dziwne nawet w trakcie jazdy na trasie. Gadałem z mechanikiem. Palnął taką tezę, że auta z USA z racji wysokich w tym kraju temperatur czasami są tak zaprogramowane, że co jakiś czas włącza się wentylator na chwilę. Nie wiem co tam w waszych Accordach? Jak to u was wygląda? Nie wiem, czy mam szukać powodów, czy jest to normalne. Dodam ,że temperatura silnika utrzymuje się na takim samym poziomie i nie ma z tym problemów.... hmm :)
  • 0

#11 mlody

mlody
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:NY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 04:51, 08.12.2011

a plyny w sprawdzales?? moze masz za malo?? Jezeli temperatura silnika jest w porzadku to powinno byc ok ewentualnie moze chlodnica zabita jakims szlamem jak plyn chlodniczy nie byl zmieniany to slabszy obieg jest.
  • 0

#12 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 08.12.2011

Witam

Mam takie pytanie odnośnie wentylatora w Accordzie VII gen. Mam wersję benzynową 2.4 z USA. Według porównania z moimi poprzednimi samochodami dziwi mnie częstość załączania się wentylatora. Teraz kiedy nie jest zbyt ciepło na zewnątrz i klima nie chodzi według mnie nie powinien się silnik grzać. W mojej Hondzie bardzo często się załącza wentylator i co dziwne nawet w trakcie jazdy na trasie. Gadałem z mechanikiem. Palnął taką tezę, że auta z USA z racji wysokich w tym kraju temperatur czasami są tak zaprogramowane, że co jakiś czas włącza się wentylator na chwilę. Nie wiem co tam w waszych Accordach? Jak to u was wygląda? Nie wiem, czy mam szukać powodów, czy jest to normalne. Dodam ,że temperatura silnika utrzymuje się na takim samym poziomie i nie ma z tym problemów.... hmm :)


Jak masz klime w trybie auto, to sie bedzie czesto wlaczal nawet jak jest zimno, poniewaz wystepuje u nas obieg odwrocony. Wylacz zupelnie klimatyzacje, a jezeli juz to zrobiles to sprawdz poziom plynu chlodzacego jezeli jest ok. to spotkanie z mechanikiem niestety.
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#13 yarecc

yarecc
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Okolice Radomia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:ES USA
  • KM:166
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:51, 08.12.2011

Poziom płynu, to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. Jest w porządku. Klimę mam manualną i jest wyłączona. Nie wiem, czy ona tak ma, że włącza się wentylator asekuracyjnie, czy silnik się grzeje. Temperatura utrzymuje się w odpowiednim położeniu na wskaźniku i nie ma tendencji do wzrostu. Mechanik, którego spytałem o moją przypadłość twierdzi, że raczej wszystko jest w porządku. Mówił, że miał takiego klienta parę lat temu, który miał amerykańską wersję jakiegoś vana marki Ford i miał tak samo.

Dlatego, aby nie grzebać w silniku bez powodu chciałbym, aby odpowiedzieli mi szczególnie Ci który mięli taki sam problem i właściciele właśnie wersji amerykańskich.
  • 0

#14 Bossmen

Bossmen
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:02, 07.11.2023

Sprawdź czy przekaźniki od klimatyzacji są w porządku. Są 3 takie same kostki, miałem sytuację w której padł ten od głównego wentylatora od chłodnicy i wówczas po nagrzaniu się płynu do 98 stopni załączał się drugi wentylator od klimatyzacji by pomóc ostudzić sytuację, lecz wówczas było to częste i dosyć głośne. Po jakimś czasie miałem odwrotną sytuację tyle że tym razem jak padł drugi przekaźnik i mimo świeżo nabitej klimatyzacji w ogóle nie było zimnego nawiewu. Często by to sprawdzić wystarczy zamienić przekaźniki miejscami, a same kosztują w okolicy 20zł od sztuki więc tragedii nie ma. Potrafią niestety czasami napsuć krwi


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq