Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Ogólne pytania o airbagi


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:37, 25.03.2009

Witam

Mam pytanie o airbagi:
Od strony kierowcy mam airbag, ale jak się ostatnio okazało - nie podłączony. Czy mogę go podpiąć i nic się nie stanie, czy jest szansa, że wystrzeli? Poniżej zdjęcie:
Dołączona grafika

Drugie pytanie o sensory - gdzie powinny być sensory przednich airbagów, czy są osobne dla kierowcy i pasażera?

Trzecie pytanie - czy po zakupieniu takiego airbagu dla pasażera:
--->>AIRBAG<<---

i podłączeniu trzeba coś jeszcze robić żeby całość była sprawna?

No i ostatnie pytanie, chyba najważniejsze - czy warto to robić samodzielnie, czy raczej z kwestiami bezpieczeństwa należałoby pojechać do ASO lub innego fachowca?

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:08, 25.03.2009

Cześć! podłączając airbag, raczej nie ma możliwości, żeby Ci wystrzelił (ale bywało już tak, że walnęły poduchy same od siebie nawet jak nikt nic nie robił). natomiast co do sensorów, to są umieszczone na podłużnicach samochodu, po obydwu stronach (czyli dwa), jednak działają razem. jak słusznie zauważyłeś, ze względów bezpieczeństwa (żeby działało poprawnie) lepiej podjechać do elektryka.

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:22, 25.03.2009

Jesli Airbag podlaczysz na wlaczonym akumulatorze to pieknie wystrzeli. Jesli chcesz sam spinac instalacje od poduszek to koniecznie odlacz akumulator.

#4 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:50, 26.03.2009

Witam

Mam pytanie o airbagi:
Od strony kierowcy mam airbag, ale jak się ostatnio okazało - nie podłączony. Czy mogę go podpiąć i nic się nie stanie, czy jest szansa, że wystrzeli? Poniżej zdjęcie:
Obrazek

Drugie pytanie o sensory - gdzie powinny być sensory przednich airbagów, czy są osobne dla kierowcy i pasażera?

Trzecie pytanie - czy po zakupieniu takiego airbagu dla pasażera:
--->>AIRBAG<<---

i podłączeniu trzeba coś jeszcze robić żeby całość była sprawna?

No i ostatnie pytanie, chyba najważniejsze - czy warto to robić samodzielnie, czy raczej z kwestiami bezpieczeństwa należałoby pojechać do ASO lub innego fachowca?

Widze że kolega z Rybnika, moge Ci podłączyć w jakąś sobote te AirBagi jeżeli się boisz :B tylko odezwij się wcześniej 888107012

Btw Airbagi nie są zasilane prądem stałym(jak instalacja w samochodzie) tylko prądem zmiennym- kiedyś były stałym ale właśnie poprzez zwarcie w instalacji poduchy same wybuchały co było niebezpieczne i zmienili na prąd zmienny. A co do podłączenia poduch wypadało by sprawdzić czy one tam są, bo czasami ludzie zamiast kupować drogie poduszki montują atrape :k

[ Dodano: 2009-03-26, 17:56 ]

Jesli Airbag podlaczysz na wlaczonym akumulatorze to pieknie wystrzeli. Jesli chcesz sam spinac instalacje od poduszek to koniecznie odlacz akumulator.

To już jest mit, fakt bezpieczniej to robić na odpiętym aku ale jak już wyżej napisałem nie ma możliwości żeby airbagi same od siebie wystrzeliły, muszą dostać impuls w postaci zmiennego prądu od centralki, a centralka najpierw od sensorów przeciążeniowych :mrgreen:

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:06, 27.03.2009

Jesli Airbag podlaczysz na wlaczonym akumulatorze to pieknie wystrzeli.


jeśli nie dostanie impulsu od czujników na podłużnicach, to nie wystrzeli.

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:36, 27.03.2009

A czy takie airbagi zakupione z drugiej ręki są zawsze sprawne-jak to sprawdzić i żeby nie było,że same wystrzelą,albo co gorsze podczas dzwona nie wystrzelą.Dlatego wszyscy fachowcy polecają takie czynności robić w ASO(a tam jak wszyscy wiemy za taką czynność zapłacimy worek kasy)

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:15, 28.03.2009

Gdzie powinny znajdować się sensory airbagów? Narazie dowiedziałem się, że na podłużnicy, ale czy można prosić o jaśniejsze wskazanie miejsca? Najlepiej jakieś ze zdjęciem :-)

#8 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:01, 28.03.2009

Znajdują się dokładnie w miejscu gdzie przykręcany jest pas bezpieczeństwa kierowcy/pasożyta. Cała centralka znajduje się w na dole w środkowej cześci deski rozdzielczej :B

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 





IPB Skin By Virteq