Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Panel sterowania lusterkami powinien byc podświetlany?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:06, 24.03.2009

Witam. Niedawno kupiłem Hondę Accord i wczoraj dopatrzyłem się,że:
1.nie jest podświetlony panel sterowania lusterkami-czy prawidłowo w ogóle powinien być?
2.nie działa podświetlenie włączników od szyb na panelu przednim,ale tylko przycisków od tylnych szyb,a kontrolki są tak jak do przednich wiec na panelu na pewno wszystkie powinny działać
3.Nie działa podświetlenie tablicy rejestracyjnej (bezpieczniki sprawne)

Proszę o odpowiedzi czy ten od lusterek powinien działać,jeśli tak to jak to rozebrać i jak zdemontować panel od przełączników.

Z góry serdecznie dziękuje za podpowiedzi :)

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:09, 24.03.2009

1.nie jest podswietlany :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:50, 24.03.2009

cześć! nie ma podświetlenia sterowania lustrami, powinno być podświetlenie wszystkich włączników szyb, a co do tablicy rejestracyjnej, to pomyślałem o spalonych żarówkach, no ale skoro sprawdzałeś bezpiecznik, to żarówki pewnie tym bardziej, więc może to być wina instalacji. może zaśniedziały przewody na stykach... w oświetleniu tablicy często gromadzi się wilgoć, a nawet stoi woda.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:01, 24.03.2009

no ale skoro sprawdzałeś bezpiecznik, to żarówki pewnie tym bardziej

Właśnie nie :D pomyslałem ze nie możliwe jest żeby spaliły się dwie naraz :D tylko nie pomyslałem że były właściciel mógł nie zauwazyć ze jedna sie spalła rok temu a jedna tydzień :D

Więc tak:
1.podświetlenie tablicy zrobione żarówki :D)
2.podświetlenie szyb: wyciągnieta puszka (jeden zacisk z przodu na srodku i na po bokach na końcu.Podwazyć srubokrętem) nie wiem jak to sie stało,ale wyciągnąłem żarówki i teraz nie działa ani jedna :/ są to nietypowe żaróweczki,pewnie bedę musiał zawitać do ASO
3.No i dobrze ze nie ma podswietlenia,bo wykreciłem 2 sruby z rączki na drzwiach a i tak nie chciała odejść :D

#5 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:06, 24.03.2009

Zrób kolego fotki tych żaróweczek - chętnie je zobaczę jak wyglądają !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:47, 24.03.2009

co do podświetlania wyłaczników szyb w VI to poprzez włączenie blokady szyb wyłącza się podświetlanie wszystkich wyłączników oprócz szyby kierowcy

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:12, 24.03.2009

1.nie jest podświetlony panel sterowania lusterkami-czy prawidłowo w ogóle powinien być?

tylko podgrzewanie powinno świecić jeżeli jest włączone ;-)

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:08, 24.03.2009

pewnie bedę musiał zawitać do ASO



nie jedź do żadnego ASO, bo Cię skasują odpowiednio za żarówki. jak pojechałem kiedyś do serwisu Hondy w Katowicach przy Kościuszki (na Brynowie) to za żaróweczkę do podświetlenia regulacji nawiewu w Civicu chcieli 65zł!!!!! słownie: sześćdziesiąt pięć złotych!!!!!
w zdenerwowaniu, nic nie powiedziawszy, pojechałem do porządnego sklepu elektrycznego, pokazałem babce jaką mam tą żaróweczkę, a ona mi podała identyczną, z tym że kosztowała złotówkę. świeci po dziś dzień.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:26, 24.03.2009

Heh.no 4x65zł napewno bym nie wydał :D mam blisko więc jak zrobi się ładnie to się przejadę z samej ciekawości zeby dać info na forum ile faktycznie w ASO kosztyją żarówki do podświetlenia przełaczników :)

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:49, 25.03.2009

w takim razie czekam na info ile w Gdyni biorą na Hondzie. jeżeli to będzie groszowa sprawa i kupisz te diody, to poproszę o skan paragonu. przejadę się do tych s..... w Katowicach i im to pokażę. nic to pewnie nie da, ale zrobię to dla samej satysfakcji.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:11, 26.03.2009

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Oto jak wyglądają żarówki w podświetleniu przełączników do szyb i pewnie dużo innych elementów w Hondach.Więc tak:
kupiłem je w sklepie elektronicznym (Magserv Gdynia,polecam,maja wszystko).Nie mieli ich w obudowach tylko same żaróweczki więc musiałem je przełozyc.Cena żarówki:1 ZŁ/szt :) Nie mieli również tych białych gumeczek więc radze uważać przy ściąganiu bo mozna porwać,a bez gumek świeci jaśniej,bielej czyli juz nie jak reszta,bursztynowo.Mozna tez wstawic bez problemu diody 12V różnych kolorów,ale wtedy trzeba znaleźć biegunowość przy wkładaniu (o ile wiem jeśli wsadzi się diodę odwrotnie to się nie spali,jedynie się nie zaświeci i trzeba włożyć odwrotnie)Do tego nóżki diody sa dużo grybsze i nie podejdą pod płytke więc będzie trzeba je troszke spiłować.Jeśli ktoś bawi się w zmiane podświetlenia to chyba najlepiej jak zacznie właśnie od tego miejsca.Ja jestem tradycjonalistai toleruje oryginał

[ Dodano: 2009-03-26, 17:14 ]
I jeszcze jedno pytanie: czy podświetlone są włączniki reg.wysokości świateł i ściemniania podświetlenia?

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:16, 26.03.2009

takie żaróweczki są dostępne na allego - R3 lub T3 ich zamienniki jako diody led/12V DC/ trzeba zwrócić uwagę na biegunowość - również można kupić na allego wchodzą w oprawkę bez problemu.

gumeczki chyba nie kupisz - tylko honda ale kupisz kolorowe żaróweczki lub diody.

#13 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:16, 21.05.2009

Witam z rana ! Nie zakladam nowego tematu bo pytanie mam wlasciwie takie samo odnosnie VII generacji.
Zauwazylem, ze w mojej Hanusce podswietlenie panelu sterowania szybami na drzwiach kierowcy i przyciskow na pozostalych drzwiach dziala caly czas, nawet jak samochod jest zamkniety :shock: .
Czy tak ma byc ?? Czy podswietlenie powinno wygasac wraz z zamknieciem auta i zgasnieciem oswietlenia wnetrza ?

#14 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:30, 21.05.2009

Czy tak ma byc ?? Czy podswietlenie powinno wygasac wraz z zamknieciem auta i zgasnieciem oswietlenia wnetrza ?

Tak ma być,a podświetlenie zgaśnie po jakimś czasie(nie sprawdzałem po jakim czasie,ale jak rano sprawdzałem to się nie świeciły :mrgreen: )




IPB Skin By Virteq