Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

eibach pro kit - strona kierowcy siedzi niżej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 vvo1t3k

vvo1t3k
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:26, 12.10.2011

Witam, po raz pierwszy zakladam temat na tym forum i liczę na Waszą pomoc ;-)
Tydzien temu wymienilem wszystkie (4) oemowe sprężyny na Eibach Pro Kit :-D Zdziwilem sie gdy zobaczylem ze strona kierowcy siedzi niżej od drugiej :k Początkowo myslalem ze tylko tył ale po dokonianiu pomiarow (od środka felgi do nadkola) okazalo sie ze przod także. Przod i tyl od strony kierowcy jest niższy rowno o 1cm od przodu i tylu strony pasażera. Moze nie jest to wielka roznica ale dosc widoczna przy obnizonym zawieszeniu :-( Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem???
Sklep w ktorym zakupilem sprezyny twierdzi ze przyczyna moga byc wyrobione juz gumowe elementy siedziska sprężyny, a od strony kierowcy bardziej bo wiadomo kierowca zawsze podróżuje. Nie wiem czy warto to zmieniac, jesli tak to ktore elementy dokladnie?
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:38, 12.10.2011

od strony kierowcy jest niższy rowno o 1cm


Moze nie jest to wielka roznica


to jest bardzo duża różnica w cywilnym aucie :shock:

co ten sklep pier.oli, to jest możliwe w ogóle?

na starych springach miałeś równo? na nowych jest źle? wszystko złożyłeś w odpowiedniej kolejności?
jeśli tak to reklamuj te sprężyny bo może jakieś podróby wciskają
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 vvo1t3k

vvo1t3k
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:03, 12.10.2011

Wszystko poskladane jak należy...
Jakos nie przygladalem sie starym spręzynom... nawet gdyby bylo tak samo to nie rzucalo sie w oczy bo byly duzo duzo wyższe.
Podróby napewno to nie są - kupione u dealera marki Eibach w mieście, w ktorym mieszkam
Przed zalozeniem sprezyny wydawaly sie rowne. Moze faktycznie cos z tymi gumami skoro cala strona siedzi nizej??
Musialbym pozamieniac je stronami zeby sie przekonac.
  • 0

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:08, 12.10.2011

reklamowac sprężyny
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 vvo1t3k

vvo1t3k
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 12.10.2011

Proszę o wypowiedz kogos kto obnizal to auto :-? Muszę miec pewnosc zanim przystąpie do reklamacji :!:
  • 0

#6 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:19, 12.10.2011

jesli zmieniales sam to proponuje przerzucic jeszcze stronami amortyzatory. mozesz przerzucic cale kolumny chyba ze masz xenon to przeloz uchwyt od czujnika ale ten rocznik i ta wersja nie powinien miec choc u Was w UK roznie to bywa:)

co do wysokosci to powinna byc jednakowa wysokosc z jednym ale. nie wiem jak we wszystkich amortyzatorach ale na koni sport strona kierowcy (mowa o lewej stronie) jest o 5mm nizej niz prawa - tlumaczenie ze stroni koni - accord jest samochodem japonskim z kierownica po prawej stronie a te 5mm roznicy jest dla rownowagi jak siadzie kierowca do samochodu.

natomiast tyl jest normalnie na tj samej wysokosci.

to ze jedna strona siedi nizej wcale nie znaczy ze 2 sprezyny sa walniete wystarczy ze jedna jest i juz cala strona pojdzie nizje. moze ktos zalozyl sprezyny stronami prawa/lewa zamiast przod/tyl? (wiem ze tak sie da :mrgreen: )
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:43, 12.10.2011

Proszę o wypowiedz kogos kto obnizal to auto :-? Muszę miec pewnosc zanim przystąpie do reklamacji :!:


Siemka, mam założony ten zestaw i szczerze przyznam ze mam chyba tak samo. Nie jestem do konca nie jestem pewny, jutro pomierze i sie odezwe.
  • 0

#8 vvo1t3k

vvo1t3k
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 13.10.2011

Zastanawia mnie jeszcze pewwa rzecz. Oto cytat z ESM na temat sprezyn z tylu :shock: "Sprężyny z prawej i lewej strony różnią się od siebie. Oznaczyć je odpowiednio literami L i P przed przejściem do dalszych czynności."
Czy faktycznie sie roznia?? Nic takiego nie zauwazylem...
Jeszcze tak dla pewnosci chce was zapytac o to jak powinien byc obrocony amor z tylu? chodzi o dolne gniazdo sprezyny - moze cos powalilem i go niewlasciwie obrocilem, bo to chyba ma znaczenie jesli sie go obroci o 180 stopni w poziomie
  • 0

#9 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:30, 13.10.2011

"Sprężyny z prawej i lewej strony różnią się od siebie. Oznaczyć je odpowiednio literami L i P przed przejściem do dalszych czynności."


ciekawe :roll:
daj screen z tą instrukcją?

bo w EPC wsio jest takie samo
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#10 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:34, 13.10.2011

Też to gdzieś widziałem.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#11 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:29, 13.10.2011

nie wazne jakie oznaczenie maja tylne sprezyny OEM, przeciez masz eibach a tam tylne z obu stron sa jednakowe, przynajmniej numer maja ten sam. co do tego jak jest obrocony amortyzator to ja zawsze sugerowalem sie poduszka (na niej jest odgniecenie od starej sprezyny) wiec zakladalem zawsze w ta sama strone a pozniej widac w ktora strone amortyzator byl wygiety bo poduszka jest nieco przechylona.

z przodu jest kilka opcji ktore moga powodowac roznice wysokosci, np spadl pierscien ktory jest w zamian za ucho do czujnika xenona, nie trafione bolcem z tego pierscienia w wyciecie widelek, nie wlozenie do konca amortyzatora w widelki itp. z tylu jedynie mozna nie zalozyc gumy w poduszce...

nie odpowiedziales mi na pytanie czy masz seryjne amortyzaotry?
  • 0

#12 vvo1t3k

vvo1t3k
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:27, 13.10.2011

Amortyzatory są seryjne ale jeszcze calkiem sprawne, tak mi się przynajmniej wydaje.
Z tego co pamietam to te sprężyny nie do konca pokrywają się ze śladami na poduszkach po starych sprezynach oem, gdyż sa inaczej zakończone. Tył mniej więcej sie pokrywal natomiast przod wogole. Poza tym wszystko jest zmontowane jak nalezy, bolce w widelka trafione, gumy na swoim miejscu, śruby dokrecone... Nie mam xenonow wiec problem z czujnikiem mnie nie dotyczy.
Chyba pozostaje tylko zamiana wszystkiego na druga strone i wtedy dopiero sie okaże czy sprężyny mogą byc wadliwe. Dodam tylko ze numery seryjne na sprezynach sa zgodne z numerami w katalogu eibach dla accorda 2.0
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:04, 14.10.2011

Dziś sprawdziłem a dokładniej to bartoszwrc pomierzył, mój przód. Mam dokładnie to samo, 1cm róznicy po stronie kierowcy. Ale jakoś sie tym nie martwie...
  • 0

#14 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:31, 14.10.2011

ja bym sie martwil, przeciez to poniekad bezpieczenstwo, co wiecej powinno sciagac go w lewo
  • 0

#15 vvo1t3k

vvo1t3k
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:57, 14.10.2011

Dziś sprawdziłem a dokładniej to bartoszwrc pomierzył, mój przód. Mam dokładnie to samo, 1cm róznicy po stronie kierowcy. Ale jakoś sie tym nie martwie...

Ale masz 1cm nizej tylko z przodu, czy z tylu tez?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq