Skocz do zawartości


RODO w HAKP

zabrakło hamulców - w czym problem?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:30, 10.10.2011

Witajcie forumowicze, jestem laikiem w sprawach mechaniki, więc wybaczcie wnikliwy opis.

Dziś z rana przejeżdżając ok 70km odstawiłem samochód na parking.
Na wieczór do niego wsiadłem, po odpaleniu zwróciłem uwagę na lampkę od ręcznego, odruchowo złapałem z niego chcąc spuścić, jednak nie mam nawyku zaciągania ręcznego, hamulec nie był zaciągnięty.

pomyślałem, że może płynu jest mało, ale jeszcze wcześniej wcisnąłem pedał hamulca, który wszedł do samej podłogi.
Sprawdziłem płyn, dolałem go, po czym od razu zassało jakieś 100ml nie wiadomo gdzie, dolałem znów, żeby sprawdzić, czy znów zassa, nie zassał więc dopełniłem tak między min a max.. wcisnąłem znów pedał hamulca, wszedł w podłogę i znów delikatnie zassało (ciężko było to określić, ciemno i deszcze napierdzielał, miałem tylko latarkę)

w czym jest problem? jest dziura w układzie? zerwała się linka? klocki się "skończyły"?
jeśli dziura w układzie to jak mogła się pojawić, nie przytarłem nigdzie spodem, auto zrobiło 70km rano, zostało odstawione i hamulce po prostu nie działają...

nie mam garażu a pogoda i brak światła niestety uniemożliwiły jakąś laicką analizę przyczyny...

co mogło się stać, proszę o jakieś rady...

p.s. dodam tylko, że byłem w tamtym tygodniu u mechanika, który twierdził, że jest ok. Wspomniał o płynie hamulcowym, mówił, że jest trochę mało, ale po wymianie klocków (którą planowałem na za tydzień) płyn podejdzie troszkę do góry..

dzięki z góry za rady.
pzdr
  • 0

#2 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
  • SkÄ…d:Otwock/Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:36, 10.10.2011

Sprawdź przewody hamulcowe. Możliwe ,że są przerdzewiałe i w którymś miejscu się zrobiła dziura. W VI genie strasznie korodują , więc pewnie w V jest to samo.
  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8889 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:39, 10.10.2011

Przyczyn może być kilka - przerwany przewód gumowy, przerwany przewód metalowy, wypadł tłoczek (przy słabych klockach, ale to mało prawdopodobne). Pozostaje laweta i odstawienie auta do mechanika jeśli nie jesteś w stanie znaleźć przyczyny wycieku.
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:24, 11.10.2011

Wyciek namierzony. Pluje płynem koło baku, good bye do mechanika. Dzięki za pomoc.
  • 0

#5 Jacek17

Jacek17
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • SkÄ…d:Niemcy
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:11, 13.10.2011

moze jakas jest przepalona, ja tak mialem w swojej accord po wymianie zarowk wszystko bylo OK, a juz kombinowalem z hamulcami i czujnikiem hamulca recznego, no chyba ze wogole ci hamulce nie dzialaja to przyczyna swiecacej zarowki hamulca recznego bedzie trzeba gdzie indziej szukac,
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq