Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Sruba koła..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrianno

adrianno
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:43, 01.10.2011

Witam. Nie wiem czy to dobry dział ... Pytanie moje jest czy w VII gen. można wymienić samą szpilkę w kole przednim czy będzie do wymiany cała piasta? Jakie są ceny zamienników i aso? Łajza mechanik nakręcił mi krzywo nakrętkę koła dzisiaj próbowałem ją odkręcić i ukręciłem pół szpilki koła. Może miał ktoś podobną sytuację/?
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 16:51, 01.10.2011

W VI genie się da - trzeba tylko obciąć starą żeby się zmieściła (wyszła). W nowej zeszlifowujesz lekko łeb z jednej strony i jest wystarczająco miejsca, żeby założyć.
  • 0

#3 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:11, 01.10.2011

da sie wymienic szpilke, jednak lozysko do wymiany... piasta moze zostac.

jak chcesz mam ori lozysko do accorda do sprzedania za 200zl. kupilem komplet a mechanik powiedzial ze nie ma obowiazku wymieniac parami wiec zmienilem tylko jedno.
  • 0

#4 andrzejus78

andrzejus78
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Cambridge
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES-GT
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Estate
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 05.10.2011

da sie wymienic szpilke, jednak lozysko do wymiany... piasta moze zostac.

jak chcesz mam ori lozysko do accorda do sprzedania za 200zl. kupilem komplet a mechanik powiedzial ze nie ma obowiazku wymieniac parami wiec zmienilem tylko jedno.


czesc czy mozesz cos wiecej napisac dlaczego potrzeba wymieniac lozysko?i moze wiesz jak wyglada wymiana? i ile kosztuje szpilka i gdzie mozna dokupic czy tylko w aso, pozdro
  • 0

#5 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:12, 05.10.2011

szpilke mozna pewnie wszedzie kupic. wczoraj mi znajomy z forum napisal ze da sie wymienic szpilke nie zdejmujac piasty - nie wiem moze mu krotsza dali ktora weszla. ori szpilka jest taka dluga ze nie ma opcji aby ja wyciagnac poniewaz trzeba ja wypchnac w strone zwrotnicy, a tam jest oslona tarczy ktora trzebabyloby zdjac, a zeby to zrobic to trzeba zdjac piaste.
  • 0

#6 andrzejus78

andrzejus78
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Cambridge
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES-GT
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Estate
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:34, 05.10.2011

ok. dzieki, pogrzebalem w necie i jest ich troche za nie duze $$$ a tak tylko dla uspokojenia sumienia to chyba nic sie nie stanie jak pojezdze hanula troche kilometrow na 4 szpilach...
  • 0

#7 adrianno

adrianno
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:01, 05.10.2011

Witam. Operacja wygląda następująco: zrzucasz koło, póżniej odkręcasz kluczem 17 kowadło razem z klockami jest na giętkim przewodzie ; dwie srubki mocujące tarczę- zrzucasz tarczę . Tam gdzie jest kowadło hamulca ta osłona jest najmniejsza ,lekko odginasz ją żabką lub czym kolwiek i wybijasz szpilkę w stronę zwrotnicy. Spokojnie wychodzi a wchodzi takiej samej długości jak oryginał od tyłu piasty. Można też leciutko zeszlifować łep z jednej strony tak jak ktoś pisał wcześniej o VI gen. wtedy zmieści się na pewno. Powodzonka
  • 0

#8 potwor76

potwor76
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:wyspa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 07.10.2011

Witam :-D

Wlasnie zmienialem szpilke w przednim kole i tak jak powyzej napisal adrianno da sie to zrobic bez problemu, Ale dobrze jest zeszlifowac lekko lepek z boku to zaoszczedzi czasu przy wladaniu.Zycze powodzenia. :-D

Pozdrawiam wszystkich :-D :-D :-D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq