Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Klima nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:12, 13.09.2011

Hej

Moj Accord to 2004 I-Ctdi
Pewnego dnia padła klima. Sprezarka sie nie odzywa. Myslalem ze mam malo srodka w ukladzie ale napelnilem i jest full a klima dalej nie dziala

Gdzie i ktore sa bezpieczniki lub przekazniki od klimy lub co jeszcze pasc ze sprezarka nie startuje
  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:07, 13.09.2011

Najlepiej byłoby zerknąć do ESM'a - tam jest wszystko szczegółowo opisane, krok po kroku co sprawdzać...
Jeśli po włączeniu klimy pracują wentylatory, to cytując ESM'a możesz:
Sprawdzić bezpiecznik nr 9 (20 A) w skrzynce bezpieczników pod pokrywą silnika i bezpiecznik nr 30 (7,5 A) w skrzynce bezpieczników pod deską rozdzielczą.
Jeśli te są OK to jest jeszcze do sprawdzenia przekaźnik w skrzynce bezpieczników pod pokrywą silnika (w górnym rzędzie drugi przekaźnik od prawej).

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:17, 14.09.2011

Nie pracuja wentylatory...

Mozesz mi udostepnic ESM po polski dla i=ctdi na audiogutek@wp.pl
  • 0

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:11, 14.09.2011

chcesz mieć dostęp do klubowych materiałów zostań Klubowiczem
W większości materiały typu manuale, instrukcje obsługi są zdobyte - kupione przez Klubowiczów jak
również przez klubowiczów zostały opracowane,
a te które są dostępne gdzieś w sieci można znaleźć poprzez :uzyjgoogle:
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:45, 14.09.2011

Nie ma problemu tylko jest napisane ze "To jest zamknięta grupa, nowi użytkownicy nie będą przyjmowani "
Wiec jesli jest inaczej prosze na pw
  • 0

#6 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:38, 14.09.2011

Witam ponownie,
zostanie Klubowiczem wiąże się z korzyściami, ale i zobowiązaniami - konkretnie czytaj
http://www.accordklu...pic.php?t=22351
Gdybyś jednak nie chciał/mógł to podpowiem wpisz w Google "ESM Honda Accord 2003 PL"...

Jeśli nie działają wentylatory, to albo nie ma czynnika w układzie lub jest go za dużo, albo jest uszkodzony czujnik... oczywiście może być jeszcze kilka innych przyczyn, ale wymienione sa najbardziej prawdopodobne...

Pozdrawiam
  • 0

#7 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:41, 16.09.2011

Witam ponownie,
zostanie Klubowiczem wiąże się z korzyściami, ale i zobowiązaniami - konkretnie czytaj
http://www.accordklu...pic.php?t=22351
Gdybyś jednak nie chciał/mógł to podpowiem wpisz w Google "ESM Honda Accord 2003 PL"...

Jeśli nie działają wentylatory, to albo nie ma czynnika w układzie lub jest go za dużo, albo jest uszkodzony czujnik... oczywiście może być jeszcze kilka innych przyczyn, ale wymienione sa najbardziej prawdopodobne...

Pozdrawiam


U mnie jest to samo - wypinalem i wpinalem wtyczke czujnika i na chwile startuje zasilanie na kostce dla czujnika na skrajnych pinach musi byc 5V. Zwora leweo z srodkowym poprzez miernik na 3sek zalacza klime.
Jade jutro na wycene wymiany czujnika - a wy sie oriwntujecie jakie to moga byc koszta?
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:58, 16.09.2011

Srodka mam full bo nabijałem po tym jak mi klima padła bo także myślałem że jest go mało. Było ok 80% wiec wystarczająco aby cały czas działało.

Zastanawiam się czy ten czujnik działa na zasadzie otwarcia i zamknięcia obwodu ?? Bo jeśli tak to na jego stykach można by zewrzeć i powinno śmigać dla testu.

U mnie nie działają żadne wentylatory, sprawdzam obwody na podstawie ESM i stanąłem w miejscu gdzie mam sprawdzić Diode A A/C
Mają być gdzieś "Umieszczona pod deską rozdzielczą, przyklejona taśmą do wiązki przewodów" ale nie mogę tego znaleźć aby zmierzyć i "iść dalej"

Sprawdzałem wentylatory na krótko w gniazdach przekaźników to się załączają oba, to samo dotyczy sprzęgła sprężarki, także na krótko się załącza.

Co wy na to ?? ;-)

I jeszcze jedno... zaczalem tak sobie oglądać wszystko koło chłodnicy i za grilem zobaczyłem wiszący na 2 kabelkach czujnik. Jak poszukałem w sieci okazało się że to jest czujnik temperatury zewnętrznej.

I teraz pytanie czy jeśli on sobie tak "dynda, a zapewne nie powinien" to będąc sprawnym ma jakieś znaczenie że nie włącza mi się klimatyzacja czy też nie ma znaczenia czy dynda czy gdzieś przyczepiony na stałe a gdzie to nie wiem
  • 0

#9 adrianno

adrianno
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:40, 16.09.2011

Witam. Czujnik temperatury zewnętrznej nie pozwoli załączyć klimy jeżeli temperatura jest niższa bodajrze od 5 stC. Tak więc jeżeli czujnik przekłamuje może być powodem nie załączania klimy. Może na hondzie jeszcze mało się znam bo nie było powodu do wgłębiania się w tematy ale odczyt kodów z klimy powinien dać Ci szybszą odpowiedz o uszkodzeniach.
  • 0

#10 ccyycc

ccyycc
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Wieruszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:01, 16.09.2011

może to być bezpiecznik lub przekażnik od wentylatora. Oba w skrzynce pod maska.
  • 0

#11 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:05, 16.09.2011

Czujnik temperatury zewnętrznej nie pozwoli załączyć klimy jeżeli temperatura jest niższa bodajrze od 5 stC


nie w dieslu.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#12 adrianno

adrianno
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:18, 17.09.2011

mikołaj a jaka jest różnica dla klimy w dieslu a benzynie
  • 0

#13 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:41, 17.09.2011

Zasadnicza.

http://www.accordklu...opic.php?t=7619
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#14 adrianno

adrianno
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:28, 17.09.2011

Ups a jednak jeszcze mało wiem o hondzie(mam ją 5 miechów), przepraszam już nic nie piszę. Dzięki Mikołaj za info. Ciekawe czemu nie zastosowali tego w benzynie. Czyżby wystarczyło tylko to, że benzyna się szybciej grzeeje? :B
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq