Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Tuleja metalowo-gumowa tylne zawieszenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:22, 12.09.2011

Mam pytanie dotyczące tego elementu. W katalogu DOKUJI http://www.dokuji.pl...okuji_honda.pdf na stronie 15 znajduje się element TS001 opisany jako Tuleja piasty (pod amortyzator). Czy wymieniał go ktoś może w accordzie takim jak mój bądź podobny i zna jego dokładne wymiary? Oczywiście tuleja ta jest wprasowywana mi niestety pierdykła przy okazji wymiany amorków. Gumę szlag trafił bo śruba się zapiekła. Coś tam niby kupiłem, ale nim rozbiorę i wezmę do kogoś żeby wprasował to co zamówiłem to wolałbym mieć pewność, że nie rozbieram na darmo. Jeśli ktoś zetknął się z tematem to proszę o jakieś odpowiedzi czy też podpowiedzi.

[ Dodano: 2011-09-15, 20:35 ]
No cóż widzę, że chyba nikt nie zetknął się z tematem więc pewnie będę musiał sobie poradzić sam na raty. Rozbiórka, mienie, składanie, zamawianie (pewnie kilka razy bo mało prawdopodobne żeby trafili w sklepie dobrze za pierwszym hehehe) znowu rozbiórka i może będzie ok. Jeśli ktoś chociaż ma nazwę z jakiej firmy zamawiał (np. YAMATO czy tym podobne) oraz numerek to byłbym wdzięczny za podzielenie się tą informacją.
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:16, 16.09.2011

Jeśli ktoś zetknął się z tematem to proszę o jakieś odpowiedzi czy też podpowiedzi.


http://www.accordklu...pic.php?t=24122
  • 0
AK

#3 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:11, 17.09.2011

Ok, dzięki kliknąłem na pomógł. Spróbuję jeszcze się skontaktować z Kamul autorem tego posta i dowiedzieć się o wymiary tej tuleji jak już ją dostanie. No chyba, że kupi i od razu da mechaniorowi do montażu. On ma też chyba z tego co się orientuje ASO Hondy u siebie a ja niestety nie. Fakt sporo drożej napewno w ASO, ale w tym wypadku cena nie powinna być aż tak powalająca na kolana.
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#4 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:05, 17.09.2011

taką część to powinni mieć do ściągnięcia w każdym sklepie motoryzacyjnym, w którym mają katalogi zamienników części do japońskich aut i odszukać ją bezbłędnie po VIN lub po numerze części

nr części możesz sprawdzić na stronie: http://www.japancars.ru/cat/honda/
  • 0
AK

#5 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:50, 18.09.2011

Dzięki koliberek-ak. Dałem jakoś radę z tym ruskim choć dawno już z nim nie miałem styczności. Na szczęście dalej już po wyborze modelu jest po angielsku. Ogólnie to sprzedawcy nie radzą sobie z doborem części do japońców i to jest fakt. Żeby kupić dobrą część to trzeba raczej samemu wiedzieć co mają zamówić. Po wybraniu odpowiedniej części z tej strony co mi podałeś to numer części jest taki sam jak z tego wątku, który podałeś. Teraz tylko trzeba znaleźć chętnego do współpracy sprzedawcę. który będzie wiedział co zrobić z tym numerem :-) .
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#6 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:33, 18.09.2011

Dlatego trzeba pytać się odpowiednich osób ;)

Do 5.gen'a CC7 pasują też tuleje tylnych amortyzatorów od Acc 4.gen i Civic'ów 88-95, podjedź do Intercars'u i zapytaj o tuleje Tedgumu 00261956 lub Yamato J54017A ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#7 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:17, 18.09.2011

Dzięki Pejot. No mam Yamato ale zdecydowanie inne numerki hehe. Czytałem właśnie gdzieś, że pasują te same co od cifa, ale tyle tego naczytałem że nie pamiętam gdzie. To co mam w woreczku foliowym to Yamato o numerze J54008BYMT, ale wątpię żebym miał tyle szczęścia i żeby pasowało za pierwszym podejściem. Pozostali bodajże 3 goście nawet się nie fatygowali z zamawianiem bo rzekomo część wogóle nie występuje jako zamiennik :k .
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#8 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:57, 18.09.2011

J54008BYMT to jest silentblock drążka reakcyjnego i nie ma nic wspólnego z amortyzatorem ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#9 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:21, 20.09.2011

No to też się cieszę, że tak super potrafią dobrać części w tym sklepie :mrgreen: . Ważne że mają ruch w interesie :-D
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#10 maku109

maku109
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Legnica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 21.09.2011

No to też się cieszę, że tak super potrafią dobrać części w tym sklepie :mrgreen: . Ważne że mają ruch w interesie :-D



Ano mają :-) ekonom, też przerabiałem te tulejki i dostałem je po poszukiwaniach na www.tedgum.pl. Wybiłem starą młotkiem i wbiłem nową. Cała robota 1 godzina u kolegi w kanale. Pozdro.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq