Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie

wymiana gumowych uszczelek przy t艂oczkach zacisk贸w


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 porywatch

porywatch
  • Forumowicz
  • 54 post贸w
  • Sk膮d:艢wiecie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Stream
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Stream
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:27, 18.08.2011

Witam.
Mam problem z wymian膮 gumowej uszczelki przy t艂oczku zacisku hamulca tylnego w V gen Aerodecku. Kupi艂em nowe uszczelki bo stare by艂y ju偶 poniszczone przez co dosz艂o do nieszczelno艣ci i r臋czny do kon膰a nie odbija艂. Wszystko w miar臋 ju偶 wyczy艣ci艂em, chc臋 wymienia膰 t膮 uszczelk臋 tak膮 jakby harmonijk臋, t膮 najwi臋ksz膮 i tu zaczynaj膮 si臋 problemy bo jak za艂o偶e dobrze uszczelk臋 w zacisku to przy wsuwaniu t艂oczka uszczelka wychodzi ze swojego prawowitego miejsca. ZNACIE MO呕E JAKI艢 SPRAWDZONY SPOS脫B NA SKUTECZNE PRZYTRZYMANIE TEJ GUMKI PRZY WSUWANIU W NI膭 T艁OCZKA ? Prosz臋 o pomoc.
  • 0

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:34, 18.08.2011

niekt贸rzy robi膮 sobie z wieczka od dezodorantu tulejk臋 i przez nia wk艂adaj膮 t艂oczek
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, p艂yny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 porywatch

porywatch
  • Forumowicz
  • 54 post贸w
  • Sk膮d:艢wiecie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Stream
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Stream
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:39, 18.08.2011

... a wiesz, 偶e te偶 nad tym wczoraj my艣la艂em ? :-) Tylko ju偶 mi czasu na to nie starczy艂o, ale widz臋, 偶e co艣 w tym musi by膰 skoro Ty te偶 o tym m贸wisz. Dzi臋ki. Czy inni maj膮 mo偶e jeszcze jakie艣 pomys艂y ?
  • 0

#4 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 post贸w
  • Sk膮d:Rzesz贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 15:22, 18.08.2011

Ja to ostatniej soboty zrobi艂em w ten spos贸b, 偶e gumk臋 za艂o偶y艂em na ko艅c贸wk臋 t艂oka, kt贸ry prawie przystawi艂em do zacisku, tak, 偶eby 2-gi koniec gumki dostawa艂 do rowka w zaciskui by艂o miejsce na palce. Porusza艂em w lewo/prawo/g贸ra/d贸艂 i wesz艂o. Calo艣膰 by艂a posmarowana wazelin膮.
  • 0

#5 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:25, 18.08.2011

T艂oczek posmarowany smarem ATE Plastilube i gumk臋 zak艂adasz na skraj t艂oczka i taki setup wk艂adasz delikatnie do zacisku 偶eby gumka wskoczy艂a do rowka w zacisku (na ko艅cu mo偶esz sobie pom贸c 艣rubokr臋tem jakby w kt贸rym艣 miejscu gumka nie wskoczy艂a).
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#6 porywatch

porywatch
  • Forumowicz
  • 54 post贸w
  • Sk膮d:艢wiecie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Stream
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Stream
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 18.08.2011

Mi w艂a艣nie tak na艂o偶ona gumka na t艂oczek 藕le wchodzi艂a do rowka, ale na szcz臋艣cie dzisiaj uda艂o si臋 z tym sposobem, o kt贸rym pisa艂 Seth i moja Hanka zn贸w hamuje. Dzi臋ki Panowie.
  • 0

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 07:44, 19.08.2011

Mi w艂a艣nie tak na艂o偶ona gumka na t艂oczek 藕le wchodzi艂a do rowka, ale na szcz臋艣cie dzisiaj uda艂o si臋 z tym sposobem, o kt贸rym pisa艂 Seth i moja Hanka zn贸w hamuje. Dzi臋ki Panowie.


no to super wiedzie膰 , 偶e spos贸b jest skuteczny ;-)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, p艂yny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Rafa艂_87

Rafa艂_87
  • Forumowicz
  • 59 post贸w
  • Sk膮d:艢wi臋tosz贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 19.08.2011

hehe ja pierwszy raz takie co艣 robi艂em u siebie po tym jak mi t艂oczek nie odbija艂 i z kumplami w tr贸jk臋 si臋 m臋czyli艣my by wcisn膮膰 t艂oczek i u偶yli艣my do tego celu tylko w艂asnych palc贸w hehe :mrgreen: mi kilka razy nerwy pu艣ci艂y ale dali艣my rad臋 8-)
  • 0

#9 porywatch

porywatch
  • Forumowicz
  • 54 post贸w
  • Sk膮d:艢wiecie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Stream
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Stream
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:58, 19.08.2011

... a ja z bratem we dw贸ch przez dwie godziny m臋czyli艣my ten temat na r贸偶ne sposoby :k , a to przytrzymywanie szczypcami tej gumki, a to smarowanie smarami dla lepszego po艣lizgu, wk艂adanie t艂oczka z za艂o偶on膮 ju偶 gumk膮 itp. ... a偶 oko艂o godziny 21-szej wpad艂em na ten pomys艂, o kt贸rym pisa艂 Seth, ale ju偶 nie zd膮偶yli艣my tego samego dnia tak zrobi膰 bo zacz臋艂o si臋 robi膰 ciemno i musia艂em moich potomk贸w odwie藕膰 do domu i po艂o偶y膰 lulu (akurat byli ze mn膮 u brata). Nast臋pnego dnia za艂o偶y艂em ten temat, Seth potwierdzi艂 patent i tym oto sposobem mam z powrotem moj膮 zabaweczk臋 po dw贸ch dniach roz艂膮ki gdy sta艂a na lewarku :-)
  • 0




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq