Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Skrzypienie zawiechy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
96 odpowiedzi w tym temacie

#76 Rav

Rav
  • Forumowicz
  • 96 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:55, 06.07.2011

Dobra Panowie to i ja się podłącze do tematu,
Mam obniżone zawieszenie, podczas jazdy nic nie puka i nie stuka jak są małe nierówności poprzeczne czy dziury, ale czasem prawy tył potrafi wydać taki głuchy dzwięk, jak by z tej strony w bagażniku coś podskoczyło i walnęło, myślałem że to gaśnica ale jednak nie...
Druga opcja jest jak jest mokro, i tu przy przejazdach po pochyłościach, jak skręca trochę budę, np zjazd z krawężnika to odzywa się coś z tyłu jak by śruby rozsypać, dodatkowo pojawia się dzwięk jak by sprężynę skręcać ... nie muszę chyba mówić jak to wkur...
Jestem już umówiony u mechosa na wymianę jednek gumki, ponoć ma luzy, ale inne są ok po oględzinach

Może jakieś rady?

#77 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:04, 06.07.2011

pewnie Ci odboj wali jak dobijesz albo poduszka siada. ciezko powiedziec nie widzac tego. ale te rozsypane srubki... nie mam pojecia.

#78 Rav

Rav
  • Forumowicz
  • 96 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:33, 06.07.2011

Z odbojem może masz rację, bo to pojawia się w momencie gdy lewe lub prawe koło wpada w większy krater, na nierównościach przejeżdzanych równolegle jest ok, no i jak bujałem tyłem na postoju też nie było nic słychać...

Drugą opcje mam nadzieje rozpracować w niedługim czasie, dam znać co i jak.

#79 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:34, 06.07.2011

u mnie po wymianie zawiasu na ten z ATRa lewy tył mi tak waliło, a na dołkach jakby puszka wypełniona śrubkami tłukło
rozebrałęm wymieniłem dwie poduszki na górnym mocowaniu i cisza

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#80 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:43, 06.07.2011

I skrzypienie jak ręką odjął - ucichło 8-) Tylko ciekawe na jak długo :j
Wykręciłem całego amora ze sprężyną rozebrałem całość wszystko oddzielnie. Gumowe elementy posmarowane silikonem sprayem natomiast tam gdzie metal na metalu miedzią w sprayu, i oczywiście śruby na wahaczach. Oczywiście zabieg przeszły prawa i lewa strona. Póki co nic nie skrzypi ;-)

#81 Rav

Rav
  • Forumowicz
  • 96 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:59, 07.07.2011

Paranoja Panowie,
Albo błachostka jak kto uzna, wczoraj zdiagnozowałem oba problemy :shock: ,
1) dobija amortyzator bo za długi ma skok i słychać wtedy głuche walnięcie przy dużych dziurach
2) efekt wożenia wiadra gwoździ - podniosłem auto, oblukałem sprężyny, sa ok, ale na zwojach zebrał się piach, gdy jest mokro nie opada i wydaje taki głupi dźwięk! Dziś już jest prawie sucho i nic nie słychać, jadę w sobote na myjkę i opłuczę to karcherem.

#82 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:05, 07.07.2011

Potek a ile chcesz zrobić km na ori sworzniach dolnych? Jakiś rekordzik się szykuje ?? :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#83 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 07.07.2011

Potek, to jak skończą Ci się te ori na drodze, od razu masz tu link do tematu, żebyś nie musiał szukać.

http://www.accordklu...?t=5413&start=0

Nr na lawetę też chcesz? :j
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#84 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:26, 07.07.2011

Potek a ile chcesz zrobić km na ori sworzniach dolnych? Jakiś rekordzik się szykuje ?? :mrgreen:

W maju robiłem przegląd i dzisiaj zajechałem jeszcze na diagnostykę i z diagnostą wszystko przejrzeliśmy i nie ma żadnych luzów na sworzniach, gumach czy też końcówkach... Więc co sądzisz, że mam wymieniać sworznie ? :-?

Potek, to jak skończą Ci się te ori na drodze, od razu masz tu link do tematu, żebyś nie musiał szukać.

http://www.accordklu...?t=5413&start=0

OK.

Nr na lawetę też chcesz? :j

Nie dzięki mam dwóch kumpli co posiadają lawety, więc jak coś to sam sobie poradzę :bag

#85 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:44, 07.07.2011

Potek, wlasnie tu jest problem, na tych szarpakach czasami wydaje sie ze wszystko jest oki a sworzen siada...

#86 Karbala

Karbala
  • Forumowicz
  • 526 postów
Reputacja: 42
Super

Napisano 00:36, 24.07.2011

U mnie przy dźwięku "skrzypiącego starego tapczanu" po wymianie dolnego sworznia wahacza nastała wiekuista cisza :mrgreen:

No Red Line no Fun :)


#87 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:18, 24.07.2011

U mnie skrzypienie ucichło, ale po krakaniu kolegów powyżej, trochę się tym przejąłem i zakupiłem te dwa dolne sworznie firmy "555" koszt obu 102zł. Teraz muszę się zebrać i pojechać na wymianę.

#88 desperat000

desperat000
  • Forumowicz
  • 221 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:14, 24.07.2011

Łącznik stabilizatora tylny prawy- tak skrzypiał, ze tapczan to pan "pikuś" w porównaniu z tym dźwiękiem. wymieniłem dwa i cisza nastała

H O N D A Szybsza niż wygląda.....

 

Sreberko VII polift 2.2 i-CTDI "desperat000"


#89 Karbala

Karbala
  • Forumowicz
  • 526 postów
Reputacja: 42
Super

Napisano 11:34, 24.07.2011

a gdzie kupiłeś tej firmy 555 ? wiem,że są na intercars.pl
ja niestety na szybko w sobotę kupiłem w auto-euro firmy" ruville " koszt jednego 60pln

No Red Line no Fun :)


#90 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:43, 24.07.2011

U znajomego z hurtowni, a z tego co się orientuje On również zaopatrza się z intercarsu tylko oczywiście po niższych cenach niż ma normalnie interars w swoim sklepie. Mnie jeden jak pisałem już wyniósł 51zł niby z upustem, w tym że na pewno jeszcze jakiś zarobek na nich miał.




IPB Skin By Virteq