Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

dziwne odgłosy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ben

ben
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Grójec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:43, 15.08.2011

Witam
Mam problem z Hanią przy ruszaniu jak i przy dodawaniu gazu podczas jazdy dochodzą dziwne dźwięki tak jakby klik,klik,wrażenie mam jakby to działo się z przodu auta.
  • 0
Power of dreams

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 20:22, 15.08.2011

Sprawdź:
-Przeguby wewnętrzne (mogą mieć za duży luz)
-Końcówki drążków kierowniczych ( są zużyte )
-Tulejka wahacza dolnego ewentualnie sworzeń

Obstawiam przegub wewnętrzny
  • 0

#3 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:06, 15.08.2011

No właśnie. Czy zużyty przegub wewnętrzny może dawać objawy pojedynczego stuknięcia w momencie ruszania, czasem przy zmianie biegów albo po zatrzymaniu i cofaniu? Bo ja tak mam ostatnio...Zawiecha przetrzepana i wsio OK. A jak ruszam to jest głosne PUK. Po zatrzymaniu, włączeniu wstecznego i ruszeniu znów PUK. Teraz zauważyłem, że w trakcie jazdy przy zmianie biegów na wyzszy tez to się zdarza.....I szukam.....
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#4 ben

ben
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Grójec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 15.08.2011

Ja też zawieszenie przetrzepałem i ok,sprawdze te przeguby.
  • 0
Power of dreams

#5 Oficer_171

Oficer_171
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Międzyrzec Podl.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:55, 16.08.2011

No właśnie, bo jeśli jeszcze trzęsie Ci budą przy małych prędkościach przy mocniejszym przyduszeniu gazu, albo hamowaniu to na pewno wewnętrzny przegub :-)
  • 0

#6 ben

ben
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Grójec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 16.08.2011

no właśnie nie trzęsie,na wstecznym tego nie mam tylko przy ruszaniu i podczas jazdy puszczajac gaz i dodając go takie klikanie
  • 0
Power of dreams

#7 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 20:13, 16.08.2011

Uszkodzony przegub wewnętrzny najbardziej odczuwa się przy prędkości 30/40km/h pierwszy siada prawy a później lewy.
  • 0

#8 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:53, 17.08.2011

Ja dzisiaj sprawdzałem i wiem mniej niż przed sprawdzeniem. Robiłem to tak jak jak proponują na stronach motomax-u. Czyli koło do góry, dwójka i delikatnie gaz plus obciążenie osi hamulcem nożnym. I nic nie strzeli, nie stuka, nie puka.... Porównywałem luzy poprzeczne i podłużne na obu półosiach. Chociaż z tym problem bo lewa-dłuższa ma inną przecież budowę-jest podparta. Ale nie wychwyciłem jakiś super luzów. Kolega-mechanik, u którego korzystałem z kanału powiedział, że co prawda na Hondach się nie doktoryzował ale przy podobnym przypadku w Land Roverze okazało sie, że rozsypane były jakieś elementy w mechanizmie róznicowym, któe odpowiadały za ustalenie luzu. Wkurzające jest to, że jak ruszam to słychać pojednyczy stuk jakby ktoś młotkiem walnął w coś metalowego. Potem juz jest cisza. Do następnego hamowania i ruszenia ze skrzyzowanai albo przy cofaniu. Znów to metaliczne uderzenie.... Boję się, czy cos się nie rozepnie, rozłączy, ukręci...i zostanę gdzieś w polu....Dodatkowo mam wrażenie, że trzęsie mi budą przy predkości powyżej 100km/h. Może któraś poducha silnika lub skrzyni klęknęłą? Ale to nie tak prosto sprawdzić....
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:52, 18.08.2011

Ktoś poruszyl dobry temat. U mnie objawy wygladaja nastepujaco tj. nie mam co prawda stuków przy hamowaniu ale przy przyśpieszaniu na zakretach. Przy mniejszych predkosciach stuki sa slyszalne bardziej niz przy wiekszych. Najpierw mozna bylo uslyszec z prawej strony a teraz z obu stron. Zalezy w ktora skrecam. Co myślicie o tym?? Tez przeguby wewnetrzne?? Pozdro
  • 0

#10 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 19:59, 18.08.2011

Tak
  • 0

#11 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:28, 18.08.2011

przy przyśpieszaniu na zakretach. Przy mniejszych predkosciach stuki sa slyszalne bardziej niz przy wiekszych. Najpierw mozna bylo uslyszec z prawej strony a teraz z obu stron. Zalezy w ktora skrecam. Co myślicie o tym?? Tez przeguby wewnetrzne?? Pozdro


No jeśli to się dzieje przy skręconych kołach (na zakrętach) - to chyba raczej zewnętrzne przeguby? Zresztą...Ja już głupi jestem, bo u mnie żaden test tych wewnętrznych nie wskazuje, że są uwalone. A stuknięcie i to bardzo wyraźne słychać. Luz to ja czuję jak chwycę mocno przegub wewnętrzny i zaczynam nim targać. To wtedy coś zaczyna stukać wewnątrz skrzyni. Dlatego teroia o mechaniźmie różnicowym nie wydaje mi się do końca fałszywa. A jeśli tak....to kicha, bo mnie się nie chce rozwalać skrzyni i w niej grzebać. To już lepiej chyba kupić używkę i przełożyć.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#12 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:40, 18.08.2011

Przez przypadek mam u siebie skrzynię biegów z 6.gen'a ;-) i jeżeli chodzi o luz na m. różnicowym to jest jakaś porażka.

Tak więc Pegal stawiam u Ciebie na problemy ze skrzynią biegów i nic tylko szukać kolejnej skrzynki z polifta ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#13 pitero123

pitero123
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:43, 18.08.2011

pegal, a w zimie tez wystapuja u Ciebie te stuki?
Bo ja mam identyczna sytuacje co Ty, ale w zimie stuki jakby znikaja... :-|
Najgorzej jest jak jest skwar na dworzu
  • 0

#14 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:46, 18.08.2011

No dokładnie. Jak jest chłodniej to jest lepiej. Zimą nic mi nie stukało. A teraz w upale, jak pojeżdżę to aż ludzie się oglądają...
Pejot - a skrzynia z polifta podejdzie do przedlifta? To jest to samo...?
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#15 pitero123

pitero123
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:56, 18.08.2011

Za mna sie jeszcze nikt nie oglada, mam dopiero tak od roku, to moze jeszcze wszytsko przede mna hehe :j
Mi sie caly czas wydaje ze to jakies gumy, dzis zauwazylem na postoju, ze nawet jak pasazer mi wysiadl to puknelo... wiec ja juz nic nie wiem...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq