Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Skladanie lusterek


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mg650

mg650
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • SkÄ…d:Bruxela
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 08.08.2011

Witam i pozdrawiam . Czy jest mozliwe jakos zaprogramowac skladanie lusterek w VIII gen ?
  • 0

#2 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:04, 08.08.2011

Zaprogramować się nie da (mówię o wersji sprzed liftingu). Jedynym sposobem zmiany ich działania, jest rozebranie drzwi, wygrzebanie modułu i kombinowanie z kabelkami. Niestety nie ma nic za darmo... niektórzy robią tak, że każde zamknięcie (zablokowanie) drzwi składa lusterka, ale wtedy w czasie jazdy nie możesz zablokować drzwi. Zresztą zależy co chcesz osiągnąć, ale bez rozbierania drzwi się nie obejdzie.
  • 0

#3 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • SkÄ…d:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 08:02, 09.08.2011

Niestety nie ma nic za darmo... niektórzy robią tak, że każde zamknięcie (zablokowanie) drzwi składa lusterka, ale wtedy w czasie jazdy nie możesz zablokować drzwi

a wystarczy doÅ‚ożyć jeden przekaźnik i jak przekrÄ™cisz zapÅ‚on podaje plus i blokuje skÅ‚adanie lusterek. Schemat http://www.accordklu...³±dane lusterka
  • 0

#4 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:54, 10.08.2011

a wystarczy doÅ‚ożyć jeden przekaźnik i jak przekrÄ™cisz zapÅ‚on podaje plus i blokuje skÅ‚adanie lusterek. Schemat http://www.accordklu...³±dane lusterka


Niestety nie można tego zastosować do autek, w których alarm rygluje drzwi np po odpaleniu


Takie zdanie tam znalazłem. Zresztą czytałem ten wątek już wcześniej i nawet sprawdzałem u siebie ten przepis na zamykanie drzwi w czasie jazdy (nie działa).

Schemat jest do VII gen. a w dodatku kompletnie nic nie wyjaśnia, bo oprócz tego, że jest pięknie kolorowy :k , to nie ma napisane który kabel co robi, przekaźniki są dla mnie nieczytelne (no dobrze - mało czytelne), nie wiadomo czy plusy są stałe czy po zapłonie, więc nawet nie chce mi się za bardzo domyślać o co chodzi...
Siedziałem nad ESMem VIII gen. i myślałem.... jedyne co wymyśliłem to podpięcie stałego plusa przekaźnikiem do układu sterującego lusterkami (jest taki stały plus przy sterowaniu szybami) a za modułem sterującym lusterkami podpięcie przekaźnika sterowanego alarmem (być może o to właśnie chodzi na kolorowym schemacie, a ja tego nie umiem stamtąd wyczytać?).

Tak czy owak, trzeba rozbierać drzwi...

Twój pomysł podania plusa po zapłonie może być skuteczny, ale tak jak mówię, trzeba najpierw wiedzieć co robi schemat z cytowanego wątku :-?
  • 0

#5 mg650

mg650
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • SkÄ…d:Bruxela
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:03, 10.08.2011

Chodzilo mi o bezinwazyjne programowanie . Auto jest jeszcze dwa lata na gwarancji . mam nadzieje ze nie przyczepio sie do kamery cofania bo zalozylem sam zamiast podswietlania tabl. rej . Poprzednio mialem wieloryba C5 tam wszystko da sie zaptogramowac , i w instrukcji szczegulowo jest opisane co i jak . W instrukcji Hondy nic nie pisze o lusterkach a o otwieraniu drzwi pasarzerow i szyb z kluczyka dowiedzialem sie przez przypadek
  • 0

#6 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 01:12, 11.08.2011

Bezinwazyjnie siÄ™ nie da :(
I to wielka szkoda, bo to prawda, że Francuzi mają bogato rozbudowaną elektronikę i wszystko programowalne (łącznie z polskim językiem w menu prosto z taśmy :) ).

Z kolei o otwieraniu drzwi i sterowaniu pilotem ja się dowiedziałem (prawie na pewno) z instrukcji...
  • 0

#7 mg650

mg650
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • SkÄ…d:Bruxela
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:58, 11.08.2011

Witam instrukcje mam po flamancku i po francusku . ma 600 stron i moze przeoczylem opis funkcji kluczyka . Jak odbieralem auto z salonu sprzedawca nie wspomnial nic o tym chociaz pytalem . Powiedzial ze tylko mozna otworzyc przyciskiem w drzwiach . Temu zadalem pytanie czy mozna jakos zaprogramowac lusterka , ale bardzo dziekuje .
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq