Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

komputer a immobiliser


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 norbek1

norbek1
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Skarżysko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:53, 04.08.2011

Witam.
Ponieważ mój bój z samochodem nadal trwa (najpierw błąd grzałki sondy a teraz zbyt bogatej mieszanki) mam kolejne pytanie. Podjechałem do nie wiem którego z kolei mechanika i ten stwierdził, że sonda (nowa z ASO) jest ok ale nie pracuje jak należy, nie ma na niej masy czy cos w tym stylu. Dopiero jak sie mechanik upora z sondą to się zabierze za zbyt bogatą mieszankę. Powiedział mi, że obstawia, ze zakłócenia pracy sondy moga być spowodowane przez uwalony ECU. Dlatego też mam pytanie czy wymiana ECU na inny np. zakupiony z allegro musi sie wiązać z zakupem immobilisera (komplet=ok. 400 zł) czy też można kupić sam ECU (ok. 100 zł) i coś wykombinować z immobiliserem. Podobno mozna coś powylutowywać ze starego i wlutować do nowego ECU.
  • 0

#2 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:40, 04.08.2011

Na sondzie czteroprzewodowej nie ma masy na obudowie. Są 2 kable od grzałki i 2 sygnałowe. Ponieważ sygnał z sondy jest bardzo wrażliwy na zakłócenia, ich producenci zdecydowali się na poprowadzenie osobnego przewodu "masy" sondy bezpośrednio do komputera a nie poprzez "masę" całego auta. Jeśli Twój mechanik twierdzi, że nie znajdue masy na sondzie to....szukaj następnego mechanika? Albo ja czegoś nie zrozumiałem z jego wywodu. Powodem bogatej mieszanki mogą być np. czujniki temperatury ECT lub IAT, które fałszujac swoje wskazania nakazują ECU wzbogacać mieszankę (takie sztuczne "ssanie"). Może być również lejacy wtryskiwacz, który wali do komory spalania benzyne bez opamiętania. Nie spotkałem się z przypadkiem aby sonda ori z ASO była do bani.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#3 norbek1

norbek1
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Skarżysko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 04.08.2011

Faktycznie coś mówił, że masa nie jest podawana z komputera. Pokazywał mi również wykres pracy sondy i wychodziło z niego, że jest cały czas kreska prosta a raczej to wyglądało nie jak kreska a mazaj taki 0,5 cm wysokości, na całej szerokości ekranu i dopiero jak dodał gazu i to tak fest to wykres się ruszał i zaczynał oscylować by po puszczeniu pedłau znów wrócic do prostej. Zobaczymy co wymyśli jutro. Przedstawie mu również Twoje sugestie co do zbyt bogatej mieszanki. A co z tym ECU i immobiliserem?
  • 0

#4 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:41, 05.08.2011

A co z tym ECU i immobiliserem?

w VII można wyjąć i zamienić podobno bez kombinowania z lutownicą :) U Ciebie powinno być podobnie... Zawsze możesz przeprogramować immo ale to hds-em. np aso lub ktoś kto ma taką zabawkę. Cena w asso około 250 zł
  • 0

#5 norbek1

norbek1
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Skarżysko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:36, 05.08.2011

wróciłem od mechanika i jestem załamany. Nic nie pomógł tylko teraz jest jeszcze inaczej. Jak wczesniej pokazywał błąd zbyt bogatej mieszanki to teraz pokazuje ponownie błąd 1167 grzłki sondy (sonda nówka z ASO). Pokazywał mi na jakimś mierniku, że sonda oscylowała dołownie przez kilka sekund i po pewnym czasie brak sygnału. Nie wiem już w co ręce włożyć. W poniedziałek jade do Radomia a raczej Wolnowa bo tam jest podobno jakis magik elektronik co może to wszystko ogarnąć :(
  • 0

#6 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:01, 05.08.2011

Kolego, trzeba ściagnać sobie ESM, wziąć miernik, sprawdzić na rozłączonej z wtyczki sondzie rezystancję grzejnika. Powinna być w okolicach 3,3 Ohm. Jeśli jest inna -w szczególności bardzo duża- to jednak coś z sondą. Jeśli jest poprawna- trzeba szukać przerwy w obwodzie miedzy sondą a ECU. Jeśli nie ma przerwy - to podmianka ECU. Podaj jakie oznaczenie ma Twoja sonda- może źle dobrali w ASO?
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#7 norbek1

norbek1
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Skarżysko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 05.08.2011

nr sondy to 36531PAA307
  • 0

#8 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:14, 05.08.2011

Wg. katalogu EPC dla modelu IES 2.0 z 2000r z automatyczną skrzynią oznaczenie to powinno być: 36531-PAA-L22. Niestety nie dysponuję wiedzą, czy te ostatnie 3 znaki robia jakąś różnicę między Twoją sondą a tą z katalogu. Daj mi na PW VIN autka to ustalę dokładnie czy to jest to co znalazłem. Ale na prawdę polecam ściagnac ESM i zmierzyć sobie rezystancje obwodu grzałki.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#9 norbek1

norbek1
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Skarżysko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 05.08.2011

tutaj znalazłem, że ta L22 jest zastapiona tą 307 co ją mam i nawet cena jest przystępna. Sprawdziłem rezystancje między dwoma czarnymi i wychodzi 1,7 ohma.
  • 0

#10 Robson__007

Robson__007
  • Forumowicz
  • 626 postów
  • Skąd:Żyrardów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sol
  • KM:116
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:13, 09.08.2011

i jak udało się rozwiązać problem??
  • 0

pozdrawiam
Robert


#11 norbek1

norbek1
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Skarżysko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:30, 09.08.2011

Witam. Wróciłem z Radomia i facet zdiagnozował sondę. Wsadził jakąś od Toyoty i chodziła, a moja nie. Nic nie wziął kaski więc lekko podbudowany wybrałem się z wizytą do ASO Kielce. Pan z serwisu podpiął swojego kompa i wywaliło mu 1167 i 0172, skserował sobie kwity tj. fakturę zakupu i usługę wymiany i przyjął reklamację. Jutro ma wniosek iść do Honda Polska i w tym tygodniu ma mi dać znać co wymyslili w centrali. U nich kupiona u nich zakładana także nie powinnoi być problemów. Niby nowa sonda ale coś z nią nie tak. Widocznie jakiś felerny model.

[ Dodano: 2011-08-12, 13:23 ]
Witam. Niestety czarny scenariusz trwa nadal. Wróciłem właście z ASO K-ce. W mojej obecności wsadzono taką sondę jak uprzednio z końcówką 307. Nówka z woreczka. Auto pracowało z 5 sekund i z miejsca błąd. Potem reset ecu i znów błąd (grzałka). Elektryk powiedział, że nie ma mozliwosci aby 2 nowe sondy były walnięte i on jedyne co może zaproponowac to sprawdzenie całej elektryki dot. sondy. W najgorszym razie uwalony ECU :-( .
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq