Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z wymianą chlodnicy klimy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 17.07.2011

Witam
W związku z tym że stara chłodnica wysypała sie i rozszczelniła jestem zmuszony do jej wymiany. Zakupiłem juz nową Nissens ale dolny kruciec nie jest pionowy tylko skręcony o 90 st w prawo. W jaki sposób można obrócić dolną koncówkę rurki klimy tak aby przykręcić ja do nowej chłodnicy i jej nie urwać. W sklepie dostałem informacje że wszystkie maja w ten sposób montowane przyłącza. TU zobrazowanie problemu: http://www.fotosik.p...ef46c48931.html
  • 0

#2 lukasz.crw

lukasz.crw
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:406
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 17.07.2011

Raczej nie dasz rady tego obrócić- nawet jeśli, to pewnie okaże się wtedy za krótka. Jedyne rozwiązanie, to udać się do zakładu, gdzie zajmują się klimą i tam pewnie znajdzie się gość, który to przerobi, ale podejrzewam, ze będziesz musiał znaleźć kawałek innej rurki, żeby miał z czego dosztukować. Tak na boku: numer katalogowy się zgadza tych chłodnic? Zwykle nie jest tak, że do danego modelu kładli przez cały okres produkcji ten sam rodzaj chłodnicy.
  • 0

#3 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:22, 18.07.2011

a może po prostu kup taki skraplacz (chłodnicę klimatyzacji) jaki potrzeba a tamten zwróć, przecież został Ci sprzedany nieodpowiedni. Nie polecam ew przeróbki skraplacza bo stracisz na niego gwarancję ale przeróbka końcówki nie będzie dla fachowca problemem tyle, ze dojdą niepotrzebne koszty.

pzdr
  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#4 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:56, 18.07.2011

Obdzwoniłem kilkanaście punktów sprzedaży w kraju i tylko serwis może taką sprzedać za 2 kPLN jest w ofercie zamiennik NRF 35780 ale nie dostępny w kraju. Chyba pozostaje tylko wymiana przewodu na odpowiednio " pokręcony " lub przeróbka istniejącego.
  • 0

#5 Mentor

Mentor
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:58, 21.07.2011

a dzwoniles tutaj - chłodnica klimatyzacji NRF? na stanie pewnie nie mają jak widać ale może sprowadzą. czemu napisałeś, że nie ma tych chłodnic? jakiś brak magazynowy ogólnopolski jest?:P
  • 0

#6 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:30, 22.07.2011

chłodnicę udało się znaleźć ale osuszacza już nie. Kupiłem nissensa i w warsztacie został dospawany kawałek "mięsa- aluminium" natrasowany i odwiercony otwór pod śrubę mocujaca rurkę klimy. Natomiast osuszacz w aso to koszt 350 zł netto. do całości problemu dołoży się jeszcze wymiana sprężarki - podobno "wybuchła", w starej chłodnicy znalazłem opiłki stali...układ jest do przepłukania i sprawdzenie oraz sprężarka do wymiany :-(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq