Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wymiana przegubu wewnętrznego??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregand

gregand
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:PŁOCK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:55, 15.07.2011

Cześć chłopaki,
czy dam radę wyminić sam przegub wewnętrzny?? Nie znalzłem manuala w Zrób to sam. Warto się za to brać czy jechać do mechaniorów na których w ostatnim czasie obrażony. Jak znacie to zapodajcie przepis na sukces.
Pozdrawiam.
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 07:31, 16.07.2011

Pewnie że dasz radę sam to zrobić. Co będzie Ci potrzebne to dodatkowa para rąk do pomocy, garaż z kanałem, nasadka do piasty, smar do przegubów, nowa opaska na przegub, kilka szmatek bo to brudna robota, WD-40 , imadło się przyda i bądź przygotowany na dodatkowy wydatek w razie jak coś uszkodzisz. Np u mnie nie mogłem odkręcić łączników stabilizatora to poucinałem kątówką i kupiłem nowe oraz przez przypadek uszkodziłem gumę sworznia dolnego też wymieniłem na nowe sworznie. Nie jest to nic skomplikowanego ale praca jest czasochłonna.
  • 0

#3 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 16.07.2011

Spokojnie dasz rade zrobić to sam (a raczej z pomocą jeszcze jednej osoby). Przegub jest montowany "na wcisk", jest wbity w skrzynie i trzyma go pierścień centrujący. Wystarczy puknąć młotkiem i wyskoczy ze skrzyni. Najtrudniej jest odkręcić nakrętki mocujące piastę do przegubu zew. (ja swoje ścinałem szlifierką, były tak zapieczone, że 2 klucze się rozpadły). Pozatym te nakrętki są jednorazowe (jak coś to mam 2 sztuki nowe OEM do opchnięcia).
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq